Чи не відкриваються сторінки сайтів в браузері, але інтернет працює

Трапляється, що браузери, причому всі відразу, починають давати збої і не відображати веб-сторінки. Ситуація дуже прикра, особливо якщо ваша робота полягає в інтернеті, пошуку та обробки інформації. Та й для простого відпочинку – браузерної гри або перегляду серіалу – неприємно, коли оглядач не працює належним чином. Однак проблему можна вирішити майже завжди, будь то заборгованість провайдеру або робота вірусів.

Перевірка працездатності інтернету

Перше, що потрібно зробити, коли браузер перестав коректно відображати веб-сторінки – це спробувати інші оглядачі і сайти. Цілком можливо, що перестав працювати один конкретний ресурс або програма, в такому випадку необхідно буде «відремонтувати» браузер або ж перевірити доступ до сайту через VPN-з’єднання (можливо, заблокований доступ, а може бути, ресурс просто закрився).

Але якщо інші браузери видають аналогічні помилки при спробі з’єднання з різними сайтами, причина трохи глибше, наступним етапом діагностики повинна стати перевірка з’єднання з інтернетом.

Насамперед необхідно звернути увагу на значок мережі в правому нижньому кутку. Якщо ви підключені через Wi-Fi, це будуть кілька дугоподібних ліній, а при підключенні через Ethernet-контролер – невеликий прямокутник зі схематично зображеною штекером. Коли до цього значку прикріплюється жовтий трикутник зі знаком оклику, це означає, що доступу до інтернету ви не маєте (можливі причини: заборгованість провайдеру, проблеми з мережею, технічні роботи на магістралі). У цьому випадку необхідно звернутися в техпідтримку провайдера для роз’яснення причин.

При відсутності підключення до інтернету в системному треї будуть виводитися відповідні значки

Ну якщо із позначкою мережі все в порядку, працюють месенджери на кшталт Skype, а може, і інші програми: DropBox, OneNote, OneDrive (будь-які додатки, яким необхідний доступ до мережі, але необов’язково наявність браузерних протоколів) і вони підключаються до інтернету, значить, ми зіткнулися з більш серйозною проблемою і вирішувати її доведеться поступально, перебираючи можливі варіанти.

Рішення за допомогою командного рядка

Командний рядок (КС) – це потужний інструмент управління операційною системою і вбудованими компонентами. Через термінал можна запустити такі утиліти і додатки, про які багато користувачів навіть не чули. Зокрема, є кілька команд, які допомагають скинути параметри мережі або очистити списки маршрутів. Це цілком може вирішити проблему з тим, що оглядачі не можуть звернутися до сайту і не отримують від нього інформацію у відповідь.

Очищення списку маршрутів

Маршрутизація – це процес, в якому прописуються маршрути мережі, а саме: адреса мережі, адресу всіх вузлів, а також метрика (ціна) маршруту. Інтернет працює за принципом з’єднання по короткому маршруту, тобто відправки пакетів і запитів через найближчі вузли. Але часом ці вузли перестають працювати з яких-небудь причин, а браузер все одно відправляє через них запити в нікуди. Тому при виникненні ситуації, коли оглядачі не приймають дані, можна спробувати очистити кеш маршрутів, для чого використовується командний рядок:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win + R, у вікні вводимо cmd і натискаємо OK або кнопку Enter.

  У виконуючої утиліті прописуємо cmd і натискаємо OK або кнопку Enter

 2. У відкрилася консолі запускаємо команду route -f, потім перезавантажуємо комп’ютер і пробуємо знову з’єднання з інтернетом через браузери.

  Виконуємо команду route -f

Скидання параметрів TCP / IP

TCP / IP – мережева модель передачі даних, представлених в цифровому вигляді. Модель описує спосіб передачі даних від джерела інформації до одержувача. У моделі передбачається проходження інформації через чотири рівні, кожен з яких описується правилом (протоколом передачі). Набори правил, що вирішують завдання з передачі даних, складають стек протоколів передачі даних, на яких базується інтернет. Назва TCP / IP відбувається з двох найважливіших протоколів сімейства – Transmission Control Protocol (TCP) і Internet Protocol (IP), які першими були розроблені і описані в даному стандарті. Також зрідка згадується як модель DOD (Department of Defense) в зв’язку з історичним походженням від мережі ARPANET з 1970-х років (під управлінням DARPA, Міністерства оборони США).

вікіпедія

https://ru.wikipedia.org/wiki/TCP/IP

Якщо спростити термінологію «Вікіпедії», TCP / IP – це правила і протоколи, по яких проходить передача даних між сервером і користувачем. Але як відомо, правила існують для того, щоб їх порушувати. Тільки у випадку з протоколами зміна будь-яких налаштувань (користувачем, вірусами або програмами) може привести до неможливості виходу в Мережу з вашого ПК. Тому за допомогою командного рядка можна спробувати скинути настройки TCP / IP до заводських:

 1. Відкриваємо консоль, як це показано в прикладі вище.
 2. По черзі вводимо і запускаємо дві команди:
  • netsh winsock reset,
  • netsh int ip reset.

   По черзі вводимо і запускаємо дві команди: netsh winsock reset і netsh int ip reset

 3. Перезавантажуємо комп’ютер.

Проблеми зі службою DNS

DNS – це система, яка відповідає за зв’язок IP-адреси і доменного імені сайту. За роботу системи відповідають DNS-сервери, а також спеціальна служба Windows. Часом необхідно почистити кеш адрес і доменів для коректної роботи системи адрес. Для цього потрібно знову скористатися командним консоллю:

 1. Відкриваємо термінал командного рядка, як показано в інструкції вище.
 2. Вводимо і запускаємо команду ipconfig / flushdns.

