Чистий Андроїд – що це таке, що краще фірмова оболонка або «голий» Android

Поняття «Чистий Андроїд» часто зустрічається при оглядах смартфонів і планшетів, але не всі користувачі до кінця розуміють значення цього терміна. Розберемося докладніше, що собою являє цей вид операційної системи, в яких пристроях її можна знайти і який вплив вона робить на швидкодію.

Що таке чистий Андроїд?

Щоб розібратися в цьому понятті, необхідно трохи вивчити історію виникнення операційної системи і її подальший розвиток. Перші версії Android були малофункціональні, володіли непримітним інтерфейсом і викликали чимало труднощів при використанні.

Виробники мобільних пристроїв, намагаючись привернути увагу покупців, почали допрацьовувати голий Андроїд. Це виражалося в додаванні красивих іконок, анімованих переходів, інтуїтивно зрозумілих налаштувань і іншого.

буде корисним

компанія HTC першої виділилася із загального асортименту, встановивши на робочий стіл великий віджет, що відображає час і погодні умови в регіоні. Модель телефону під назвою Hero справила очікуваний ефект, підвищивши продажу.

Компанія HTC перша встановила віджет показує час і погодні умови

У компанії Samsung зробили ставку на розширення налаштувань. Так, була додана опція, яка дозволяла залишати дисплей включеним до тих пір, поки на нього хтось дивиться. У DOOGEE були впроваджені зміни насиченості екрану і його колірної температури.

Виходячи з вищесказаного, чистий Андроїд – це операційна система, встановлена ​​на мобільний пристрій без будь-яких змін з боку виробника.

Зверніть увагу

Не варто вважати, що наявність незміненій ОС обов’язково буде пов’язано з рядом проблем. З плином часу фахівці Google допрацювали недоліки, поліпшили інтерфейс, додали відсутні, але актуальні функції.

Вплив на продуктивність

Оцінюючи продуктивність нинішніх систем, можна з упевненістю сказати, що голий Андроїд позитивно впливає на швидкодію мобільного пристрою. Найбільше ускладнюють роботу ОС сторонні лаунчер, які часто перевантажені графічними елементами і прикрасами.

Важливо знати

Фірмові оболонки від іменитих виробників з’їдають менше ресурсів апарату, проте і вони поступаються по продуктивності незміненій версії Android.

Виходячи з цього, керівники компанії Google вирішили почати виробництво власних мобільних пристроїв під назвою Nexus. Згодом лінійка смартфонів була перейменована в Pixel. Пристрої отримують виключно стоковий прошивку, яка споживає мінімальний обсяг оперативної пам’яті і практично не навантажує процесор.

Якщо таку систему встановити на апарат середнього класу, то він покаже вельми завидне швидкодію при виконанні будь-яких завдань. Як наслідок, багато покупців висловлюють бажання роздобути саме чисту операційну систему. Для її нормального функціонування потрібно менше ресурсів, а значить, кінцева вартість пристрою буде менше.

буде корисним

Додатковою перевагою незміненій системи є повна сумісність з усіма іграми і додатками, які представлені в Play Market.

Телефони на чистому Андроїд

Чи має графічна оболонка переваги перед ‘чистим’ андроїдом?

Так, фірмові оболонки великих брендів дуже зручні у використанні і мають безліч цікавих функцій

Ні, ‘чистий’ Андроїд економить оперативну пам’ять і володіє не меншим функціоналом в останніх версіях

Свій варіант в коментарях

Найбільше випуск на стоковому Андроїд вигідний новим, невеликим виробникам, які просто не можуть оплатити штат розробників для створення фірмової оболонки. Звичайно, в рядах Samsung або LG непросто відшукати моделі подібного плану, адже саме особливим функціоналом вони і залучають нових клієнтів.

Говорячи про смартфонах з встановленою чистою операційною системою, насамперед пригадується Nexus і Pixel. У них немає абсолютно ніяких сторонніх додатків, виключно сервіси Google. Оновлення для цих моделей прилітають в середньому на 6 місяців раніше, ніж у інших.

У 2015 році пошуковий гігант запустив програму під назвою Android One, яка дозволяє будь-якої компанії використовувати чистий Андроїд в своїх мобільних пристроях. Завдяки цьому Зараз можна спостерігати достаток смартфонів китайського виробництва за дуже доступними цінами.

Навіть компанія Xiaomi, яка завоювала ринок завдяки унікальній оболонці Андроїда, ризикнула випустити апарат, не оснащений MIUI. Модель А1 відрізняється швидкістю роботи і відсутністю будь-яких глюків.

Зверніть увагу

Роблячи порівняння, не можна однозначно сказати, що буде краще – MIUI або чистий Андроїд. У першому випадку система має безліч надбудов, які значно спрощують життя рядовому користувачеві, позбавляючи від необхідності установки додаткового софта. У другому – досягається більшу швидкодію при слабких характеристиках.

Воскресла з попелу Nokia тепер також використовує виключно стоковий прошивку в своїх смартфонах. За рахунок цього вони змогли випустити дуже дешевий апарат, який володіє мінімальним обсягом оперативної пам’яті і слабким процесором, але забезпечує достатню швидкодію при виконанні стандартних завдань.

Відмовилися від використання власної оболонки і виробники Motorola. Будучи у володінні Lenovo, існував варіант установки на телефони прошивки Vibe, проте вони залишилися нереалізованими. Смартфони на чистому Андроїд представлені як в бюджетному, так і у флагманському сегменті.

буде корисним

Не варто проходити повз недорогого Moto E4 або старшої моделі – Plus, оскільки вони оснащені ємною батареєю і радують безвідмовною роботою. Moto Z2 Play і Force також мають безліч переваг, повністю виправдовуючи свою вартість.

В найближчому майбутньому телефони із стічною прошивкою однозначно будуть створювати чималу конкуренцію фірмовим оболонок. Навіщо переплачувати за зайві гігабайти оперативної пам’яті, якщо вони все одно підуть під потреби зміненої операційної системи, а доступним до використання залишиться той же обсяг, що і у бюджетній моделі.

Як встановити чистий Андроїд?

З’ясувавши всі позитивні сторони наявності незміненій ОС на пристрої, багато користувачів бажають її встановити. Процес перепрошивки смартфона або планшета потребують особливих знань і використання спеціальних програм.

Важливо знати

Для кожного бренду потрібно використовувати різний програмне забезпечення. Крім іншого, навіть сама послідовність дій може відрізнятися.

Докладні дані про методи і присутності можливості установки слід з’ясовувати на спеціалізованих форумах. Там же можна знайти відповідні програми і образи чистого Андроїда. В ході установки обов’язково потрібно USB-шнур і комп’ютер, що працює під ОС Windows.

Представлена ​​інформація дозволяє розібратися, що таке голий Андроїд, на яких пристроях він встановлений і в чому полягають переваги його використання. Вибір тієї чи іншої оболонки залежить від особистих переваг користувача і очікувань, які покладаються на смартфон.

Ссылка на основную публикацию