Де знаходиться диспетчер задач

Відповідь на питання, що таке диспетчер задач, сьогодні не знають тільки ті користувачі, які тільки починають осягати всі тонкощі комп’ютерної науки. Що сказати? Саме завдяки цій вбудованої в ОС Windows утиліту досвідчені фахівці ПК з легкістю управляються з системними процесами: відкривають потрібні програми, закривають підвішеному додатки або просто переглядають показники швидкодії системи. Але як бути новачкам? Як відкрити диспетчер задач на комп’ютері? Де він знаходиться? Як працює? Як включити диспетчер задач в разі блокування адміністратором?

Розташування і способи відкриття (запуску)

Сам по собі файл, який відповідає за запуск диспетчера завдань, знайти досить просто: потрібно лише поцікавитися і заглянути в папку System32, яка розташована в каталозі WINDOWS на диску C. Називається він не інакше як taskmgr.exe. При бажанні запустити програму можна прямо з жорсткого диска. Для цього буде потрібно лише два рази пордряд клікнути по файлу taskmgr.exe лівою кнопкою миші:

Крім того, при бажанні можна використовувати і запуск утиліти на правах адміністратора. У цьому випадку єдине, що потрібно – це натиснути правою клавішею мишки по файловому документу taskmgr.exe, а потім клікнути в який з’явився списку відповідний тип запуску ( «… від імені адміністратора»):

Тим часом для відкриття програми зовсім не обов’язково кожен раз похапцем нишпорити по диску C. Для цього існують безліч інших способів, які підкажуть, як запустити диспетчер задач швидко і без зайвих зусиль.

Метод № 1: Застосування «гарячих» кнопок

Досить ефективним для швидкого відкриття програми є поєднання різних кнопок на клавіатурі. Зокрема, найбільш простий доступ до утиліти забезпечує комбінації Shift, Ctrl і Esc. Досить натиснути ці клавіші на клавіатурі і диспетчер задач Windows запуститься як по велінню чарівної палички. Разом з тим відкрити його можна і через контекстне меню, яке викликається натисканням Alt, Ctrl і Del:

Цей спосіб особливо хороший в тому випадку, якщо комп’ютер «завис» і ні на які інші дії користувачів не відповідає.

Метод № 2: Запуск з панелі завдань

Швидко і просто на комп’ютері з ОС Windows запустити диспетчер задач можна і з панелі завдань. Для цього досить клацнути правою клавішею миші по вільному простору в панелі завдань і клікнути в меню параметр «Запустити диспетчер …»:

Метод № 3: Відкриття через утиліту «Виконати»

Тим, хто звик працювати з вбудованою в вінду програмою «Виконати», вельми до речі виявиться саме такий спосіб. Все, що потрібно для запуску диспетчера завдань в цьому випадку – це натиснути стандартні кнопки + R, потім вбити в полі «Відкрити» утиліти параметр taskmgr і натиснути OK на екрані або Enter на клавіатурі:

Метод № 4: Запуск з меню «Пуск»

Отримати доступ до запущеним в системі процесам також можна через меню «Пуск». Для цього буде потрібно лише натиснути на клавіатурі, ввести в пошуковий рядок запит taskmgr і клацнути Enter:

Метод № 5: Старт через консоль

Для відображення запущених в ОС Windows процесів можна використовувати і командний рядок. В цьому випадку необхідно лише спочатку запустити її одним з відомих способів (наприклад, вбивши в меню «Пуск» пошуковий запит СMD), потім ввести в неї команду taskmgr (або taskmgr.exe, якщо на ПК встановлено Windows XP або більш ранній випуск вінди) і натиснути на клавіатурі Enter:

Проблеми з запуском і способи їх усунення

Потрібно зауважити, що незважаючи на різноманітність способів відкриття (запуску) диспетчера задач, скористатися ними користувачам вдається не завжди. Досить часто після вірусної атаки виявляється, що програма не працює і не хоче реагувати ні на одну з команд запуску. При цьому супроводжуватися подібну дію може досить дивним повідомленням, нібито диспетчер задач був відключений самим адміністратором.

Виникає цілком розумне питання, а чи можна в цьому випадку позбутися від проблеми без відновлення / перевстановлення Windows? Звичайно! Причому впоратися з тим, як включити диспетчер задач, можна і без сторонніх програм.

Метод № 1: Налагодження через редактор реєстру

При появі повідомлення про відключення диспетчера завдань адміністратором можна вдатися до налагодження реєстру, якщо він, звичайно, працює. У цьому випадку порядок дій буде таким:

  1. за допомогою поєднання + R викликаємо утиліту «Виконати», вбиваємо в неї значення regedit і клацають Enter;
  2. спускаємо по гілці з каталогу HKEY_CURRENT_USER в розділ Software, потім в папку Microsoft, а далі в Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System;
  3. в папці System знаходимо і видаляємо файл DisableTaskMgr;
  4. підтверджуємо видалення і перезавантажуємо систему.

Метод № 2: Включення через командний інтерпретатор

Якщо на ПК з якихось причин не запускається диспетчер задач, спробувати реанімувати його можна через командний рядок. В цьому випадку в неї буде потрібно вбити команду:

натиснути по черзі Enter, Y і знову Enter:

Після того як програма вапна про завершення виконання команди, залишиться лише закрити її і перезавантажити ПК.

Ссылка на основную публикацию