  У командному рядку запускаємо команду ipconfig / flushdns

 3. Перезавантажуємо комп’ютер.

Буває також, що сам сервер, який провайдер використовує за замовчуванням, не працює належним чином на тимчасовій або постійній основі тому в настройках з’єднання краще прописати стабільний DNS.

Для того щоб знайти необхідні настройки мережі і не блукати по шляхах директорій, можна скористатися швидким переходом: в адресному рядку провідника прописуємо «Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом» і натискаємо Enter.

Через адресу «Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом» потрапляємо в середу управління мережами

Далі необхідно внести зміни в деякі налаштування підключення:

 1. Клацаємо по значку з’єднання, потім у вікні стану відкриваємо «Властивості».

  Відкриваємо вікно стану мережі і в ньому клацаємо по кнопці «Властивості»

 2. У діалоговому вікні компонентів виділяємо «IP-версії 4» і знову відкриваємо «Властивості».

  У вікні компонентів вибираємо пункт «IP-версії 4» і натискаємо на кнопку «Властивості»

 3. Переставляємо тумблер на «Використовувати наступні адреси DNS» і прописуємо значення:
  • 8.8.8.8,
  • 8.8.4.4.

   Переставляємо тумблер на «Використовувати наступні адреси DNS» і прописуємо значення стабільних DNS-серверів

 4. Зберігаємо зміни у всіх віконцях кнопкою OK.

Відео: як очистити кеш DNS

Очищення файлу hosts

Існує можливість блокування сайтів через файл hosts, він містить базу доменних імен і є більш пріоритетним, ніж DNS-сервер при зверненні до сайту. Якщо відбуваються дивні події Спроба з’єднатися з деякими сайтами, слід перевірити цей текстовий файл:

 1. Переходимо в директорію C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc і відкриваємо файл hosts блокнотом або іншим текстовим редактором.

  Переходимо в директорію C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc і відкриваємо файл hosts

 2. Видаляємо всі рядки, що знаходяться після двох входжень слова localhost, і зберігаємо файл.

  Якщо у файлі hosts з’являються зайві дані після рядків з входженням слова localhost, їх необхідно видалити

 3. Перезавантажуємо комп’ютер.

Виправлення наслідків роботи вірусів

Віруси також можуть втручатися в роботу інтернет-з’єднання, саме через них змінюється файл hosts. Тому якщо ви виправили його, а після проблема знову виникла, це вірна ознака роботи шкідливого ПЗ. І перш ніж знову вносити зміни в hosts, необхідно вичистити комп’ютер від вірусів.

Необхідно провести глибоку діагностику файлової системи двома-трьома антивірусними програмами, наприклад, стандартним «Захисником» і однією-двома іншими утилітами:

 1. Клацаємо по значку щита на панелі завдань, щоб відкрити антивірус. Переходимо у вкладку «Захист від вірусів і загроз» і відкриваємо середу «Запустити нову розширену сканування».

  У «Захиснику» відкриваємо середу «Запустити нову розширену сканування»

 2. За допомогою перемикача вибираємо «Повне сканування» і запускаємо перевірку відповідної кнопкою.

  Вибираємо «Повне сканування» і натискаємо «Виконати сканування зараз»

Розблокування доступу файерволом

Іноді відбуваються зворотні ситуації: підключення до мережі блокує фаєрвол. Особливо часто це трапляється під час підключення в громадському місці через Wi-Fi, але бувають і винятки у вигляді домашніх мереж. Щоб повернути доступ до Всесвітньої павутини, необхідно налаштувати брандмауер відповідним чином:

 1. Відкриваємо пошук, вводимо «Брандмауер» і вибираємо найкраще відповідність.

  Відкриваємо пошук, вводимо «Брандмауер» і вибираємо найкраще відповідність

 2. У правій колонці клацаємо по рядку «Включення і відключення брандмауера».

  Вибираємо пункт «Включення і відключення брандмауера»

 3. Переводимо обидва тумблери в стан «Відключити» і зберігаємо зміни через OK.

  Переставляємо тумблери в положення “Відключити” і зберігаємо зміни

 4. Перезавантажуємо комп’ютер і знову пробудемо працювати з сайтами.

Відео: як відключити брандмауер

Перевірка реєстру Windows

Для вирішення проблеми через редагування реєстру необхідно виправити параметр в двох папках:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Windows \,
 • HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Windows \.

Параметр має ім’я AppInit_DLLs, його значення необхідно змінити на порожнє:

 1. Відкриваємо пошук, вводимо regedit і вибираємо найкраще відповідність.

  Відкриваємо пошук, вводимо regedit і вибираємо найкраще відповідність

 2. У дереві директорія зліва по черзі відкриваємо обидва зазначених вище адреси, двічі клацаємо по параметру AppInit_DLLs, видаляємо його значення, щоб залишити поле порожнім, і зберігаємо через OK.

  За вказаними шляхами знаходимо параметр AppInit_DLLs і міняємо його значення на порожнє

 3. Перезавантажуємо комп’ютер.

Виправити ситуацію, коли в браузері не відчиняються веб-сторінки, дуже просто. Необхідно переконатися, що проблема не в інтернет-з’єднанні і далі діяти за наданими вище інструкцій, це поверне оглядачам повну працездатність.

Ссылка на основную публикацию