Directx, що це? Як запустити Directx?

Мабуть все геймери чули і встановлювали такий додаток як DirectX. Пов’язано це з тим, що купа ігор, принаймні раніше, вимагали установки якихось особливих версій програми. Так як дана програма активно розвивалося в епоху зародження ігор, то без оновлення або установки такого важливого інструменту як DirectX практично не обходилося.

Відразу варто відзначити, що DirectX використовується не тільки для ігор, але і деяких програм, найчастіше з графічним інтерфейсом на кшталт обробки зображень, малювання креслень і т.д.

Що з себе являє DirectX?

Склалося враження, що це якась добавка до ігор, а деякі до цих пір думають, що це якась невідома частина системи. В якійсь мірі – так, без цієї начинки ніщо працювати як потрібно не буде (особливо гри), але вдає із себе сам DirectX якийсь пакет СОМ-сумісних об’єктів від корпорації Microsoft.

Тут починається трохи програмування, об’єкт – це такий собі інструмент, який включає в себе певну кількість функцій для досягнення часто використовуваних цілей. Найпростіше це пояснити на прикладі автомобіля: окремо існують циліндри, поршні, фільтри і т.д., всі вони, є запчастинами, навпаки, двигун – це вже агрегат, який поєднує в собі безліч деталей і виконує завдання пересування транспорту. Запчастини, в даному прикладі, є функціями, а двигун – об’єкт.

Для того, щоб кожному розробнику не збирається весь агрегат за новою, створили пакет Windows Direct, який це вже зробив за них. Для переважної більшості випадків, об’єктів досить для виконання стандартних операцій, в інших потрібно розробляти інші шляхи досягнення мети.

Якщо гра або програма розроблена під DirectX 10, то працювати на молодшій версії воно не буде.

Використовуючи той же приклад, якщо у вас запчастини залишилися від дідівського Москвича, то зібрати з нього 8-й циліндровий сучасний двигун не вийде.

Який Directx встановити?

Ми плавно перебралися до випливає питання, який же версії пакет потрібно використовувати. Тут все вкрай індивідуально, так як все залежить від 3-х основних платформ і, якщо хоч якась не буде підтримувати потрібну версію, то нічого працювати так і не буде (в плані гри).

Отже, певну версію DirectX повинні підтримувати:

  • відеоадаптер;
  • Операційна система;
  • Безпосередньо додаток.

Спочатку визначимося який Directx встановлений у вашій системі зараз. Для цього слід:

  • Натисніть Win + R і введіть dxdiag;

  • У самому низу ви побачите пункт «Версія DirectX».

Отримана інформація не зовсім відображає ситуацію. Тут показана версія, яка на даний момент встановлена ​​і її підтримує система, але це не означає, що дана версія максимальна, а тільки те, що вона була найбільш сучасної та доступної на момент установки. У міру оновлень як Windows, так і DirectX доступність версій може змінюватися.

Підтримувані Windows версії DirectX

Отже, нижче представлений перелік версій Windows і їх максимально доступні для використання пакети DirectX:

  • Windows XP SP2 – DirectX 9.0c;
  • Windows 7 і 8 – DirectX 11.1;
  • Windows 8.1. – DirectX 11.2
  • Windows 10 – максимальна на даний момент версія DirectX

Також все більш нові версії містять вбудовані і оптимізовані функції менш свіжих оновлень і навіть версій. Так в версію 12 входять всі старіші від 9.0 до 11.2.

Відповідно, вище голови не стрибнеш, для підтримки самої нової версії, доведеться міняти ОС. Особливо часто Directx для Windows 7 64 bit використовується 11 версії, але можна оновити до 11.1, вам варто перевірити дану інформацію, так як через це може пропасти підтримка сучасних ігор.

Підтримка відеоадаптером версій DirectX

Тут все просто – кожна відеокарта має свою максимально підтримувану версію набору DirectX. На жаль, але тут нічого не поробиш, доведеться обходитися тим, що маємо або купувати нову карту.

Дізнатися, скільки разів може використовувати ваше обладнання можна на оф сайті виробника або в інтернет магазинах, навіть не дивлячись на те, що вона знята з виробництва, інформація залишається актуальною.

Ваша відеокарта може використовувати, наприклад, DirectX 9.0, а Windows 11.1, тоді все буде працювати на рівні найслабшої ланки. Те ж буде, якщо відеокарта має підтримку DirectX 12, а ОС 9.0.

Також існує версія DirectX 12.1, але дана функція тільки розробляється. Частково вона вже працює, але поки повної підтримки з боку відеокарт немає, нового пакета DirectX просто не існує.

Мінімально необхідна для роботи версія DirectX

Directx системні вимоги можуть висуватися найвищі, але це для комфортного використання. Завжди є пункт «мінімальні вимоги», які на порядок нижче і вони, є необхідними для запуску і використання гри з гіршими настройками.

установка DirectX

Так як виробником є ​​компанія Microsoft, то завантажується даний пакет безкоштовно і з оф сайту, можете скористатися посиланням.

Насправді це веб установник і він спочатку перевірить наявність вашої версії програми, а потім, якщо буде потрібно, завантажить нову версію або оновлення до вже існуючої, якщо у вас нова версія. Такий підхід не завжди зручний і, можливо, після того, як запустите Directx інсталятор, вам буде потрібно знайти і оффлайн файл. Він необхідний для ПК без доступу в мережу і, іноді, як показав досвід, необхідний при збоях в установленому додатку.

Цей варіант установки вже застарів з виходом нових версій і використовується тільки, якщо немає виходу в мережу або відключені оновлення. Загалом, всі необхідні пакети оновлень DirectX приходять разом з іншими оновленнями системи і не вимагають ручного втручання.

Зміна підтримки версій DirectX на різних рівнях

Також слід відповісти на назріває в умах багатьох, питання: «Як змусити Windows XP, 7, 8, 8.1 / стареньку відеокарту підтримувати сучасну версію DirectX?» Відповідь – ніяк. Такий функції не існує і навіть обхідних шляхів просто немає. Милиці не допомагають, так як вони зажадають повної переробки DirectX, а ніхто не володіє даними ресурсами, плюс до всього, якщо навіть Microsoft не змогла це реалізувати, то навряд чи хтось зможе.

Те саме можна сказати і до ігор з підтримкою 11.1 версії, опустити її до рівня DirectX 9.0 не вийде, крім тих додатків в настройках, в яких присутня відповідна функція. Таких небагато, так як потрібно не іграм скачиваться до занижених вимог користувачів, а останнім купувати сучасне обладнання. Так, і виконувати подвійну роботу мало хто стане.

Від версії DirectX залежить якість графіки, текстури і анімація. При більш старих версіях кількість рухомих об’єктів дуже обмежена потужностями комп’ютера, так як немає належної оптимізації. У міру зростання версій DirectX якість графіки і швидкість обробки зростає, дозволяючи занурюватися в гру цілком.

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Що таке Directx?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию