Чим відкрити файли odt: огляд основних способів і програм

Якщо ви отримали текстовий файл у форматі .odt і не можете його відкрити на комп’ютері, не потрібно впадати в паніку. Існує багато способів переглянути текст, не встановлюючи будь-яких платних додатків. Але для початку розберемося, що це за формат і чому деякі користувачі вважають за краще зберігати тексти саме в ньому.

Малюнок 1. Зовнішній вигляд ярлика файлів з форматом .odt

Що таке .odt?

Документи .odt – це файли в форматі OpenDocument Format, які створюються в програмах OpenOffice або LibreOffice. Подібні офісні пакети – це аналоги стандартного програмного забезпечення від Microsoft. Багато компаній і організації встановлюють на комп’ютерах своїх співробітників саме такі програми для роботи, так як більшість продуктів Microsoft вимагають покупки платній ліцензії. Якщо компанія не хоче витрачати на неї гроші, і в той же час не бажає встановлювати піратську версію, використовуються саме програми OpenOffice або LibreOffice. Вони надаються безкоштовно, але в той же час зберігають дані в незвичному форматі.

Відкрити їх можна в режимі онлайн, причому не тільки з ПК, а й зі смартфона.

Розглянемо чому ж відкрити файл odt

Переглянути документ, збережений в .odt можна за допомогою декількох онлайн сервісів:

  1. Google Docs. До 2010 року за допомогою облікового запису в Гуглі можна було не тільки переглянути текст .odt, а й зберегти його на комп’ютер. Тепер ця функція більше недоступна, але кожен користувач як і раніше може завантажити дані в свій аккаунт і конвертувати їх в більш зручний формат (Малюнок 2).
  2. За допомогою AndrOpen Office можна на мобільних пристроях відкрити подібний формат. Додаток швидко встановлюється, і відрізняється простотою використання, тому кожен власник пристрою на базі Андроїд без проблем впорається з відкриттям тексту.


Малюнок 2. Онлайн редактор google docs прекрасно впоратися з файлами формату .odt

Примітка: Application Factory – вітчизняне додаток, в допомогою якого можна переглянути текстовий документ .odt.

Софт не вимагає реєстрації, але має і декількома недоліками: не відчиняє таблиці і презентації, і в деяких випадках не зберігає початкове оформлення исходника.

Ссылка на основную публикацию