Чи потрібен антивірус на Андроїд – Техніка та інтернет

ОС Андроїд володіє захисними функціями

В операційну систему Android вбудовані захисні компоненти, які цілком собі замінять будь-який антивірус, по крайней мере, на безкоштовній версії.

Отже, які можливості має одна з найпопулярніших операційних мереж в світі:

Кожна програма, що завантажується творцем на Google Play перевіряється на віруси

Ось який-небудь програміст вирішив опублікувати свою розробку в Goggle Play, щоб трохи підзаробити і отримати досвід в цій сфері діяльності. Так ось, його програма не опублікує до тих пір, поки його повністю не перевірять на наявність шкідливого код за допомогою сервісу Bouncer. Після завантаження програми, Bouncer перевіряє вихідний код на відомі віруси, трояни і інше шкідливе ПЗ. Будь-яке нове додаток проходить перевірку на симуляторі. Якщо виявлено підозрілу поведінку, тобто додаток поводиться таким же чином, як і вірусне ПО, то програма в загальний доступ не переходить.

Google Play може видаляти програми після публікації і навіть на вашому смартфоні автоматично

Якщо Goggle Play встановив, що в додатку є шкідливий код після його публікації, то автоматично віддалиться програма не тільки з магазину, але і у тих, хто встиг його скачати.

Android 4.2 перевіряє сторонні додатки

вище я сказав, що додатки на Google Play скануються на віруси, чого не можна сказати про програми, що завантажуються з інших джерел (браузери, наприклад). При першій установці програми на Android 4.2 ні з магазину Google, відобразиться повідомлення: чи хочете ви перевіряти всі сторонні додатки на наявність шкідливого коду.

Android 4.2 не дозволяє відправляти платні смс повідомлення

В ОС заборонена фонова відправка смс на короткі номери, оскільки подібні дії нагадують роботу троянської програми. Якщо додаток зробить спробу відправлення такого смс, Вам прийде сповіщення.

Android обмежує доступ і роботу додатків

Система дозволів, реалізована в андроїд, дозволяє обмежити створення і поширення троянів, програм-шпигунів і аналогічних програм. Додатків на андроїд недоступна запис ваших дій (натискання на екран або введений символ), навіть, коли ви ними активно користуєтеся. Також, на замітку, необізнаним користувачам: при установці, ви можете побачити всі обмеження, тобто, які дозволи потрібні програмі.

Android 7.1 пропонує механізм захисту від злому

 Минуло два роки з моменту виявлення на Android масштабної уразливості Stagefright. Вона піддала ризику злому сотні мільйонів пристроїв. Як підсумок, Google доклав величезних зусиль, щоб захистити користувачів мобільного сістеми.Вот, наприклад, з’явився «режим паніки», який активується, якщо певне число раз натиснути на кнопку Назад. Ця функція увійшла до складу версії Android 7.1, але за замовчуванням може бути відключена, в залежності від бажання виробників пристроїв. Якщо Android вважає, що користувач «запанікував», то автоматично переводить його на домашній екран.Ето дуже круте нововведення, для випадків, коли шкідлива програма вже ось-ось проникне в потаємні куточки вашого пристрою, а ви не дозволяєте ввійти в систему, запобігаючи це , втечею на головну сторінку.

Звідки беруться віруси для Андроїд

Всі версії Android до 4.2 не мали антивірусними властивостями. Захист була тільки в магазині додатків. Так що, боятися треба було не завжди. А ось в моменти скачування програм з браузера, небезпека могла наздогнати дуже швидко.

Віруси: які бувають і як боротися

Звернувшись до досліджень антивірусної компанії McAfee, ми виявили, що 60% шкідливого ПО несуть в собі код FakeInstaller, що представляє собою шкідливу програму, замасковану під потрібний додаток. Програми з таким вірусом можна скачати на сайтах, які надають можливість завантажити додатки від імені офіційного виробника або просто в особі вільного розповсюджувача. Тематичні випуски:

  • Як прискорити Андроїд
  • Економія заряду батареї на Андроїд
  • Як прибрати спливаючі рекламні оголошення на Андроїд
  • Як відновити вилучені контакти на телефоні

Починаючи з версії Android 4.2, вас не повинні турбувати такі Атакан програми, зважаючи на сильну системи безпеки. Але не завжди котові маленніца, цілком можливо, що удар буде точковим і системі буде потрібна допомога, може бути навіть і професійна. З цим розберемося, а зараз ознайомтеся з вірусами, які можуть проникнути до вас в телефон:

Triada

Найновіший і «куленепробивний» вірус для смартфонів. Його виявили зовсім недавно, в березні 2017 року.

