Де знаходиться автозавантаження в Windows 10?

У даній статті ми розберемося з тим, де знаходиться автозавантаження Windows 10 і розповімо деякі моменти, які необхідно знати кожному користувачеві в цьому питанні.

Програми, які запускаються разом з початком роботи системи, можуть виконувати різну роль. Як правило, до них відносять програми, які за бажанням користувача або на увазі певних системних вимог повинні безперервно перебувати в активному режимі. Зокрема, цей опис підходить антивірусів, різних мессенджерам, Skype, хмарним сховищ і т.п. Суть їх роботи зрозуміла і ясна, та ось тільки крім корисних програм в автозавантаження можуть з’являтися додатки, діяльність яких може бути небезпечна для системи.

[Tip] Надмірна кількість програм з автозапуском, нехай і без шкідливих елементів, може істотно знизити продуктивність Вашого комп’ютера і навіть призводити до «зависань». [/ Tip]

Отже, з цією функцією потрібно добре розібратися. Хто знає, можливо на Вашому ПК є певні проблеми, пов’язані з автозавантаженням? Сподіваємося, що таких немає, але бути обізнаним не завадить.

Пошук автозавантаження в «Диспетчері завдань»

Найпоширенішим шляхом дослідження програм в автозавантаження є «Диспетчер завдань», який викликають через меню «Пуск». У диспетчері перейдіть на вкладку «Автозавантаження» і перед Вами відкриється перелік програм, які починають свою роботу в автоматичному режимі. Викликавши меню, що випадає з допомогою мишки, користувач може зняти автозапуск або повернути його назад, подивитися розташування файлу, властивості або ж прочитати будь-яку інформацію в мережі.

Також зверніть увагу на 4 колонку в віконці, яке прописано під назвою «Вплив на запуск». Згідно з даними цієї колонки, користувач може визначити ступінь навантаження елемента на ОС. У той же час, в деяких випадках високий вплив не відповідає реальності. У таких випадках потрібно дивитися вже на характеристики програми і вирішувати, чи дійсно додаток навантажує систему.

Де знайти папку «Автозавантаження»?

Дану папку можна знайти, просуваючись таким шляхом: C: \ Users \ Імя_пользователя \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup.

Власне, це не єдиний спосіб знаходження папки в системі. Для любителів комбінацій радимо скористатися поєднанням клавіш Win + R, після чого відкриється добре знайоме віконце «Виконати».

У вільному полі введіть команду shell: startup і натисніть кнопку ОК. Після цього на моніторі з’явиться «фолдер» з ярликами додатків, які запускаються в автоматичному режимі. Як Ви вже здогадалися, щоб скасовувати або встановлювати автозагрузку для будь-якої програми, потрібно видалити або створити для неї ярлик. У той же час, заздалегідь попереджаємо, що існує думка про нестабільність даного методу. Деякі юзери стверджують, що іноді спосіб спрацьовує, а іноді не приносить ніяких результатів.

Пошук програми з автозапуском в редакторі реєстру

Для запуску редактора використовуйте комбінацію Win + R і наберіть команду regedit у відповідному полі. Потім перейдіть в папку Run (доступна по шляху HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion).

[Important] У відкритому редакторі реєстру перед Вами буде перелік програм, які працюють в автозавантаженні. Тут користувач може видалити автозапуск певних програм або додати будь-яку програму. [/ Important]

Щоб додати необхідно клацнути мишкою у вільному секторі діалогового вікна. Після цього з’явиться меню, що випадає, де потрібно вибрати пункт «Створити», а потім «Строковий параметр».

Після цього введіть в першому полі будь-яку назву параметра (краще, щоб воно збігалося з ім’ям програми), а в рядку «Значення» вкажіть шлях до місцезнаходження виконуваного файлу в системі.

У редакторі реєстру можна користуватися ще одним розділом для здійснення аналогічного процесу. Зліва знаходиться перелік доступних папок, де виділена папка Run, в якій Ви перебуваєте. Клацніть мишкою і серед з’явилися пунктів виберіть опцію «Перейти в розділ HKEY_LOCAL_MACHINE». У цій папці все робиться таким же чином. Дізнатися про те, як відкрити реєстр в Windows 10, Ви можете, перейшовши за посиланням.

Набір допоміжних інструментів

Для того, щоб здійснити будь-який процес, крім системних параметрів і програм, в інтернеті існує безліч альтернативних утилитов. Власне, такі є і для програм з автозавантаженням, хоча більшість якось зовсім не вражає.

Контроль завантажень за допомогою Autoruns

Справжнім світлою плямою у темряві інструментів за цим напрямком являтся утиліт з несподіваною назвою Autoruns (скачати можна після переходу за посиланням.

Autoruns вельми не примхливий і не потребує встановлення – як тільки інструмент буде завантажений на Ваш пристрій, можете приступати до роботи.

[Important] За допомогою утиліти на моніторі з’явиться розширений перелік всіх додатків, які функціонують по автозапуску. [/ Important]

Власне, навіщо потрібно завантажувати якусь програму окремо, якщо система сама здатна запропонувати кілька швидких і ефективних способів спостереження за автозавантаженням? По суті, Autoruns оснащений деякими опціями, які не доступні за допомогою того ж «Диспетчера завдань» або редактора реєстру. Наприклад, в програмі можна перевірити додаток на предмет вірусів. В цілому, інструмент не зовсім легко в експлуатації, але розібратися в ньому не займе багато часу.

[Tip] Втім, можна скористатися і старими добрими CСleaner, що є просто універсальною програмою для вирішення багатьох проблем. [/ Tip]

В цілому, на цьому розбір питання завершено. Здавалося б, автозавантаження – про що тут говорити взагалі? Так ось розробники подбали про те, щоб виконуючи одні і ті ж дії, Вам не доводилося робити все такими ж методами. Що ж, після цієї статті Ви зможете без проблем знаходити автозагрузку і встановлювати певні настройки на свій розсуд.

Ссылка на основную публикацию