Чим відрізняється комутатор від маршрутизатора

При організації комп’ютерної мережі обов’язково виникає питання про придбання спеціальних пристроїв – комутаторів і маршрутизаторів. Давайте коротко розберемося з призначеннями цього обладнання і розглянемо основні відмінності цих двох типів.

комутатор

Мережевий комутатор або світч (від англ. Switch) – це пристрій, призначений для з’єднання декількох комп’ютерів в локальну мережу. За рахунок використання технології «міст» інформація передається тільки одному локальному користувачеві, внаслідок чого поліпшується загальна продуктивність всієї мережі.

Після першого підключення комутатор становить так звану таблицю комутації, в якій зберігається інформація про відповідність портів і MAC-адрес, що підключаються. Іншими словами, свитч самостійно запам’ятовує маршрут передачі даних.

маршрутизатор

На відміну від комутатора, маршрутизатор або роутер є більш складним пристроєм, вдаючи із себе міні-комп’ютер, який крім локальної мережі організовує доступ до Інтернет і має безліч інших функцій:

Чим відрізняється маршрутизатор від комутатора

Тепер, коли ми розібралися в призначенні обох пристроїв, ми зможемо зрозуміти і їх відмінності:

  • Маршрутизатор представляє собою більш складний пристрій, що володіє розширеним набором функцій.
  • Комутатор і маршрутизатор використовують різні принципи для передачі даних.
  • Комутатори здатні забезпечувати передачу тільки в одній підмережі, за допомогою маршрутизатора ви зможете поєднати кілька сегментів підмережі.
  • Комутатор можна самостійно підключити до Інтернет.
  • Роутер має функцію NAT (Network Address Translation – «перетворення мережевих адрес»), що дозволяє перетворити видається провайдером IP-адреса в кілька адрес, що забезпечує доступ до Мережі для кількох підключених пристроїв.
  • Маршрутизатор має більш серйозну апаратну начинку, що забезпечує виконання різних додаткових функцій. Комутатор простіший в технічному плані, що забезпечує високу швидкість передачі.
  • Потужна начинка «маршрутизаторів» позначається і на вартості – їх ціна набагато вище, ніж у світчей.

замість післямови

Ми з вами коротко розглянули призначення і характеристики двох пристроїв, що використовуються для створення локальної мережі – комутаторів і маршрутизаторів. Сподіваємося, тепер ви чітко уявляєте собі різницю між цим обладнанням.

Ссылка на основную публикацию