Де дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері?

Безліч користувачів навіть не уявляють, що саме їхній комп’ютер містить в собі. Особливо ж часто проблема стосується саме відеоадаптера, так як дізнатися його модель буде складніше, ніж ОЗУ або процесора, та й знаходиться інформація в іншому місці.

Слід розібратися навіщо взагалі знати модель вашої відеокарти. Адже, якщо напевно не володіти інформацією про адаптер, ви будете вкрай невпевнено себе почувати при завантаженні додатків будь-якого роду. Практично всі програми мають мінімальними вимогами до устаткування, які можна знайти на оф. сайті. Відштовхуючись від цих даних, можна визначити рівень роботи програми у вашій системі, що заощадить багато часу на завантаженні не підтримуються програм. Також при придбанні нової відеокарти потрібно зважити – чи дасть вона вам істотний приріст в продуктивності, щоб не купити аналог вже встановленого апарату.

Методів, які дозволяють досягти поставленого результату, багато і їх розглядати потрібно по порядку ускладнення умов пошуку інформації по адаптера. Почнемо з простих функцій, вбудованих в систему.

Дізнаємося інформацію про відеокарту з робочого столу

Якщо вам цікаво, де дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері за допомогою робочого столу, то ви повинні знати, що безпосередньо на ньому таких даних немає, але з його допомогою можна потрапити у відповідний розділ. Для цього потрібно:

 • Клацніть правою кнопкою по вільному місцю і перейдіть за посиланням «Дозвіл екрану»;
 • Натисніть на «Додаткові параметри»;

 • На вкладці адаптер ви побачите графу «Тип адаптера» з моделлю пристрою і далі «Відомості про адаптер» з технічною документацією по ньому.

Як дізнатися дані через командний рядок?

Цей варіант також максимально простий і не вимагає додаткових маніпуляцій з системою, тому також рекомендується до застосування, як один з перших. Мультіверсіонность методу додає йому додаткові переваги, так як працює в будь-який ОС Windows.

 • Натисніть Win + R і введіть dxdiag;

 • Тепер змініть вкладку на «Екран»;
 • Окрема графа «Пристрій» містить всю необхідну інформацію.

Варто відзначити, що недоліків у даного способу не спостерігалося.

Інформація про адаптер через «Диспетчер пристроїв»

Спосіб трохи складніше, ніж попередні, але в загальному праці скласти не повинен. Також варіант може допомогти при проблемах з цим обладнанням, так як з цього ж меню можна і виконувати маніпуляції з драйвером.

 • Натисніть «Пуск»;
 • Правий клік по «Мій комп’ютер» і виберіть «Властивості»;
 • Знайдіть і натисніть на посилання “Диспетчер пристроїв»;

 • Розгорніть розділ «Відеоадаптери»;

 • Тут ви побачите виробника і модель пристрою.

Також можлива ситуація, коли такого розділу може не бути зовсім або він містить тільки один адаптер, зазвичай вбудований, а другий, який має на увазі дискретну відеокарту, просто відсутній. Варіант вирішення проблеми буде представлений далі.

Отримуємо дані за допомогою ID карти

Цей розділ, є продовженням попереднього і дозволяє отримати потрібні параметри пристрою, якщо воно неправильно визначається системою. В такому випадку буде інша посилання в «Диспетчер пристроїв», яка називається «Стандартний графічний адаптер».

Також метод актуальний для отримання більш детальної інформації при використанні попереднього варіанту.

 • Розгорніть список «Інші пристрої», якщо потрібного вам не буде в розділі «Відеоадаптери»;
 • Подвійний клік по непізнаного пристрою;
 • Перейдіть на вкладку «Відомості»;
 • Виберіть з списку «ВД обладнання»;

 • Скопіюйте останній параметр, який повинен містити VEN і DEV параметри карти, для мого випадку PCI \ VEN_10DE&DEV_0402&CC_0300;
 • Тепер перейдіть на сайт і в рядок пошуку вставте ID;

 • Далі вам здасться ваша модель пристрою і запропонують завантажити драйвера.

Завжди краще завантажувати драйвера з оф сайту виробника, адже навіть, якщо в програмі стороннього сайту не буде вірусів, драйвер все одно, з великою часткою ймовірності, буде застарілий.

Візуальний огляд пристрою

Для ноутбуків даний спосіб взагалі не підходить, так як дістатися до адаптера дуже проблематично і, навіть, для стаціонарного комп’ютера краще використовувати інші способи. Дані метод має місце бути завдяки тому, що ви можете дізнатися модель апарату в разі, якщо ПК не починається або ви купуєте відеоадаптер окремо.

Тут потрібно просто оглянути пристрій. У будь-якому кутку повинна знаходитися етикетка з інформацією по обладнанню. Іноді вона містить повні дані: шину, обсяг, тип, а іноді тільки модель.

Також може не знадобиться розбирати системний блок, так як на багатьох існують наклейки з базовими параметрами і типами встановлених пристроїв. Якщо такої немає, то потрібно зняти бічну кришку, тільки слід попередити, щоб ви це не робили, коли комп’ютер знаходиться на гарантії.

Також ви можете знайти потрібну інформацію з документації, якщо вона у вас збереглася. У ній неодмінно буде все цікавить.

Далі будуть розглянуті методи із застосуванням програм сторонніх розробників – вони дуже зручні і легкі в освоєнні.

Дізнаємося все про відеокарту за допомогою GPU-Z

Дана програма важить не багато і розроблена спеціально для отримання повної інформації про відеоадаптер. Також має функцію підтримки сенсорів і показуємо температуру карти. В утиліті GPU-Z зібрана максимально повна інформація про пристрій, також простота у використанні робить її кращим вибором серед своєї ніші.

Використовувати її можна відразу після установки, завантажте по посиланню. На першій вкладці загальна інформація по обладнанню, а якщо перейти далі на таб «Sensors», то побачите температуру GPU.

 [Tip] Читайте також: Як замінити відеокарту? [/ Tip]

Користування програмою Aida64 Extreme

Більш потужний інструмент, який увібрав в себе безліч функцій по роботі з усім обладнанням комп’ютера, в першу чергу тестуванням на предмет несправностей. Звичайно, показує інформацію про встановлені пристрої.

Aida64 – це платне додаток, але має демо режим, який триває 30 днів, що цілком прийнятно. Для використання програми потрібно її завантажити за посиланням. Безпосередньо в самому додатку, після установки, потрібно розкрити список «Computer» і перейти на вкладку «Summary». Тут буде скорочена інформація про апарат або існує окремий розділ «Display» з більш повною інформацією.

Даний вибір більш доречний, якщо ви крім того, щоб дізнатися все про відеоадаптер, ще хочете його протестувати.

Використовуючи один із способів, ви зможете дізнатися інформацію по відеокарті і використовувати її ресурси по максимуму.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию