Чи не вдалося налаштувати оновлення Windows: рішення проблеми

Періодичне оновлення windows – це необхідний процес, який підтримує працездатність і безпеку ОС. Від параметрів налаштувань персонального комп’ютера, оновлення можуть встановлюватися в автоматичному режимі або ж самим користувачем.


Малюнок 1. Інструкція що робити якщо не вдалося оновити Віндоус

Але бувають ситуації, коли при черговій перезавантаження, ПК видає помилку і повідомляє, що йде скасування всіх попередніх змін. Розглянемо, що робити, коли комп’ютера не вдалося налаштувати оновлення windows, чому це відбувається і як це усунути.

Причини помилки при установці оновлень windows

При черговому включенні персонального комп’ютера, людини може очікувати неприємний «сюрприз». На синьому тлі монітора, висвічується напис: «не вдалося налаштувати оновлення windows і виконується скасування всіх останніх змін».

Власники ПК, які одного разу вже стикалися з цією неприємністю, знають, що скасування змін може тривати кілька годин. І у користувачів виникає питання: що робити і чому це сталося?

Причин появи цієї помилки, досить багато, але основна – це некоректна установка оновлень. Така ситуація може виникнути в наступних випадках:

 1. примусове відключення ПК, що знаходиться в процесі оновлення, від електромережі;
 2. стрибок напруги;
 3. розрив інтернет з’єднання;
 4. використання піратської версії windows (Малюнок 2);
 5. діяльність вірусів і т.д .;

Напевно, багато власників ПК, при завершенні роботи windows, помічали попередження про установки оновлень і прохання не вимикати комп’ютер. Однак, через відсутність часу або терпіння, користувачі часто нехтують цим попередженням і примусово відключать ПК від розетки, не чекаючи закінчення установки.


Малюнок 2. Основні причини помилки поновлення

Активні користувачі персональних комп’ютерів, часом так часто бачать подібні попередження, що просто перестають надавати цьому стоїть значення. В результаті отримують критичну помилку windows, яка може принести чимало клопоту, аж до переустановлення ОС. Такою поведінкою «грішать» багато і тому з цією проблемою можуть зіткнутися, як просунуті користувачі, так і новачки.

Рішення проблеми

Існують різні способи вирішення цієї проблеми. Однак, всі вони впираються в відновлення системи до стану, в якому вона перебувала до установки змін, що викликали збій. Домогтися цього можна наступними методами:

 • за допомогою автоматичної діагностики несправностей і центру поновлення windows;
 • відновленням системи;
 • очищення кеш та інше.

Який метод використовувати, залежить від умінь користувача і стану комп’ютера.

Проводимо діагностику несправностей

Перше що повинен зробити власник ПК – це постаратися дочекатися закінчення «відкату» ОС і зробити діагностику. Якщо ОС завантажилася, то слід виконати наступний алгоритм дій:

 • зайти в – «пуск»;
 • знайти – «усунення несправностей»;
 • перейти в «перегляд всіх категорій»;
 • «Центр оновлення» (Малюнок 3).

Якщо активація ОС не відбувається, необхідно спробувати запустити ОС в безпечному режимі. Для цього:

 • включити ПК;
 • при появі меню вибору завантаження, стрілочками вибрати «безпечний режим» і підтвердити дію клавішею «Enter».

Після запуску, зробіть вищеописані дії. Цей метод, дозволяє впоратися з більшістю неполадок комп’ютера. Якщо метод не допоміг, необхідно з’ясувати, чому це відбувається і вдатися до інших методів. Так само добре перевірити свій комп’ютер за допомогою антивірусу. Прикладом може служити антивірус Avast.


Малюнок 3. Вікно центру поновлення Віндоус

Дублюються профілі користувача

Ще однією розповсюдженою причиною появи збою в windows – це порушення реєстру користувачів. Виправити ситуацію можна наступними методами:

 1. запустити стандартне відновлення ОС (Малюнок 4);
 2. відредагувати в ручну.

Якщо з першим варіантом все відносно зрозуміло, то другий більш складний. Отже, якщо немає можливості зробити відновлення системи, наприклад, немає збережених архівів, то встановити і налаштувати оновлення в windows 7, а також нових версіях, можна ручним зміною реєстру. З цією метою:

 1. клавішами «Win» + «R» викликаємо командний рядок;
 2. вписуємо – «regedit», щоб відкрити редактор;
 3. підтверджуємо запуск від імені адміністратора;
 4. знаходимо папку «HKEY_LOCAL_MACHINE»;
 5. далі «SOFTWARE»;
 6. «Microsoft»;
 7. «Windows NT»;
 8. «CurrentVersion»;
 9. «ProfileList».