Підхопити його можна тільки в тому випадку, якщо діяти в інтернеті вкрай необережно. За характером Triada являє собою класичний вірус, не має нічого спільного з троянами-вимагачами.

Як працює Triada і чим небезпечний:

  1. Triada включається тоді, коли ви встановите його і запустіть. Програма з’ясує модель вашого смартфона, версію прошивки і Android, список встановлених додатків і обсяг вільного місця. Після чого відправить інформацію на свої зашифровані сервери.
  2. Дізнавшись все, що потрібно, вірусу буде легше підібрати до вас ключик. Він знатиме, як найбільш просто можна потрапити і взяти контроль над системними компонентами і встановленими додатками.
  3. Тепер ваш смартфон справжня маріонетка! Зловмисники тепер здатні, як в справжніх фільмах про хакерів, на будь-якій відстані віддавати команди зараженому пристрою. Таким чином, крадуть гроші з карток, малюють не ті цифри балансу сім-карти, відправляють платні смс, купують платні підписки.

Врятувати може тільки перепрошивка!

Власники смартфонів з ОС Android 4.4, 4.3 і більш старими можуть вже починати боятися, оскільки ваша захист для такого вірусу не проблема. Але все ж, на нього ще потрібно нарватися.

Після такої заяви вже не хочеться з’ясовувати, чи потрібен антивірус на Анроід. Виникає тільки одне бажання відкрити Google Play і завантажити топовий антивірус. Я вас прекрасно розумію! Тому, читайте далі!

Так чи потрібен антивірус на андроїд?

Знову ж таки, якщо звертатися до статистики, то основна частина вірусів потрапляє в систему тільки з таких джерел, де є можливість завантажити платне додаток, гру, абсолютно безкоштовно, або, наприклад, коли вам потрібно знайти решебник до задачник, але на офіційних гігантах його немає у відкритому доступі. А тут нізвідки не візьмись, на якомусь задрипаному сайтик потрібні матеріали доступні для скачування. Чудо, чи не так?

Особливо сильно мене забава форуми з підставними коментарями. Ось приклад діалогу:

Користувач 1: так, все скачав, дуже радий, спасибі вам величезне,

Користувач 2: а номер телефону вводити обов’язково?

Користувач 3: так, це просто захист від ботів,

Користувач 2: все вийшло, спасибі,

Файл, запропонований для скачування, зрозуміло, містить в собі вірус.

Так, що ти ходиш навкруги, скажи потрібно завантажувати захисне ПЗ чи ні?

Особисто я раджу обов’язково скачати антивірус! Остання версія Анроіда 7.1.1, яку я встановив на смартфон сумісного володіє крутими захисними властивостями, але навіть з цим я не перестав бути пильним.

Скачав відомий антивірус Касперського, задоволений і мене нічого не мучить. Навіть на пробної версії можна бути надійно захищеним, головне регулярно виконуйте перевірки, особливо, коли встановлене захисне ПЗ цього вимагає.

Важливий рада! Просто будьте уважними! Якщо ви більш менш досвідчений користувач смартфона і мережі Інтернет, то напевно повинні знати, як не попастися на вірус. Користуйтеся тільки перевіреними сайтами, на лівих веб-ресурсах не зупиняйтеся, навіть, якщо здалося, що там є точна інфа.

Крім Касперського можна скачати Аваст або Доктор Веб. Це найвідоміші, по крайней мере, мені.

Навіщо ще качати антивірус? Які додаткові можливості є у такого ПО?

Важливо знати, антивірус для андроїд здатний не тільки виявити шкідливий код в додатках, заблокувати фішингову програму, запобігти відправлення платного смс і т.п. Захисне ПО має низку інших цікавих можливостей:

  • Пошук телефону, якщо гаджет був втрачено, вкрадено,
  • Звіти з безпеки та використання телефону (система точно це не надасть),
  • функції брандмауера

Підводячи підсумки, можу сказати, про що говорив і до цього: скачати антивірус треба! Неважливо на Анроіде ви сидите або iOS, комп’ютером ви користуєтеся або планшетом.

Ссылка на основную публикацию