Де яндекс.браузер зберігає закладки на ПК

Ні для кого не секрет, що браузер, розроблений вітчизняної корпорацією яндекс, являє собою простий і ефективний інструмент для роботи у всесвітній мережі. Крім просунутих можливостей, які передбачають розширення функціоналу, уваги заслуговують і стандартні засоби, що дозволяють зробити роботу з програмою максимально зручною та ефективною.

Закладки – навіщо вони потрібні?

Напевно всім знайома ситуація, коли користувач шукав будь-яку інформацію в інтернеті і нарешті знайшов її. Однак, після закриття програми, інформація не збережеться і весь пошук доведеться виконувати наново. У зв’язку з цим, розробники програми передбачили вкрай зручний і функціональний інструмент закладок, що дозволяє додавати в них будь-який корисний сайт або інформацію, яку вкрай важливо не втратити.

Однак, досить часто виникає потреба дізнатися, де яндекс.браузер зберігає закладки, особливо коли ОС комп’ютера потрібно перевстановити. В цьому випадку, збереження закладок є однією з найбільш важливих і дієвих процедур, що дозволяють заощадити значний час на подальшому пошуку потрібних сайтів.

ВАЖЛИВО! Виконати резервне копіювання закладок можна різними шляхами, що дозволяє кожному користувачеві підібрати бажаний варіант відповідно до своїх уподобань і можливостями.

Для цього, потрібно скористатися одним з методів збереження вкладок поза комп’ютера, що дозволить зберегти їх неушкодженими.

Методи копіювання закладок

Щоб захистити закладки від видалення перед установкою нової системи або при перевстановлення браузера, найбільш зручним варіантом є використання хмарних сховищ. Вони досить швидко завантажують необхідну інформацію на віддалені сервера і захищають її паролем. Після цього, можна виконати переустановку системи, а коли виникне потреба в закладках – завантажити їх з інтернету.

ПОРАДА! Незважаючи на популярність, хмарне зберігання далеко не найкращий варіант, так як останнім часом нерідкі випадки їх злому з метою крадіжки даних користувача.

Інший метод передбачає копіювання файлів на один з носіїв інформації, в ролі якого може виступати як флешка, так і двд. Однак, для виконання будь-якої з перерахованих вище операцій, потрібно знати, яким саме способом можна зберегти закладки та де вони розташовуються.

Де закладки?

Все закладки зберігаються в спеціальних папках в директорії додатку, які неможливо переглянути без зміни параметрів провідника. Для того, щоб отримати до них доступ, потрібно:

  • Відкрити провідник;
  • Вибрати пункт Севріс в меню зверху, після чого, натиснути на Параметри Тек;
  • У вікні, потрібно вибрати опцію Показувати приховані файли, що дозволить знайти потрібні файли закладок.

Після цього, для доступу до закладок, потрібно відкрити папку Документи, після чого вибрати підпапку з ім’ям поточного користувача. Там розташована службова папка appdata, в якій можна знайти YandexBrowser.

В директорії User data, будуть розташовуватися спеціальні приховані файли Bookmarks, які і потрібно скопіювати для подальшого використання. Для цього буде потрібно виділити їх, натиснути правою кнопкою миші і натиснути Копіювати, після чого, вставити в пам’ять обраного носія, відкритого в іншому вікні.

Якщо скористатися даним методом, у користувача з’явиться можливість не тільки отримати доступ до потрібних файлів, але і самостійно зробити їх резервне копіювання на обраний носій, що є непоганою альтернативою хмарного сховища.

Ссылка на основную публикацию