Чи правда, що провайдер обмежує швидкість доступу?

У статті наводиться опис деяких методик, які допоможуть утвердитися в думці або розвіяти сумніви в тому, чи дійсно ваш інтернет – провайдер обмежує швидкість обміну даними з глобальною мережею. Коротше, обманюють вас, і яка ваша реальна інтернет-швидкість? А якщо обмеження є, чи винен провайдер?

У статті описуються програми і сервіси:

  • Neubot
  • спеціальні веб-сервіси (майже всі доступні по посиланнях)

Умови роботи

Щоб зайві програмні фільтри не вводили нас в оману, звільнитеся від роутерів і т.п. обладнання. Однак, якщо ви вирішили їх залишити, змінювати конфігурацію НІЯКОГО ОБЛАДНАННЯ НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ. Якщо ви припускаєте “поганяти” дані з роутером, є сенс перевірити швидкості з роутером і без: так, для порівняння. І, звичайно, запасіться даними за договором: зараз будемо порівнювати реальні швидкості і заявлені. Але. Це не ті тести, з якими вас вислухають в суді або до яких всерйоз прислухаються в технічній підтримці провайдера. Будьте реалістами: всі дані, вами отримані, будуть чисто довідковими. Чому? Тому що це нормально. Але обмеження повинні лежати в межах розумного. І звичайно, переконайтеся, що вашим тестів ніщо не заважає – ні старий роутер, ні “крива” Windows, ні гойдає з мережі серіал в сусідній кімнаті родич.

ВСТУП

Добрий день. Сьогодні піднімаємо тему, з якої все частіше доводиться стикатися на тлі зростаючого числа пропозицій з боку кінцевих інтернет-провайдерів. Тих, що розвішують маленькі оголошення і ходять по квартирах, заманюючи нас з вами стати під свої прапори, пропонуючи довірити саме їм вихід в інтернет.

А як їм вдається зберігати і, тим паче, далі пропонувати такі обсяги трафіку при все більш цікавих для нас умовах? Ціни на послуги як мінімум не змінюються, а швидкості і обсяги переданих даних ростуть … Або просто в вартість послуг закладена надприбуток?

Чи ростуть?

Цінова політика – доля відділу маркетингу, нас цікавить технічна сторона, причому доступна саме кінцевому користувачеві, тобто мені і вам. Будемо перевіряти, ваш провайдер обмежує швидкість або вірний запевненням в договорі. В якому, до речі, нерідко і обмеження-то такі прописані цілком офіційно.

Чуток, звичайно, багато. Хтось щось на кшталт навіть якось зауважував особисто. Чи правда провайдер обмежує швидкість мережі, коли ми починаємо качати відчайдушно з ранку до ночі? Відповім відразу коротко – нам гарантійного цього не впізнати: за руку зловити провайдера з боку користувача просто неможливо. А ось “дивацтва” з з’єднанням ми можемо зафіксувати не тільки “на око”.

Яке джерело трафіку з ваших домашніх комп’ютерів? Мережеві ігри, онлайн відео перегляди та, звичайно, скачування з торрент-мереж. Перші два не вимагають повної ширини каналу, і проблеми з трафіком, тут виникають, пов’язані або з настройками на стороні самого користувача, або на стороні сервера. А ось третє …

швидкості в торрент-мережах поганенько піддаються звичайним інструментам вимірювання швидкості з’єднання, що застосовується для HTTP протоколу. А значить я б на місці вашого провайдера саме в цій частині трафіку розвернувся по-повній, обмежуючи швидкість закачування. Знайомимося з поняттям троттлінг.

троттлінгобмеження – не зовсім коректний варіант перекладу для мережевих налаштувань в глобальних мережах. Тому для пояснення принципу якомога законно відбирати у вас швидкість з’єднання запропонований електротехнічний термін Дроселювання. В інтернеті він застосовується часто-густо: провайдер обмежує швидкість скачування файлів, адміни на сервері обмежують роботу мого сайту через непомірного напливу запитів з боку “читачів” блогу. І все, звичайно ж, з благими намірами. хоча “trottle “ по англійськи ніщо інше як “душити“.

дроселювання. Просто щоб ви розуміли про що йдеться.

Ссылка на основную публикацию