Чим відрізняється смартфон від телефону?

Багато користувачів продовжують віддавати перевагу класичним кнопковим телефонам їм так зручніше. Тим не менш, деякі з них при покупці нового пристрою обов’язково ставлять запитання в чому відмінність між смартфоном і мобільним телефоном? Відмінностей багато, про найважливіші з них ви дізнаєтеся з нашої статті.

Але спочатку найголовніше відмінність. Якщо мобільний телефон вдає із себе засіб для дзвінків і відправлення / отримання СМС-повідомлень, то смартфон це теж телефон, тільки доповнений функціональністю кишенькового персонального комп’ютера.

Екран і габарити

Безумовно, перше на що звертаєш свій увагу, це на великий дисплей. У тому числі саме тому смартфон можна використовувати як комп’ютер: дивитися відео, серфить інтернет, грати в ігри і т.д.

Діагональ екрану смартфонів становить в середньому від 5 до 7 дюймів. Цього цілком достатньо для кишенькового комп’ютера, тому проблем з отриманням інформації бути не повинно.

Зрозуміло, габарити відповідні: смартфони куди більші кнопкових телефонів, але це, самі розумієте, компенсується функціоналом смартфона.

Практично повна відсутність механічних клавіш

Так, сучасні смартфони мають мінімум механічних клавіш: як правило, це кнопка включення / виключення пристрою, а також гойдалка регулювання гучності.

Як же користуватися смартфоном без механічних клавіш? Та дуже просто все клавіші сенсорні, ви просто Тапа (натискаєте) на кнопки, які висвічуються на дисплеї. Хтось скаже, що після кнопкового телефону буде неможливо звикнути до сенсорних кнопок, але це не так, адже дуже багатьом користувачам довелося міняти кнопкові пристрої на сенсорні.

Наявність операційної системи

Так, були телефони, на яких використовувалася операційна система, але це, як правило, найпростіша ОС. А ось смартфони працюють на повноцінної ОС.

Велика частина смартфонів працює на Android, менша на iOS (в силу того, що Apple дозволяє встановлювати iOS тільки на свої пристрої).

Завдяки операційній системі можна використовувати смартфон як повноцінну заміну комп’ютера зрозуміло, з урахуванням діагоналі екрану.

додатки

Якщо говорити про Android, то в фірмовому магазині додатків Play Market можна знайти мільйони додатків та ігор на будь-який смак. Більш того, багато хто з них поширюються безкоштовно.

Що конкретно до ігор, то багато хто з них мають прекрасну графіку, часом нітрохи не гірше, ніж ігри для ПК. Правда, управляти ними, як правило, не настільки зручно.

Якщо говорити про телефонах, то для них ігор мало, графіка, самі розумієте, не блищить.

Інтернет

Користуватися всесвітньою мережею за допомогою смартфона одне задоволення. На кнопочному телефоні набирати навіть адреса сайту то ще задоволення. До того ж не всі кнопкові телефони мають підтримку мобільного інтернету.

Процесор і пам’ять

Сучасні смартфони, особливо флагманські, працюють на потужних процесорах. Обсяг пам’яті, як оперативної, так і вбудованою, стає дедалі більше. Наприклад, на момент написання статті зустрічаються смартфони з 8 Гб ОЗУ і 256 Гб ПЗУ. І це не рекорд!

Камера

Деякі користувачі стверджують: немає сенсу купувати дорогі фотоапарати, враховуючи рівень камер в смартфонах. Звичайно, це не так, проте камери в топових смартфонах дійсно можуть творити чудеса.

А що з телефонами? На них зазвичай зустрічаються найпростіші камери.

Ціна

У переважній більшості випадків смартфони коштують куди вище, а вартість смартфонів-флагманів може сильно здивувати. З іншого боку, платити доводиться за технологією.

Що краще?

Залежить від потреб користувача. Якщо йому потрібно максимально заощадити, а пристрій необхідно тільки для дзвінків і відправки СМС, краще вибрати телефон. Якщо потрібно пристрій для виходу в інтернет, ігор, перегляду відео тільки смартфон.

Ссылка на основную публикацию