ConfigureDefender – інструмент для тонкої настройки Захисника Windows

В останніх версіях Windows 10 Microsoft значно розширила можливості вбудованого захисника, наділивши його рядом додаткових функцій. Покращений Захисник Windows вміє шукати потенційно небажане ПО, перевіряти вкладення, блокувати запускаються з переносних носіїв підозрілі процеси, контролювати завантаження ЦП і багато іншого. Налаштувати Захисник можна в розділі «Безпека Windows», проте в цьому випадку будуть доступні лише частина параметрів.

Щоб виконати більш тонке налаштування, доведеться покопатися в групових політиках або реєстрі, що навряд чи принесе користувачеві багато задоволення. Інша справа, якщо під рукою у вас є такий інструмент як ConfigureDefender. Призначається ця безкоштовна портативна утиліта для тонкої настройки вбудованого Windows Defender. Орієнтована вона на системних адміністраторів і досвідчених користувачів, втім, корисною її знайдуть для себе і рядові користувачі, якщо, звичайно, візьмуть на себе обов’язок хоча б трохи ознайомитися з призначенням її налаштувань.

інтерфейс ConfigureDefender представлений списком доступних для настройки опцій, які ви можете ввімкнути або вимкнути одним кліком. Всі налаштування розділені на три основні групи: Basic Settings Defender (базові), SmartScreen (управління фільтром SmartScreen) і Exploit Guard (захист від експлойтів). Додатково утилітою підтримується включення / відключення контрольованого доступу до папок і приховування / показ Центру безпеки Windows. У верхній частині вікна утиліти можна бачити кілька кнопок, що дозволяють застосовувати вбудовані шаблони захисту.

Як неважко здогадатися, «Defender high settings» забезпечує максимально високий рівень захисту, «Child Protection» може використовуватися для забезпечення додаткового захисту в рамках батьківського контролю, «Defender default settings» скидає настройки до значень за замовчуванням. «Info about Defender» показує основні відомості про штатний антивірус і його настройках в вікні PowerShell. До речі, більшість налаштувань Захисника утиліта змінює за допомогою командлетів PowerShell, виконуваних в прихованому режимі.

Більш докладні відомості про утиліту і про принципи її роботи можна отримати, відвідавши сторінку розробника, там же ви знайдете посилання на скачування 32 і 64бітових версій інструменту.

Перед використанням утиліти розробник рекомендує встановити настройки Windows Defender в редакторі локальних групових політик в положення “Не задано”, якщо такі змінювалися адміністратором.

Ссылка на основную публикацию