Critical Structure Corruption: як виправити в Windows 10

Коли виникає конфлікт між ОС, софтом і драйверами, може з’являтися «синій екран смерті» або, як мінімум, мимоволі закриватися прога або взагалі не запускатися.


Малюнок 1. Керівництво за рішенням помилки Critical Structure Corruption Windows 10

Йдеться про поширену помилку під назвою «critical structure corruption windows 10», причин виникнення якої може бути безліч. Про те, що робити, коли з’являється така проблема і як її виправити, піде мова далі.

Сritical structure corruption в windows 10 – можливі причини

Помилка critical structure corruption windows 10 може виникнути в наступних випадках:

 1. Пошкоджено жорсткий диск.
 2. На комп потрапили віруси.
 3. Користувач завантажив проблемні драйвера.
 4. З’явилися додаткові помилки реєстру.

Якщо ви зіткнулися з однією з цих проблем, фахівці дають одну універсальну рекомендацію: не використовувати те програмне забезпечення, яке викликає появу такого повідомлення і знайти аналогічні, працездатні проги (Малюнок 2). Більш докладно про зазначені проблеми піде мова далі.


Малюнок 2.Опісаніе і причини помилки critical structure

Проблема в жорсткому диску або оперативної пам’яті

Можливо, ви неправильно здійснили попередню переустановку системи або перевантажили оперативну пам’ять. В такому випадку жорсткий диск починає видавати «синій екран». Також подібна несправність може з’являтися внаслідок установки неблагонадійного ПО. Єдиний вихід із ситуації в цьому випадку – перевстановлення «Вінди», відкат налаштувань або звернення до фахівця.


Малюнок 3. Синій екран смерті в Віндоус 10

віруси

Віруси негативно впливають на роботу комп’ютера і найперші можуть викликати «екран смерті». Боротися з ними можна тільки потужним антивірусником, та й це часто виявляється безглуздо, якщо у вас стоїть неоригінальна прога. Так що, якщо зіткнулися з цією проблемою, спробуйте перезавантажити ПК (якщо це ще можливо) і запустити систему, щоб купити повну версію антивіруса і почистити комп’ютер від шкідливого софтвера (Малюнок 4). Крім вірусів рекомендується видалити не тільки вірус, але і саму прогу, з яким він був викачаний. Для виконання всіх маніпуляцій рекомендуємо використовувати антивірус Avast.


Малюнок 4. Сканування системи за допомогою антивіруса Avast

проблемні драйвера

Драйвера теж можуть бути проблемними, особливо, якщо завантажені не з офіційних сайтів постачальника. Вони не тільки можуть завантажити на вашому ПК черговий «Троян», а й взагалі знести всю систему, викликавши «синій екран смерті». Вихід із ситуації – встановити нормальний драйвер, який буде виконувати свої функції без проблем.

Помилки реєстру Віндовс 10

Можливо, проблема криється в реєстрі ОС. Вона може з’явитися після перезавантаження системи, завантаження потужних ігор і програм, надмірної перевантаження жорсткого диска або неправильної настройки реєстру Віндовс. В такому випадку допомагає переустановка ОС, дефрагментація диска і відкат введених налаштувань до значень, встановлених за замовчуванням. З цим завданням чудово впорається додаток UltraDefrag (Малюнок 5).

Детальніше про те, як зробити так, щоб «синій екран» більше не з’являвся, піде мова далі.


Малюнок 5. Інтерфейс програми UltraDefrag

Усунення critical structure corruption: перевірка на віруси

Перевірка на антивіруси – найпростіший спосіб, як виправити синій екран critical structure corruption windows 10. Використовуйте платний або безкоштовний антивирусник, щоб перевірити комп на наявність шкідливого софту. Дуже добре підходять для цих цілей:

 1. «Аваст».
 2. «Доктор Веб».
 3. «Касперський».
 4. «Авіра».

Встановіть один з них з офіційного сайту і регулярно перевіряйте на наявність вірусів, і тоді ваш комп’ютер буде працювати довго і без «синіх екранів».

Моніторимо температурний режим роботи заліза

При перевищенні можливостей продуктивності системи виникає перегрів елементів системного блоку. Страждають процесор, відеокарти, жорсткі диски та інші складові. Перевірити температуру нагрівання складових частин, допомагають спеціальні програми, такі як AIDA, HWMonitor.

Встановіть їх на свій комп’ютер, запустіть, і ви дізнаєтеся, наскільки перевантажена ваша система і яка температура частин вашого ПК. Якщо ви побачите, що вона зашкалює за 70-80 градусів – поспішайте перевстановити драйвера або поновіть систему. Якщо не допоможе – приступаємо до наступного пункту нашої статті.


Малюнок 6. Інтерфейс програми HWMonitor

Усунення critical structure corruption: перевстановлюємо драйвера і оновлення системи

Розробники компанії Microsoft стверджують, що помилка critical structure corruption windows 10 може з’являтися через застарілі драйверів. Якщо апаратна частина ПК не здатна впоратися з системою через старі драйверів, на екрані можна побачити відповідне повідомлення.

Примітка: Вирішити питання просто: перевірте наявність нових версій встановлених у вас драйверів і здійсните їх оновлення. Також не забудьте перевірити, наскільки ПО сумісно з вашою версією «Вінди» (Малюнок 7).


Малюнок 7. Перевірка наявності нових драйверів на ПК

Скидання BIOS

Щоб впоратися з ситуацією, можна скористатися BIOS.

Для цього:

 1. Зайдіть в меню «Пуск».
 2. Затисніть Shift на клавіатурі і клацніть мишкою «Перезавантаження».
 3. Дочекайтеся, поки не з’явиться екран для відновлення системи.
 4. Далі перейдіть за адресою «Пошук і усунення несправностей» – «Додаткові параметри» – «Командний рядок».
 5. Виберете букву, відповідну розташуванню вашого системного диска.
 6. Скопіюйте системні файли вашого реєстру в системну папку, прописавши наступну адресу: Xcopy c: \ windows \ system32 \ config \ regback c: \ windows \ system32 \ config (Малюнок 8)
 7. Погодьтеся з виробленими діями, натиснувши «А» на клавіатурі.

Перезавантажте комп’ютер і перевірте, наскільки успішним виявився цей метод.


Малюнок 8. Вікно командного рядка для скидання налаштувань Bios

Дефрагментація системи

Одним із способів позбавитися від проблеми – зробити дефрагментацію диска. Для цього:

 1. Перейдіть в «Мій комп’ютер».
 2. Знайдіть потрібний диск і клацніть по ньому правою кнопкою мишки.
 3. Виберете «Властивості».
 4. Перейдіть на вкладку «Сервіс».
 5. Виберете «Дефрагментацію диска».
 6. Вибрати диск.
 7. Клікнути «Дефрагментація диска».
 8. Дочекатися її виконання і погодитися з проведеними змінами.

Якщо проблема криється в розрізненості локальних файлів, то після дефрагментації, все буде працювати.

Усунення critical structure corruption: перевірка і чистка системного реєстру

Щоб усунути описувану помилку, необхідно перевірити і очистити системний реєстр. Для цього буде потрібно відновити його настройки за замовчуванням, скориставшись їх резервною копією, яка розташована за адресою:

{Системний жорсткий диск}: \ Windows \ System32 \ config \

Досить просто перенести резервну копію файлів з цієї папки в папку, де зберігається поточний реєстр.

Тепер ви знаєте, як позбутися від синього екрану на вашому комп’ютері.

Ссылка на основную публикацию