Чи не працює клавіатура на ноутбуці: причини і способи усунення поломки

Клавіатура – це головний інструмент, за допомогою якого ви взаємодієте з ОС. Тому її поломка серйозна неприємність, яка потребує вирішення. Розглянемо всі варіанти, через які не працює клавіатура на ноутбуці.

Чи не працює клавіатура на ноутбуці – апаратний збій

Це одна з найчастіших несправностей. Справа в тому, що сама по собі клавіатура ноута вимагає обережного поводження і може легко вийти з ладу при:

  • Забрудненнях (пил і бруд потрапляє всередину, погіршуючи її роботу). У цьому випадку варто зняти клавіші і видалити все сміття за допомогою маленької щітки і гумки.

  • Попаданні рідини. Найголовніше відразу ж відключити ноутбук, вийняти батарею і перевернути пристрій таким чином, щоб вся рідина витекла назад. Після варто розібрати його і покласти сушитися в тепле місце. Але пам’ятайте, що під впливом води в ноут практично фатально, так що є велика ймовірність, що вам доведеться міняти клавіатуру повністю.

  • Пошкодженнях шлейфу. Потрібно розібрати апарат і перевірити контакти шлейфа на наявність окислених. Якщо такі є акуратно видалити їх ватною паличкою, змоченою в спирті.
  • Механічних ударах. Це може привести до того, що на клавіатурі ноутбука не працюють деякі кнопки. Як правило, при таких поломки допомагає тільки її заміна.

Увага! Якщо ваш пристрій на гарантії, не займайтеся самостійним ремонтом. Краще віднесіть девайс в сервіс-центр, де їм займуться фахівці.

Перестала працювати клавіатура на ноутбуці через пошкодження драйверів

Якщо не працюють кнопки на клавіатурі ноутбука, проблема може бути в програмній частині. Найчастіша – це збій в роботі драйверів. Щоб її вирішити, драйвер потрібно або оновити, або встановити заново.

Для довідки! Драйвера – це програми, які допомагають ПК взаємодіяти з іншими комплектуючими (миша, клавіатура та ін.).

Для поновлення зайдіть в «Мій комп’ютер» – «Обладнання» – «Диспетчер пристроїв» – «Клавіатури». Потім зі списку клацніть правою кнопкою миші і виберіть «Властивості» – «Драйвер» – «Оновити». Однак пам’ятайте, що це можливо тільки якщо драйвер в принципі встановлений. Якщо ж ви бачите тільки знак питання значок жовтого кольору, значить він був знищений. У такому випадку його потрібно встановити знову.

Для перевстановлення драйвера подивіться модель ноутбука і по ній знайдіть відповідний драйвер. Його установка не повинна викликати труднощів (вона відбувається за допомогою інсталятора). Після проведених маніпуляцій перезавантажте ваш апарат.

Порада! Завантажуйте драйвера тільки з офіційних джерел, в іншому випадку ви можете замість потрібної програми нарватися на троян, рекламне ПО або ж пошкоджений файл.

Налаштування BIOS для відновлення роботи клавіатури

У разі, коли перестала працювати клавіатура на ноутбуці, можливо винна проста неакуратність, зокрема неправильне налаштування BIOS. В цьому випадку самий перевірений варіант це повернути його до заводських налаштувань. Зробити це можна двома шляхами:

  1. Зайти в БІОС за допомогою кнопки F2, F10 або Delete (яку саме натискати, вам підкаже відповідний напис при старті системи). Вибрати пункт меню «Exit», потім «Load setup Defaults» і натиснути «Ентер».

  1. Якщо вона неактивна навіть при старті системи, значить потрібно просто розібрати пристрій і витягнути маленьку батарейку з материнської плати ноутбука (не забудьте видалити також основну батарею).

Перестала працювати клавіатура на ноутбуці через віруси

Відповідь на питання: чому не працює клавіатура на ноутбуці, може бути простою – віруси. Це найвірогідніша причина, якщо у вас немає антівірусника і відключено автоматичне оновлення. Підчепити шкідливу програму можна де завгодно, починаючи від простого відкриття сайтів і закінчуючи установкою програм з підозрілих джерел. Як правило, частіше за все не працює клавіатура на ноутбуці Windows, адже та ж Linux вірусним атакам не схильна до.

Щоб перевірити і видалити вірус потрібно:

  1. Встановити антивирусник (тільки з офіційного сайту, якщо не хочете платити за ліцензію, можете вибрати безкоштовну програму, наприклад, Avast).
  2. Провести сканування.
  3. Видалити знайдені загрози.

На жаль, не завжди видалення шкідливого ПО достатньо. Можливо, необхідно додатково усувати пошкодження, завдані їм, а саме установкою нових драйверів.

Клавіатура ноутбука не працює, що робити, коли немає часу на ремонт? Є дві альтернативи. Ви можете купити USB клаву і працювати на ній (будь-яких додаткових драйверів на неї зазвичай не потрібно), або ж скористатися екранною. У нових Windows віртуальна клавіатура вже доступна, для більш ранніх версій ОС вам доведеться завантажити її з інтернету.

Який би спосіб ви не обрали пам’ятайте, що це лише тимчасовий захід і краще все-таки повернути працездатність рідної клавіатури.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Не працює клавіатура на ноутбуці: як усунути поломку?», То можете задати їх в коментарі

Ссылка на основную публикацию