Чим відкрити файли dll: інструкції та рекомендації

Динамічна бібліотека служить базою для створення невеликих програм в середовищі Windows. Це зовнішні джерела даних, які потрібні для повноцінної роботи ПО. Другий варіант розширення – динамічні веб-сторінки, які створюються сервером, при зверненні користувачів до них.

Малюнок 1. Зовнішній вигляд ярлика файлів з розширенням .dll

Розглянемо, як працювати з обома типами в різних ОС.

Чим відкрити файл dll для редагування

Незалежно від того, є поняття частиною прикладної програми або входить до складу систем МС, поширений питання – чим відкрити файл dll для редагування.

Варто знати, що він реалізує ряд програмних функцій. Від з’єднання з зовнішніми пристроями і роботи з жорстким диском до застосування в крос платформних додатках.

Примітка: Тому будь-які зміни в його структурі можуть привести до помилок операційної системи.

Але, якщо ви хочете познайомитися з вихідним кодом, вам буде потрібно спеціальний редактор для системних ресурсів Resource Hacker (ResHacker). Він дозволяє отримувати і змінювати код на ваш розсуд (Малюнок 2).


Малюнок 2. Інтерфейс програми Resource Hacker для відкриття файлів формату .dll

Покрокова інструкція

Отже, як відкрити dll файл для зміни?

 • Запустіть ResHacker.

 • Для читання у вихідному форматі виберіть у верхній панелі File>Open.

 • Зліва будуть показані директиви з містяться в них відкриваються об’єктами.

 • У центрі утиліти містяться коди, що підлягають змінам і збереженню.

 • Для компіляції скористайтеся кнопкою Compile Script.

 • Для збереження використовуйте команду File>Save.

Відкрити dll файл онлайн

Якщо ви маєте справу з веб-сторінкою, то вам знадобиться відкрити цей dll файл онлайн. Він містить в собі скрипти сервера, що відповідають за генерування HTML. Наприклад, VB або Perl.

Як відкрити dll файл windows 10

Якщо це елементи бібліотеки, які розташовані в системній папці, то вони призначені для запуску додатків, створених за допомогою Visual C ++.

Тому, щоб їх відкрити на тому ж windows10 знадобиться відповідне ПО від МС – Visual Studio або VisualFoxPro (Малюнок 3).


Малюнок 3. Візуальний приклад відкритого файлу формату .dll в додатку Visual Studio на Windows 10

Також «длл» повинен відкриватися програмою, що використовує його бібліотеку. 

Як відкрити файл dll на windows 8

Windows 8 вже є спеціалізованим програмним забезпеченням для цього формату, тому завдання з його відкриттям має дуже просте рішення. Якщо труднощі і виникають – необхідно змінити асоціацію файлів, встановивши і призначивши одну із зазначених нижче програм додатком за замовчуванням.

 • Microsoft Windows 8;

 • Visual Studio;

 • Visual FoxPro;

 • Resource Hacker;

 • Microsoft Windows NT 4.0;

 • DLL-Files Fixer.

Як відкрити файл dll в windows 7

Ви можете зустріти поширений тип документа mfc42u.dll, який відноситься до Microsoft Foundation Class (MFC).

Примітка: Він відповідає за запуск робочих доповнень на вашому ПК.

Відкрити цей файл dll і подібні до нього в windows 7 можна тими ж утилітами, що використовуються для 8 версії, або скористатися невеликим редактором виконуваних елементів – Resource Tuner (Малюнок 4).


Малюнок 4. Інтерфейс програми Resource Tuner з відкритим файлом формату .dll

Він дозволяє змінювати різні деталі користувальницького інтерфейсу – рядки меню і діалогових вікон, зовнішній вигляд курсору, іконок і так далі. У ньому ресурси бібліотеки відокремлені від коду, який залишається незмінним. Для його редагування є використовувані в програмуванні професійні редактори PE Explorer і FlexHex, (в залежності від внесених правок).

Resource Tuner передбачає кілька способів відкриття об’єкта.

 • Для перегляду і зміни клікніть Open File на панелі інструментів.

 • Для виконання дії в меню – введіть команду File>Open.

 • Або використовуйте комбінацію клавіш CTRL + O.

Спливаюче вікно біля кнопки тулбара надасть вам список останніх відкривалися елементів. Його можна отримати командою File>Recent Files з меню програми, яка користується динамічно підключається бібліотекою. Встановлення кількості даних в списку здійснюється у вікні діалогу Customize.

Відкрити dll файл на MacOS

На MacOs теж зустрічаються дані цього формату. Їх можна переглянути у вікні будь-якого веб-браузера, якщо вони представлені у вигляді інтернет сторінки.

На системні файли dll в більшості випадків посилаються крос платформні додатки і за фактом, відкривати і редагувати їх в середовищі Macintosh немає ніякої необхідності.

Відкриття dll файл на linux

Щоб отримати доступ до них на Linux, знадобиться емулятор Windows – Wine. Він наслідує поведінку різних версій цієї операційної системи.

Утиліта підтримує її виконував дані, тому проблем з відкриттям наявних файлів ні в одному з дистрибутивів бути не повинно. Вона емулює бібліотеки Windows, створюючи їх альтернативні варіанти, які не вимагають ліцензії Microsoft, забезпечуючи тим самим незалежність вашого ПО.

Налаштувати роботу Wine можна за допомогою вкладки Default Settings – установок за замовчуванням. Так він буде автоматично запускати додатки в обраній вами ОС.

Програма для відкриття dll файлів

Для відображення в рідному середовищі можна використовувати звичайний блокнот. Але в такому випадку виникнуть труднощі з не читаються символами. Щоб її не було, необхідна спеціальна програма для відкриття dll файлів. Наприклад, безкоштовний декомпілятор dotPeek.

 • Запустіть софт.

 • Натисніть «файл» / «відкрити».

 • Знайдіть потрібний елемент для декомпіляції.

 • Ви можете його просто переглянути, не порушуючи цілісності системи.

Завантажити програму для відкриття файлів dll безкоштовно

Для професійного застосування є окреме ПО. Найвідоміший його варіант – Resource Hacker, опис якого було наведено вище.

Його можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту розробника. Інсталятор швидко завантажується і відкривається на ПК, а установка не забирає багато часу.

Ссылка на основную публикацию