Дайджест подій Hi-Tech за 2020 рік

Добігає кінця 2017 рік, і ми готові пподвесті деякі підсумки події в сфері високих технологій. За минулий рік ми двічі зустріли велике оновлення, Apple двічі порадувала своїх фанатів новинками iPhone, побачили нову версію OS Android 8 Oreo, а також вихід у світ голосового помічника Аліса. Звичайно, нам не вдалося зібрати всі значущі події Hi-Tech індустрії, але думаємо, ви зможете доповнити цей дайджест самостійно. А для цього в коментарях нижче залиште новинні заголовки, які на вашу думку гідні згадки …

Хакер з України отримав рекордний гонорар за злом Facebook

ЗМІ стали відомі характеристики оновленої Nokia 3310

Смартфон Xiaomi Mi Mix 2 – більш легкий і зручний!

На ринку новий Xiaomi Mi Mix 2 з’явився ще восени 2017 року. І буквально за кілька місяців завоював увагу публіки. Зараз його він доступний за ціною всього в 600 $. Одні моделі китайського смартфона отримають 6 Гб ОЗУ і 128 Гб ПЗУ. Інші – 8Гб ОЗУ і 256 Гб ПЗУ. Крім того, в комплектацію пристрою входить процесор Snapdragon 835, основна і фронтальна камери в 12 і 5 Мп, а також екран в 6-дюймів.

У порівнянні з першою версією, Xiaomi Mi Mix 2 вигідно відрізняється більш легким вагою і практичністю в процесі застосування.

За матеріалами: https://pronedra.ru/hightech/gadgets/2017/11/16/prodazhi-xiaomi-mi-mix-2-startovali-v-sentyabre-197834.html

Піратські сайти блокуються Яндексом і Google

Рішення Мосміськсуду стало приводом для блокування близько 800 піратських сайтів популярними пошуковими системами – Яндексом і Google. Контент, що розміщується на даних ресурсах, порушує законодавство про інтелектуальну власність. Припиняється не тільки доступ до веб-проектам, але і до посилань, що ведуть на них. Зокрема, на початку жовтня, з пошуку видалені всі посилання на Rutracker.org. А з листопада 2017 року через видачі видаляються всі сайти, які не відповідають вимогам закону про заборону VPN і анонімайзерів.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/16nov2017/ya_google_800

Google розробив антивірус для пристроїв на Android

З’явився браузер Edge для iOS

Microsoft розробила бета-версію браузера Edge, створену для мобільних пристроїв, що функціонують на базі iOS. Роботу нового браузера поки що можуть оцінити тільки знаходяться в США учасники програми Windows Insiders. До відмінних можливостей Edge слід віднести пересилання переглядається зі смартфона на ПК і синхронізацію з іншими пристроями. Найближчим часом Microsoft планує також випуск аналогічної програми для Android.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/05oct2017/edge_ios

Закриті особи тепер можна розпізнати

І робиться це за допомогою алгоритму, розробленого вченими з Індії і Великобританії. Зазначений алгоритм визначає індивіда по 14 точкам, розташованим в області обличчя. Спочатку ці точки відзначаються на фото, а після – порівнюються з фотографіями відкритих осіб, що зберігаються в спеціальній базі даних. В ході проведених тестів вдалося встановити, що повністю закриті особи комп’ютер розпізнає з точністю до 62,6%, а трохи закриті – з точністю до 78,4%.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/07sep2017/faces

У результатах пошуку Google з’явилися гри

Пошукова система Google додала в результати пошуку кілька ігор і додатків, які можна запустити, якщо ввести відповідний запит. Наприклад, при пошуку пасьянсу, тепер доступна онлайн-версія карт, досить зробити пошук за словом «Solitaire”, і можна почати гру …

Злом комп’ютера за допомогою ДНК

Хакери з Вашингтонського університету заразили комп’ютер шкідливим кодом, записаним в ДНК. Уразливість була впроваджена в програму fqzcomp, використовувану для стиснення файлів формату FASTQ, в яких зберігаються дані секвенування. Комп’ютер приступив до виконання шкідливого коду відразу по закінченні ДНК-аналізу. Під час роботи вчені виявили ще декілька вразливостей в ПО, що застосовується для ДНК-аналізу. Загалом, рівень безпеки в процесі виконання тестів ДНК залишає бажати кращого.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/11aug2017/dnahack

Смартфони з Китаю – лідери на вітчизняному ринку

Китайські бренди – Lenovo, Huawei, Xiaomi, Meizu і ZTE програють за ступенем популярності тільки Samsung. Згідно зі статистикою, в першій половині поточного року мобільні пристрої від згаданих компаній набуло приблизно 3 млн. Користувачів з України. Мабуть, в період економічної кризи ми часто робимо вибір на користь доступної ціни. Тим більше що характеристики представлених смартфонів аналогічні пристроям від відомих міжнародних брендів.

Новий YotaPhone 3

На виставці ЕКСПО виробником представлена ​​третя версія смартфона YotaPhone. На жаль, докладні характеристики пристрою поки вирішено залишити в таємниці. Але вже зараз відомо, що чергова модель перевер
шує за розмірами попередню, має більш гідні можливості і оцінюється від 350 і 450 $. Перша цифра стосується смартфонів з пам’яттю в 64Гб, друга – з пам’яттю в 128 ГБ.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/16jun2017/yotaphone3

Музика в соціальних мережах тепер буде коштувати платно!

Якщо, звичайно, ви підпишіться за неї на сайтах «Мій світ», «Однокласники» і «Вконтакте». Вартість передплати – оцінюється в 149 гривень в місяць і є єдиною для пристроїв на базі iOS, Android і для додатка Boom. Безкоштовне прослуховування залишиться доступним, але за умови того, що в композиції буде присутній ще і аудиореклама. У соціальній мережі «ВКонтакте» є й інші новини. Зокрема, змінився зовнішній вигляд музичного розділу, який отримав більш складну навігацію, орієнтовану на збільшення кількості прослуховувань.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/28apr2017/vkontakte

Додаток Files Go: перший файловий менеджер від Google

Смартфон на базі OS Android без файлового менеджера – сумнівне задоволення, яке позбавлене прямого доступу до даних, що зберігаються. Благо на цей випадок, в каталозі «Google Play” знайдеться десяток-другий відповідних додатків. Ситуація кардинально зміниться з появою фірмового провідника від Google. Уже відомо що новинка стане називатися «Files Go» …

Facebook проти публікації інтимних фотографій

Марк Цукерберг, власник популярної соціальної мережі, розповів про впровадження спеціальних інструментів, спрямованих на боротьбу з розміщенням інтимних фотографій, опублікованих на сайті Facebook без дозволу на те користувачів. Такі матеріали сьогодні прийнято називати «порноместью». У разі їх виявлення, користувач зможе натиснути кнопку «Поскаржитися». Після чого співробітники Фейсбуку ухвалять рішення про видалення фотографії та блокування людини, який її виклав.

За матеріалами: https://hitech.newsru.com/article/06apr2017/fbrevenge

Кепка з вбудованою камерою від Google

Відома американська корпорація отримала патент на винахід кепки з вбудованою в козирок камерою, здатної записувати і відтворювати аудіо-і відеофайли. Передача даних здійснюється по бездротовому каналу за допомогою мобільного пристрою. Живлення камери, в свою чергу, виконується за допомогою двох акумуляторних батарей. Кепка планується до застосування не тільки в особистих цілях, але і для трансляцій на виробництві та записи ПП.

Ссылка на основную публикацию