Чи не знаходить мережу Wi-Fi – варіанти вирішення проблеми

Всі ми рано чи пізно стикаємося з проблемою, коли наш девайс (комп’ютер, планшет, ноутбук, смартфон) з яких-небудь причин не бачить wifi мережу. Начебто і підключилися правильно, і все налаштували, а доступних підключень немає. Давайте розберемо можливі варіанти виправлення даної ситуації.

Чому ноутбук / комп’ютер не бачить мережу WiFi

Зазначу, причин може бути кілька, і почнемо ми з першорядної: робота самого роутера. Саме він виконує основні функції точки доступу і забезпечує нам хороший сигнал подачі з’єднання. Якщо з роутером виникла проблема, спробуйте його перезавантажити. Якщо ж він включений і нормально функціонує, перевірте його відстань до комп’ютера / ноутбука. Може, саме через дальності ваше Пристрій не работает.Проверьте, включений вайфай в вашому ноутбуці. На робочій панелі внизу біля перемикання мов є відповідний значок (якщо при кліці на нього мережі не відображаються, значить вайфай все-таки вимкнений) .Якщо ж причина не в цьому, нам доведеться перевірити роботу деяких систем нашого ноутбука / комп’ютера (підходить для Windows XP , Windows 7, Windows 8 і Windows 10) .Разберем можливі причини відсутності мережі:

 1. ваш девайс просто не бачить жодну з Wi-Fi мереж (вони не відображаються як доступні) – назвемо це помилка 1;
 2. ваш девайс бачить сусідні Wi-Fi мережі, а саме вашу не знаходить – помилка 2.

Рухаємося далі. Якщо ви з’ясували, що це помилка 1, її причини можуть бути такими:

 • Вискакує апаратна помилка (тобто помилка мережевої плати). У цьому випадку ваш пристрій не бачить бездротової вайфай адаптер, тому що він або зламаний, або проблема з його драйверами.
 • Чи не встановлений драйвер мережевого обладнання (перевіряємо драйвер у вкладці Диспетчер пристроїв, в папці «Властивості»). При необхідності встановлюємо драйвер або перевстановлюємо ПО (з диска або з сайту виробника).
 • Виключено бездротове з’єднання (перевіряємо в центрі управління мережами у вкладці Бездротова мережа або вкладці Бездротове мережеве з’єднання).
 • Чи не працює модуль Wi-Fi (в разі несправності, модуль необхідно замінити).
 • Програмний збій або інші неполадки (тут вже може знадобитися допомога фахівця).

Якщо ж ви з’ясували, що ваша помилка 2, для її усунення скористайтеся зміною каналу Wi-Fi сеті.Сделать це досить просто через пункт Налаштування на вкладці Wireless (Бездротовий режим). Можна вибрати номер каналу 1-9, а можна встановити прапорець Авто. Ви зберегли необхідно буде перезавантажити роутер.

діагностика системи

У разі, якщо ви випробували всі можливі і неможливі варіанти, і вам нічого не допомогло, можна скористатися такою фішкою як діагностика системи. Зайдіть в центр управління мережами, пункт «Змінити параметри адаптера». Знайдіть ярлик бездротового з’єднання, клацніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть рядок «Діагностика». Після цього ваш ноутбук (комп’ютер) сам спробує знайти несправності в роботі і підкаже, як їх прибрати.

Чому Андроїд – смартфон не бачить мережу WiFi

Як у випадку з ноутбуком, так і у випадку зі смартфоном на базі Android, причин відсутності видимих ​​вайфай мереж може бути кілька:

 • Ви перебуваєте поза зоною дії роутера (іноді досить просто переміститися по кімнаті, щоб знайти мережу).
 • Введено невірний пароль доступу, аутентифікація в мережі (проблема вирішується введенням коректного пароля з урахуванням регістра або перезавантаженням смартфона).
 • Звісно роутера (проблема вирішується перезавантаженням маршрутизатора).
 • Відсутність підтримки стандартів роутера смартфоном (див. Інструкцію до маршрутизатора).
 • Велика кількість підключених пристроїв (в настройках роутера потрібно знайти ту кількість пристроїв, з якими він може працювати, прибрати зайві).
 • Установка нових додатків (така ситуація характерна для деяких апаратів на базі Андроїд, спробуйте видалити останні збережені програми).
 • Неправильне налаштування роутера (точні настройки вводяться в меню маршрутизатора).
 • Поломка роутера або смартфона.

Регулярні збої при підключенні можуть свідчити про те, що проблема криється в самих настройках телефону. Виходом може послужити повне скидання налаштувань до заводських параметрів. Зазвичай для цього потрібно увійти в Настройки і відкрити вкладку Безпека. Після перезавантаження телефону спробуйте знайти вайфай мережу по новой.Как бачите, причин відсутності мережі вайфай може бути досить багато, але названі вище є найпоширенішими і в принципі повинні допомогти.

Ссылка на основную публикацию