Чи не завантажується Windows 10 після поновлення: причини і методи усунення збою

Оновлення ОС спрямовані на підвищення стабільності, безпеки і швидкодії системи, але часом після них не завантажується Windows 10. Такі збої зовсім не рідкість, а їх видів існує досить багато. У одних з’являється, у інших постійно висить чорна заставка, а у деяких ОС запускається, але через дуже довгий проміжок часу. Позитивна новина в тому, що у кожній ситуації є рішення. Про причини і способи виправлення і поговоримо в даному матеріалі.

Чому після оновлення система не запускається?

При оновленні до Windows 7, 8, 8.1 такі збої також мали місце, але їх число було набагато менше. Про це свідчить значне збільшення кількість тем на тематичних форумах. Можливо, це пов’язано з меншою кількістю оновлень, але швидше за все причина криється набагато глибше.

Після поновлення Windows 10 не починається система причини:

 • Некоректно встановлені, проблемні або шкідливі програми в системі;
 • Порушення стану реєстру;
 • Пошкодження файлів системи;
 • Несумісні або збійні драйвера для обладнання;
 • Проблеми з самим оновленням. У Microsoft вийшло кілька невдалих оновлень, на кшталт October Update ’18 і 1803 (April Update).

Остання причина зустрічається рідше за інших, зазвичай Windows 10 не завантажується після оновлення через величезної кількості мотлоху і додатків. Часом навіть додатки з позитивною репутацією викликають збій, особливо часто до цього схильні антивіруси. В системі повинен бути встановлений лише 1 антивірус, інакше збої і повільна швидкість роботи гарантовані.

Як усунути проблему, якщо:

Зараз розглянемо всі варіанти збоїв по-окремо, адже у кожного випадку спосіб виправлення відрізняється.

Система довго завантажується

Суть збою – після завершення оновлення, створюється враження, що не вантажиться Windows 10, але залишивши її на 10-20 хвилин саму, система все-таки завантажується. Настільки довге завантаження обумовлена ​​конфліктом програмного забезпечення або їх некоректним оновленням.

Є 2 робочих варіанти виправлення проблеми, ми почнемо розглядати їх з самого простого способу і поступово дійдемо до найбільш ефективного методу.

Завантаження чистої Віндовс:

 1. Натискаємо на поєднання кнопок Win + R.
 2. Вставляємо в з’явилася рядок слово msconfig.                                                                         
 3. На вкладці «Загальні» встановлюємо прапорець навпроти «Вибірковий запуск».
 4. Знімаємо виділення з пунктів: «Завантажувати системні служби» і «Завантажувати елементи автозавантаження».                                                                                                                           
 5. Тиснемо на кнопку «Застосувати» і перезавантажуємо систему.
 6. Якщо все запрацювало правильно, значить проблема в службах або додатках з автозавантаження. По черзі включаємо і перезавантажуємо ОС до моменту, поки вдасться знайти проблемний елемент.

Коли все вищеперелічене не допомагає, залишається тільки скористатися безпечним режимом:

 1. Натискаємо на клавіші Win + L.
 2. Тиснемо на Enter для переходу до вікна, де зазвичай вводимо пароль до системи.
 3. Утримуємо Shift і натискаємо лівою кнопкою миші на кнопку вимикання.                     
 4. Переходимо в безпечний режим після перезавантаження і відключаємо всі додаткові служби, додатки автозапуску, від’єднуємо необов’язкові пристрою.
 5. Перезавантажуємо ПК в звичайному режимі.

Windows 10 не починається

Набагато складніше проблема, коли зовсім не запускається Windows 10. Замість цього можуть з’являтися різні помилки або система зависає на певному етапі запуску. Тут уже варто говорити про пошкодження системних файлів або несумісності ПО.

не завантажується Windows 10 на ноутбуці

Що робити, якщо після оновлення не запускається Windows 10

 1. Перезавантажуємо комп’ютер кілька разів з кнопки до моменту, коли почне відображатися вікно з вибором дій.
 2. Переходимо в розділ «Діагностика», потім йдемо в «Додаткові параметри».           
 3. Вибираємо «Параметри завантаження» і запускаємо систему за допомогою 4-6 пунктів.                 
 4. Кількома ПКМ по «Пуску» і вибираємо «Командний рядок (адміністратор)».
 5. Починаємо сканування системи командою sfc / scannow.                                                             
 6. Тиснемо на кнопку пошуку (праворуч від «Пуск»), вставляємо «rstrui»І вибираємо єдиний знайдений пункт.
 7. Відкатуємо систему до останнього робочого стану.

