DISM Windows 7 – що це і як правильно використовувати

Привіт, дорогі читачі і це знову я Тришкин Денис.

Сьогодні хочу вам розповісти про корисної функціональності – DISM Windows 7. Інструмент є консольної утилітою, що дозволяє відновлювати пошкоджені компоненти. Незважаючи на те, що ця можливість не нова, про неї практично ніхто нічого не розповідає. А тому і було вирішено поділитися наявною інформацією з вами.

Що це?

Опція з’явилася ще кілька років тому, коли вийшло оновлення KB2966583. В операційній системі сьомій версії від Microsoft передбачено кілька так званих сховищ – для компонентів і пакетів. Вони розташовані в папці Windows в каталогах WinSxS і Packages відповідно.

Після оновлення системи раніше нерідко можна було спостерігати деякі збої в роботі через пошкодження одного або відразу двох сховищ. І якраз вищеописана утиліта дозволяє виправити такі неполадки. Раніше це можна було зробити тільки за допомогою окремо передбаченої утиліти CheckSUR.

включення

Отже, як запустити потрібний нам програмний модуль? Як завжди, все просто:

 1. Заходимо в «Пуск»,«стандартні».

 2. знаходимо «командний рядок», Викликаємо на ній контекстне меню і вибираємо«Запуск від імені Адміністратора».

 3. Відкриється нове вікно з чорним фоном, де нам необхідно прописати таку команду: «DISM / Online / Cleanup-Image / ScanHealth».

 4. Підтверджуємо натисканням «Enter».

 5. Після цього повинно з’явиться кілька рядків, остання з яких буде повідомляти, що «Операція успішно завершена».

Результат про виконану роботу можна переглянути за адресою: «Системний диск: \ Windows \ Logs \ CBS». Нас цікавить файл «checksur.log».

Якщо в документі ви побачите безліч проблем з системними компонентами – пора замислюватися про перевстановлення операційної системи. Можливо, варто навіть звернути увагу на більш нові версії. Детально про встановлення Windows 8.1 можна дізнатися, перейшовши за цим посиланням.

Чи існує ще метод, як відновити системні файли? Крім того, що можна заново розмістити на своєму комп’ютері операційну систему, передбачено й інший варіант. Потрібно просто завантажити відповідний набір інструментів System Update Readiness Tool.

Крім того, в «командному рядку»Замість«ScanHealth»Потрібно вказати«RestoreHealth». Запуститися відповідний інструмент, який допоможе прибрати помилки, але на жаль цей інструмент працює тільки на windows 8 і вище.

В ідеалі в розпочатому файлі повинен бути написаний текст: «No errors detected». Це означає, що в системі проблем не виявлено, а значить – все добре.

Помилка запуску

Іноді користувачі можуть зіткнутися з проблемою, коли при старті інструменту з’являється «Помилка 87», Що повідомляє про«невідомому параметрі». Не варто відразу панікувати – в деяких ситуаціях така поведінка говорить просто про неправильне написання команди. Так, перед кожним знаком «/»Обов’язково повинен стоять пробіл.

Правда трапляються ситуації, коли вищеописана помилка вказує на те, що єдиним виходом буде перевстановлення ОС. У будь-якому випадку краще мати у себе черговий диск або флешку з усім потрібним дистрибутивом. Це допоможе в перебігу найкоротші часу повернути працездатність обладнання.

очищення WinSxS

Крім вищеописаних, інструмент DISM володіє і ще однією корисною функцією – очищення системної папки WinSxS. Звичайно ж, це можна зробити за допомогою спеціальних програм. Але раз ми вже заговорили про це, я вважаю, що користувачі повинні знати всю можливу інформацію.

Отже, щоб прибрати зайві дані з папки, необхідно знову ж запустити «командний рядок», Прописати, що вказувалося вище, тільки замість останньої фрази, розмістити«StartComponentCleanup». Через час, каталог буде очищено від зайвих даних. Знову ж ця команда працює тільки на windows 8 і вище.

додаткові команди

Як і будь-який інший інструмент системної рядки, цей має набагато більше команд, які допомагають в роботі користувачам. Щоб дізнатися докладну інформацію, потрібно зробити кілька рухів:

 1. Знову ж заходимо в «командний рядок».

 2. пишемо «dism /?».

 3. У вікні повинна з’явитися вся супутня інформація, яка допоможе працювати з цим інструментом.

Ще один варіант:

 1. Заходимо в «Пуск».

 2. «всі програми».

 3. А далі в «Microsoft Windows AIK».

 4. Тут нас цікавить «Керівництво користувача для автоматичної установки».

Що ж, ми можемо побачити, що цей інструмент дозволяє не тільки помітити проблеми в операційній системі, а й відновити її працездатність. Крім, того за допомогою нього можна швидко і просто очистити системну папку від непотрібних файлів. Насправді, поки складно зрозуміти, чому цієї можливості приділяється так мало уваги, адже за фактом вона є одним з інструментів, що допомагають вчасно відреагувати на некоректну роботу операційної системи Windows.

Сподіваюся, ви знайшли для себе нову інформацію. Передплачуйте і розповідайте друзям про моєму блозі.

Ссылка на основную публикацию