Чим Windows 7 максимальна відрізняється від професійної?

До появи сьомої версії Windows кожен новий випуск цієї ОС мав по одній-дві підверсії. Так, XP був випущений в двох варіантах «Professional» і «Home» – це цілком влаштовувало більшість користувачів. Бажаючі заощадити набували скромну «Home», ті ж, хто хотів насолодитися повною функціональністю, брали професійний випуск цієї системи.

Вітчизняний користувач рідко замислювався над цим питанням, так як традиційно встановлював на свій домашній або робочий ПК піратську версію операційної системи. Сьогодні ситуація змінилася. По-перше, встановити неліцензійну ОС на робочому місці вам вже ніхто не дозволить, а по-друге, маркетингова політика породила цілий виводок подверсий наступного за рахунком продукту – Windows 7 (Vista ми не розглядаємо через повну провальність цього проекту).

Тепер уже навіть нашому користувачеві доводиться вникати в відмінності окремих гілок розвитку системи. Частина з них призначена для звичайного домашнього користувача. Наведемо перелік цих гілок з короткими на їх рахунок поясненнями:

  • Найпростіша і найдоступніша за ціною версія – Starter (Початкова). Тут урізано все що можна. З самого її появи про неї стали ходити легенди анекдотичного спрямування. Microsoft наклала обмеження на кількість одночасно що запускаються на платформі програм – не більше трьох додатків за раз. Згодом це обмеження було зняте. Але, як то кажуть, «ложечки знайшлися, а осад залишився». Starter інсталюється або на дуже слабкі машини, або експлуатуються OEM-виробниками на дешевих ноутбуках. Мінімум вбудованих додатків при мінімальній ж ціною за одну копію.
  • Далі по списку йде альтернатива Home Basic (Базова домашня версія). Це щось схоже за змістом на Home XP і здатне задовольнити запити масового користувача трохи більше ніж на дві третини. При відсутності в системі того чи іншого функціоналу його завжди можна заповнити безкоштовними програмами сторонніх виробників.
  • Home Premium – це майже що професійна версія, за вирахуванням деякого інструментарію, корисного хіба що розробникам або дуже вже вибагливим користувачам. У систему включено повний комплект мультимедіа, інтерфейс Aero, розширений набір вбудованих іграшок і різні цікаві утиліти начебто майстра створення записок.

Альтернативи для профі

Відмінність наступних гілок від попередніх полягає в тому, що вони, строго кажучи, не призначені для звичайного користувача, недосвідченого в питаннях програмування і адміністрування.

Або для тих, кому не потрібно вичавлювати з системи максимум можливостей (на кшталт любителів грати в ресурсомісткі іграшки). Таких альтернатив теж три штуки:

  • Професійна версія.
  • Ultimate-версія (Максимальна).
  • Enterprise.

З останньої ОС все ясно – її інсталюють на великих підприємствах з метою забезпечення підвищеної продуктивності і безпеки. А ось чим відрізняються версії Professional і Ultimate, обговорити дійсно варто. Чим вісь Windows 7 максимальна відрізняється від осі професійної? Windows 7 professional не позиціонує як версія для домашнього вжитку. Її головна «фішка» – в наявності інструментів адміністрування системи, реально корисних лише в умовах промислової експлуатації.

Сюди відносяться механізм шифрування даних на диску, групові політики прав користувачів на доступ до локальних і мережних ресурсів, технологія віддаленого робочого столу, розширені опції друку на мережевих принтерах тощо.

Ніщо з цього в домашніх умовах не знадобиться. Інтерфейс системи не адаптований до потреб недосвідчених користувачів. Ставити таку систему на домашній комп’ютер має сенс хіба що заради її вивчення.

Максимальна гілка включає в себе абсолютно всі, що є в Windows 7, але орієнтована на звичайного побутового користувача. Це адаптована до його потреб версія Enterprise. Можна задатися питанням: яка ж з цих ОС краще? Відповідь повисне в повітрі – ніяка.

Все залежить від ваших інтересів і потреб. Але якщо вже встановлювати щось більш потужне, ніж Home, то краще звернути увагу на Ultimate. Крім всіх переваг Windows 7 професійної, Ultimate має безліч прикрас для справжніх ентузіастів і любителів покопатися в нутрощах і закутках операційної системи.

Ссылка на основную публикацию