Для чого потрібен абонентський GPON термінал

Про важливість високошвидкісного підключення до Інтернет, що забезпечується підключенням по оптоволоконному кабелю, ви вже. Саме підключення до Мережі забезпечується за допомогою технології GPON (Gigabit Passive Optical Network), про яку ми і поговоримо в цій статті.

трохи теорії

Ще зовсім недавно для підключення до Інтернет використовувалася технологія DSL, що працює на базі звичайних телефонних ліній. Згодом цей вид підключення застарів і став поступово змінюватися на оптоволоконні мережі.

Якщо підключення абонентів до «оптиці» відбувається за технологією FTTB, при цьому повинні бути з’єднані термінал провайдера – OLT (Optical Line Terminal) з приемопередающим пристроєм у абонента ONT (Optical Network Terminal).

ONT (або оптичний модем) служить для перетворення електричних сигналів, що надходять на комп’ютер, телефон і телевізор в оптичні, для передачі їх на OLT, і навпаки.

Технологія GPON, про яку ми згадали вище, була розроблена саме для підключення FTTH, і з’явилася вона вже на початку «двотисячних». Однак, на вітчизняному ринку через чималу вартість клієнтського обладнання не отримала належного розвитку.

Ринкова ситуація стала змінюватися із збільшеною активністю інтернет-провайдерів в житлових зонах з невеликою щільністю населення, а також зі зростаючим інтересом абонентів до підключення FTTH. Сьогодні провайдери почали активно надавати мережеві послуги за стандартом GPON (Gigabit-capable Passive Optical Network) – даним терміном називають мережу, в якій є один приймально-передавальний модуль у провайдера (OLT) і безліч абонентських терміналів (ONT) у абонентів.

Що являє собою GPON-термінал

Встановлюваний в приміщенні абонента GPON-термінал представляє собою компактний пристрій, що приймає оптичний сигнал від провайдера і перетворює його в сигнал, який передається по кабелю Ethernet. Все управління цим пристроєм здійснюється з боку центрального комутатора провайдера, тому від користувача потрібно тільки правильно підключити його.

Термінал має наступні комунікації:

  • Оптичний порт;
  • Порт для кручений пари (може бути кілька портів) для підключення комп’ютера або роутера;
  • Додаткові порти для телефонії;
  • Бездротовий модуль, за допомогою якого термінал зможе виконувати роль Wi-Fi роутера.

замість післямови

Ми познайомилися з принципом організації оптоволоконної мережі і розглянули обладнання, що використовується для підключення з боку абонента. А який тип підключення до Інтернет використовуєте ви?

Ссылка на основную публикацию