Чим відкрити формат SIG: розширення файлів xml / pdf з ЕЦП

формат .sig (Від англ. Signature підпис) файл, який містить електронно-цифровий підпис. ЕЦП прикріплюється до електронного листа або документа. Чим відкривати файли формату SIG залежить від початкового розширення. Якщо підписувався PDF або JPEG потрібні графічні редактори, якщо XML або DOC / DOCX текстові.

ЕЦП підтверджує справжність текстового документа або растрового зображення. Технологія використовується для підтвердження документів в Росреестра і на порте держпослуг. Саме тут більшість користувачів стикається з форматом SIG, а точніше з неможливістю відкрити файл звичними програмами.

Чим відкрити файли формату .sig:

SIG на Windows: блокнот, Outlook, Crypto Pro

Найпростіший спосіб відкрити текстовий документ з підписом скористатися стандартним блокнотом (Notepad). Спосіб не підходить для документів в форматах зображення. Крім цього, не всі текстові документи відкриваються коректно.

  1. Notepad стандартний Блокнот, який є на кожному комп’ютері з Windows. Відкрити програму можна через Пуск -> Стандартні -> Блокнот, або просто натиснувши на файлі ПКМ -> Відкрити за допомогою і вибравши там блокнот. У програмі потрібно натиснути в меню Файл -> Відкрити і вибрати на комп’ютері потрібний документ. Доступно як редагування, так і збереження тексту.
  2. Microsoft Outlook і Microsoft Outlook Express Зазвичай програма вже є на Windows, якщо встановлювався повний пакет офісних додатків. Якщо немає Outlook можна встановити окремо, завантаживши з сайту products.office.com безкоштовну trial-версію додатка. Є мобільна версія для iOS і Android.
  3. CryptoPro спеціалізований софт для роботи з ЕЦП від великої російської компанії. Безліч програм, скриптів і бібліотек від КріптоПро доступно для безкоштовного завантаження (www.cryptopro.ru/downloads) або покупки. Для завантаження файлів може знадобитися реєстрація на офіційному сайті.
  4. КріптоАРМ спеціалізований софт для роботи з ЕЦП, теж від російської компанії (www.trusted.ru). Для тих, хто працює з підписами і розширенням SIG на постійній основі, рекомендується придбати ліцензію КріптоАРМ. У програми є кілька десятків типів ліцензій, в залежності від способу використання і версії програми. Для разового відкриття документів в форматі .sig можна завантажити безкоштовну 14-денну ознайомлювальну версію.

Якщо документ з розширенням SIG з’явився в результаті підпису електронного листа, відкривати його краще в Outlook. Якщо потрібен просто перегляд змісту документа достатньо можливостей стандартного блокнота. Для серйозної роботи з ЕЦП потрібно вибирати між КріптоПро і КріптоАРМ є безкоштовний тестовий період, щоб визначитися.

SIG на MacOS: Eudora і Mozilla Thunderbird

Інтернет радить використовувати e-mail клієнт QUALCOMM Eudora для MacOS. Остання версія програми числиться як Eudora 8, оптимізована для Mac OS X 10.4 і вище.

При спробі перейти на сайт розробника www.eudora.com переходить редирект на сайт Музею Історії Комп’ютерів. Кому дійсно сильно потрібно, в статті The Eudora # x2122, Email Client Source Code можна знайти вихідний код e-mail клієнта і спробувати його встановити.

Категорично не рекомендується намагатися завантажити клієнт з десятків сайтів, що з’являються у видачі Google за запитом назви програми жодного надійного джерела для завантаження конкретного софта там знайти не вдалося.

  1. Mozilla Thunderbird перша безкоштовна і все ще підтримувана програма, відповідна для роботи з sig-файлами. Це безкоштовний, зручний і функціональний e-mail клієнт, що відкриває листи з ЕЦП. Mozilla Thunderbird крос-платформна програма, коректно працює практично на будь-яких пристроях, в тому числі і MacOS різних версій.

Крім зазначених методів, на сайті Росреестра доступний перегляд документів в режимі онлайн. На вбудованому в Mac браузері Safari він працює непогано. При бажанні можна використовувати будь-який інший браузер (Chrome, Yandex, Opera, Mozilla).

Перегляд онлайн на сайті Росреестра

На сайті Росреестра є сервіс, що дозволяє перевіряти електронні документи. Є можливість перевірити підпис на двох типах файлів: Цифровий підпис (sig-файли) І Електронні документи (xml-файли).

Онлайн перевірка документів з ЕЦП виконується просто:

  1. Зайти на сайт https://rosreestr.ru/site/, перегорнути вниз і натиснути на посилання Електронні послуги та сервіси.
  2. Натиснути на посилання сервіси в правій частині екрана.
  3. Натиснути на перше посилання Перевірка електронного документа.
  4. Далі потрібно натиснути кнопку виберіть файл і вибрати на комп’ютері документ, який потрібно відкрити. Ввести символи з картинки (капчу).
  5. Після завантаження файлу натиснути на кнопку перевірити. Після перезавантаження сторінки клікнути на інформацію, що з’явилася посилання Показати в человекочітаемом форматі, щоб документ відбився на екрані.

Є два способи відображення документа:

Документ відкриється в новому вікні, після чого можна буде не тільки переглянути документ, а й зберегти його або відправити на друк.

Якщо документ не відкривається в браузері:

Документи можуть відкриватися довго, для онлайн-роботи з великими файлами потрібна висока швидкість інтернет-з’єднання.

Формат графіки Broderbund Sign File

Набагато рідше файли SIG містять не цифровий підпис, а растрову графіку формату Broderbund Sign File. Формат використовується рідко, оскільки відтворюється тільки програмними продуктами виробника Broderbund. Формат призначений для програм PrintMaster і The Print Shop, хоча може відкриватися і в іншому софт Broderbund (але це не точно).

В Windows графічні файли можна відкрити в Broderbund PrintMaster 2012 Platinum, Broderbund The Print Shop 3.0 Deluxe або інших версіях цих програм.

для MacOS теж є рішення: Broderbund PrintMaster 2012 Platinum і Broderbund The Print Shop for Mac.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию