Чи правильне рішення прийняли Huawei, відмовившись від Windows Phone?

Останнім часом компанія Huawei з Китаю набирає популярність. Серед світових виробників мобільної техніки, корпорація з-під неба займає третє місце з 6.9% від усього мобільного ринку. Успіх можна мотивувати тим, що компанія випускає різні продукти, які можуть задовольнити всі сегменти мобільного ринку. Але вчора компанія відмовилася від Windows Phone, а це значить, що в найближчому майбутньому (можливо пару років) ми не побачимо поєднання логотипів Windows Phone і квітки Huawei. Чи правильне це рішення?

Ми вчора писали про те, що Річард Ю, глава підрозділу Huawei Consumer Business Group, пояснив, що рішення відмовитися від Windows Phone мотивовано поганими продажами і збитками на розробки Windows Phone-пристроїв Huawei. Корпорація не може змусити користувачів купувати Windows Phone-смартфони. Саме тому вони вирішили відмовитися від Windows Phone і повністю сфокусуватися на Android.

Для переважної більшості виробників, Android є єдиним варіантом. Ми також в цьому числі. Але хіба це проблема? У нас дуже хороші відносини з Google.

Але чи правильним є рішення Huawei відмовитися від Windows Phone саме в цей час, виходячи виключно з того, Android домінує на всіх ринках і регіонах?

Говорячи відверто, для Huawei зараз є сенс сфокусуватися на Android. На переважній більшості ринків, користувачі не вибирають Windows Phone, вважаючи за краще Android і навіть iOS. Мотивують своє рішення вони тим, що на Windows Phone “мало додатків”, “мало функціоналу” і так далі. Windows Phone 8.1 істотно прискорила зростання платформи і операційної системи в цілому, представивши всі ті функції, яких так не вистачало ще з часів запуску Windows Phone 7. Але схоже на те, що цього поки недостатньо для того, щоб змусити користувачів масово переключатися на Windows Phone . Хоча в ринках, що розвиваються (Індія, наприклад), частка WIndows Phone зростає, це також не є причиною для переходу.

Говорячи про Android, єдиною причиною відмови від Windows Phone, є брак додатків. У магазині Google Play більше мільйона додатків і нікого не хвилює, що з цього мільйона, понад 700 000 додатків нікому не потрібні, неякісні і заражені шкідливим ПЗ. Користувачі бачать цифру – 1 000 000 в Google Play, а в Windows Phone всього 300 000. Це вже чимала цифра (для порівняння, Firefox OS нараховує 1 000 додатків), але все ще багато популярних додатків відсутні в Windows Phone Store. Ми навіть не говоримо про якісь унікальні додатках, а просто про повсякденні і сприймаються як звичайне – YouTube, наприклад. Хоча в магазині багато сторонніх клієнтів, офіційного немає. А якщо ні, значить користувачі незадоволені. А якщо користувачі незадоволені, смартфони продаються погано. Продаються погано, значить виробники відмовляються їх робити.

Нікого не хвилює якість. Користувачам необхідно кількість …

Крім того, Річард Ю сказав, що “для Windows Phone складно бути успішним”. На даний момент частка сенсу в цих словах є. Android і iOS займають більше 90% ринку. Ніхто не говорить про те, що Windows Phone не буде успішним, але справи дійсно йдуть дуже вже повільно. Функції, які показали в Windows Phone 8.1 повинні були з’явитися в операційній системі Windows Phone відразу ж після того, як аналоги показали конкуренти. Microsoft прогавили цей момент і зараз за це пора платити такими-от неприємностями, як відмова OEM від випуску Windows Phone.

З іншого боку, Huawei ніколи не ставили собі за мету зробити їх пристрої привабливими для користувача і ніколи не фокусувалися на них. Інша справа Nokia – вони зробили все, щоб користувач, який купує їх влаштування відчував себе комфортно. Для цього випускалися і регулярні оновлення прошивок і рясна колекція ексклюзивів. В результаті, ми маємо, що Nokia має 95% ринку Windows Phone, а у Huawei менше 1%. Так що якщо подумати логічно, для ринку Windows Phone буде не дуже великою втратою, якщо Huawei відмовиться від Windows Phone, нехай навіть назавжди. Nokia в руках у Microsoft, а це значить, що в загальному, ситуація на ринку Windows Phone не змінюватиметься радикальним чином ще кілька років.

Можна сказати сміливо, що якщо для Huawei ринок Windows Phone є збитковим, вони прийняли правильне рішення.

Ми не знаємо, підключиться чи Huawei до Windows Phone знову, але не чекайте цього в найближчому часі.

Ссылка на основную публикацию