Коли Windows 10 не починається ще є можливість «Повернутися до попередньої версії». Потрібний інструмент можемо знайти через пошук, за умови, що система регулярно оновлювалася. В іншому випадку даний пункт знайти не вийде.

Відображається синій екран

При цій проблемі так само сама не запускається Віндовс 10, але ще з’являється синій екран, який призводить до повторної перезавантаження і так відбувається постійно. Ще може бути, що ОС завантажується, але в процесі роботи часто з’являються BSOD-помилки. Причини криються в проблемах з системними файлами або драйверами.

Якщо Віндовс не включається, то вирішення проблеми ідентичні попередньої теми. Коли проблема з’являється при роботі ОС, виправити першопричину трохи простіше. Звертаємо увагу на файл, який викликав збій і код помилки на синьому екрані. Цих даних достатньо для відновлення системи. Залишається тільки в інтернеті дізнатися, яким драйверам або додатків належить цей файл. Наприклад, nvlddmkm.sys – це файл відеодрайвера, його перевстановлення повинна виправити становище.

Чорний екран

Замість очікуваного робочого столу весь процес завантаження закінчується чорним екраном. Цікава особливість помилки в тому, що можемо приблизно встановити джерело проблеми за наявністю курсора миші. Якщо покажчик є, причина в збої додаткових додатків, переважно антивірусного ПО. При відсутності курсору проблема в системному збої.

Переважно мова йде про проблему в запуску служби робочого столу, ми її можемо запустити вручну.

Запуск процесу робочого столу:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Del і переходимо в «Диспетчер завдань».
 2. Курсором миші або кнопками Tab і Enter відкриваємо вкладку «Файл» і тиснемо на «Запустити нову задачу».
 3. Вводимо команду «explorer.exe»І тиснемо Enter.

Дана інструкція повинна допомогти відновити робочий стіл, якщо він був відсутній. Таким чином користувачеві відкривається більше можливостей для відновлення системи, але боротьба ще не закінчена. Ще потрібно усунути першопричину збою.

Важливо! Нерідко замість робочого столу з’являється помилка «спроба посилання на неіснуючий токен». Таке повідомлення може з’являтися при спробі виконати практично будь-яка дія. Швидко виправити проблему допоможе командний рядок (Win + R і вставити cmd). В консоль вставляємо команду for / f% s in ( ‘dir / b * .dll’) do regsvr32 / s% s. Найчастіше ця команда відновлює стан реєстру.

Подальші дії: відключаємо всі сторонні додатки, служби, а потім дослідним шляхом визначаємо, що саме спровокувало чорний екран. Принцип такий: включаємо кілька додатків, перезапускаємо ПК, якщо все працює, повторюємо дію до моменту появи чорного екрану. Видаляємо проблемне сервіс.

Поради по відновленню роботи Windows 10

Як завжди, хочеться додати ще кілька моментів:

 • Неможливо запустити безпечний режим. Перезавантажуємо ПК кілька разів до появи синього екрану, переходимо в «Діагностику» і «Доп. параметри », а потім вибираємо« Відновлення при завантаженні »;
 • На моніторі постійно відображається чорний екран. Якщо немає ніяких розпізнавальних знаків: вікна BIOS, початкових вікон завантаження і т. П., Проблема може перебувати в апаратної площині. Перевіряємо, що кабелі надійно підключені. Ще можемо використовувати конвертер, деякі монітори не працюють при прямому підключенні до HDMI. Знову все безрезультатно, проблема в моніторі. Чи можемо спробувати «в сліпу» увійти в систему (Enter, вводимо пароль і знову Enter). Якщо з’являється характерний звук запуску Windows, але екран чорний, справа в ньому;

 • Нічого не допомагає? Нам допоможе інструмент «Повернути комп’ютер в початковий стан». Це радикальний шлях, який має на увазі скидання всіх параметрів ПК. Незважаючи на високу ціну процедури (у вигляді віддалених налаштувань, самі дані збережуться), спосіб спрацьовує практично завжди.

Сподіваємося, читачеві вдалося виправити проблеми з запуском Windows 10. За ідеєю, якийсь спосіб напевно повинен допомогти в боротьбі з несправностями після оновлення.

Якщо щось пішло не за планом або проблема виходить за межі описаних інструкцій, запитуйте в коментарях. Постараємося дати чітку відповідь з робочим рішенням.

Ссылка на основную публикацию