Чим відкрити файл IMG: де цей формат використовують і як його відкрити

Видаляючи непотрібну інформацію з комп’ютера, користувачі часто знаходять дивні файли в форматі IMG. Спроба відкрити їх найчастіше завершується помилкою. Але це зовсім не вірус, а файли, призначені для створення образів дисків. Якщо вас цікавить, ніж відкрити файл IMG, наша стаття буде дуже корисною для вас.


Малюнок 1. Зовнішній вигляд інтерфейсу програми CloneCD

Де використовують формат IMG?

На перший погляд може здатися, що IMG – це закінчення для фото або будь-якого іншого зображення. Насправді це скорочення використовується для позначення образів дисків за прикладом формату ISO.

Для довідки: в деяких випадках досить конвертувати формат IMG в ISOі файл відкриється, але подібна маніпуляція виявляється корисною далеко не завжди.

Примітка: Файли IMG раніше використовували в пристроях Мас, але зараз його найчастіше можна зустріти на операционке Windows.

У ній подібні дані використовуються для емуляції оптичних носіїв і створення віртуальних дисків для зберігання інформації.

Формат також знайшов застосування у виробників апаратного забезпечення. Оновлення прошивок найчастіше поширюються саме за допомогою даних IMG. В даному випадку для перегляду даних потрібно чітко слідувати інструкціям виробника. У всіх інших ситуаціях можна спробувати відкрити файл самостійно, скориставшись нашими підказками.

Як відкрити файл IMG?

Щоб переглянути дані в форматі IMG з мінімальними затратами, краще застосувати спеціальні програми (емулятори віртуальних дисків) (Малюнок 2).

Ми підібрали для вас найпростіший і функціональний софт з даної категорії:

  1. Daemon ToolsLite – безкоштовна програма, за допомогою якої можна не тільки відкрити файл IMG, але і створити власний образ віртуального диска.
  2. UltraISO – утиліта, яка швидко і легко встановлюється на будь-який комп’ютер. Після інсталяції ви легко відкриєте дані IMG, і зможете записати віртуальний диск, користуючись підказками програми.


Малюнок 2. Зовнішній вигляд інтерфейсу програми Nero Burning ROM

Користувачам, які працюють з остання версії операційної системи Windows всі ці маніпуляції можуть і не знадобиться. Розробники операційки зробили все для зручності користувачів, в тому числі передбачили і автоматичне відкриття файлів IMG. Досить двічі клікнути на ньому, і система автоматично підбере краще додаток для відтворення даних.

Ссылка на основную публикацию