Відкрийте «ProfileList», далі виберіть файл у якого найдовша назва і знайдіть:

 1. «ProfileImagePath»;
 2. і «RefCount».

Якщо перший файл має закінчення – «.bak» або навпаки другого файлу, варто значення – «0». Те файл «ProfileImagePath» слід видалити. Даний метод не підійде новачкам, але і просунутим користувачам перед процедурою редагування рекомендується зробити архівацію.


Малюнок 4. Вікно відновлення системи і перегляду профілю

Windows update troubleshooter

Якщо система запускається, але комп’ютер постійно завершує роботу скасуванням змін або в центрі поновлення є повідомлення про те, що, ту чи іншу зміну не вступило в силу. Скористайтеся безкоштовним засобом усунення несправностей від компанії Microsoft – «Windows update troubleshooter».

Для цього слід відвідати сайт Microsoft, скачати файл для своєї версії операційної системи і встановити. Після активації утиліти, настройка центру оновлення, відбудеться автоматично.

Відновлення системи

Для відкату Windows до попереднього стану, необхідно:

 • зайти в «Пуск»;
 • далі «Панель управління»;
 • «Адміністрування»;
 • «Конфігурація системи» (Малюнок 5).

У вікні, праворуч, знайти вкладку «сервіс», а потім «відновлення системи» і «Ok». Щоб скасувати останні зміни, виберіть пункт «скасувати відновлення системи» і підтвердіть дію кнопкою – «далі».

Якщо ж Ви вважаєте, що проблема могла з’явитися набагато раніше, тоді слід вибрати точку відновлення, яка працювала стабільно. При рестарт ОС, можуть зникнути важливі документи, тому рекомендується скопіювати цінні файли на портативні джерела зберігання інформації. Так само існує додаток, якому може відновлювати видалені файли. Цей додаток – SoftPerfect File Recovery.


Малюнок 5. Вікно конфігурації системи і додатки SoftPerfect File Recovery

Очищення кешу оновлень

Скасувати останні зміни в ОС, можна ручним очищенням кеш центру оновлень. Для цього необхідно:

 • вибрати диск зі встановленою ОС. Найчастіше це диск «С»;
 • далі «windows»;
 • «SoftwareDistribution» (Малюнок 6);
 • «Download».

У папці «Download» є список всіх релізів операційної системи. Користувачеві необхідно згрупувати файли по датах, зробити це можна у верхній частині таблиці, натиснувши на «дата зміни», і видалити найновіші. Після чого, перезавантажте комп’ютер.


Малюнок 6. Очищення файлів в папці SoftwareDistribution

Відновлення сховища компонентів windows

Крім збою настройки оновлень, система може діагностувати і інші проблеми. Наприклад, «сховище підлягає відновленню». Щоб виправити ситуацію, слід зробити наступний алгоритм дій:

 • активувати командний рядок. З цією метою, в «пуск», у вікні пошуку, пишемо «командний рядок» і запускаємо функцію;
 • щоб запустити діагностику, вписуємо: «Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth» і активуємо функцію клавішею «Enter» (Малюнок 7);
 • якщо після сканування, з’явитися повідомлення, що необхідно відновлення, вводимо команду: «Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth» і також активуємо клавішею «Enter».

Якщо після цього, з’явитися повідомлення про вдале закінчення процесу, який може зайняти певний час, то ніяких подальших дій робити не треба. 


Малюнок 7. Вікно командного рядка з необхідною командою

Примітка: Щоб уникнути збоїв системи надалі, рекомендується змінити параметри центру оновлень. З цією метою, автоматичну установку, яка стоїть за умовчанням, потрібно змінити на – «шукати оновлення, але рішення про їх установки приймаються мною».

Надалі, рекомендується вручну відзначати пункти невеликими порціями і встановлювати їх на ПК, кожен раз перезавантажуючи ОС. Саме через велику кількість одночасно встановлених оновлень, також може бути дуже нестабільним операційної системи.

Ссылка на основную публикацию