Чи варто компонент chrome flags enable npapi включити?

Програмні продукти від Гугл постійно удосконалюються і, в міру розвитку технічних платформ різного роду плагінів, корпорація-розробник поступово відмовляється від використання застарілих технологій. Найбільше, це помітно по повної відмови від розширень і веб-вмісту, що працює програмних інтерфейсів Npapi, що унеможливлює експлуатацію великого числа доповнень і роботу з рядом з сайтів.

Чому розробники вирішили відмовитися від технології NPAPI?

Перед тим, як chrome flags enable npapi включити, необхідно розібратися з причинами, що спонукали компанію абсолютно відмовитися від застосування вищезгаданої технології. До речі, Яндекс теж відмовився від цієї технології.

Npapi був розроблений в дев’яностих роках і цілком відповідав потребам користувачів і розробників того часу. Однак, з плином часу, подібний інтерфейс для веб-вмісту та інтерактивних програм втратив актуальність у зв’язку з появою більш досконалих в плані безпеки і продуктивності конкурентів.

ВАЖЛИВО! Використання даної платформи помітно підвищує вразливість пристрою перед шкідливими програмами і зловмисниками, так як численні проломи в ній, дозволяють отримати доступ до комп’ютера користувача, а також викрасти важливі дані.

Розглядаючи основні недоліки даної платформи, слід виділити:

  • Значна споживання ресурсів комп’ютера, викликане застарілої архітектурою;
  • Величезне число вразливостей;
  • Низька продуктивність, в порівнянні з більш сучасними аналогами;
  • Наявність істотних обмежень для розробників.

Таким чином, відмова від застосування Npapi корпорацією Google цілком обгрунтований і розумний, з огляду на той факт, що на даний момент, існують більш ефективні і безпечні альтернативи. В першу чергу, це Microsoft Silverlight, а також HTML5, які починають повсюдно використовуватися величезним числом інтернет-ресурсів.

Варіанти включення компонента Npapi в Google Chrome

У ряді випадків, користувачам може знадобитися включити компонент в браузері, так як без нього неможливо використовувати такі популярні плагіни, як Java, Unity і багато інших. Тому, доцільно розглянути основні способи використання плагіна після відмови від нього розробниками.

ПОРАДА! Використання відверто старої версії здатне серйозно знизити безпеку призначених для користувача даних. Тому, по можливості, рекомендується використовуватися альтернативний варіант.

Найбільш очевидним, представляється експлуатація застарілих версія оглядача хром, починаючи з 42 і більш ранніх. Якщо вибір припав саме на цей метод, потрібно зайти в оглядач і ввести в адресний рядок chrome: // flags / # enable-npapi, після чого, натиснути Enter. Це дозволить в глибоких налаштуваннях включити потрібний компонент, який за замовчуванням був відключений розробниками.

Альтернативний варіант використання компонента Npapi в Google Chrome

Але далеко не всі компанії-розробники пішли по шляху корпорації Google і повністю відмовилися від використання застарілої технології. Тимчасова підтримка платформи здійснюється в таких програмних продуктах, як Internet Explorer і Safari. Перший призначається для користувачів windows і славиться порівняно низьким рівнем захисту даних користувача.

Крім того, він досить повільно завантажує сторінки, проте не дивлячись на свої недоліки, використання свіжої версії даного браузера значно безпечніше експлуатації застарілого Chrome. Safari призначений для MacOs і також значно поступається аналогу від гугл по швидкості роботи. Але на даний момент, це єдиний більш-менш безпечний метод експлуатації даного програмного інтерфейсу і плагінів, розроблених на його основі.

Ссылка на основную публикацию