Для чого потрібні Thumbs.db файли і чи потрібно від них позбутися?

Що таке Thumbs.db файли і навіщо вони потрібні Windows?

Кеш Thumbnail або Thumbs.db файли – це системні файли, що мають атрибут Прихований, і несуть у собі крихітне зображення, що відображається в той момент, коли ви переглядаєте папку в режимі мініатюр (thumbnails). В інших режимах перегляду – таблиця, іконки, список – з цими файлами ви не зіткнетеся. А Windows тим часом постійно зберігає копії мініатюр всіх фотографій, відеофайлів, документів з тією метою, щоб вони відображалися швидше щоразу, коли ви відкриваєте папку, що їх містять. Кеш мініатюр – thumbs.db, ehthumbs.db, thumbcache _ *. db – використовується системою для прискорення відображення файлів мініатюр в папках.

У Windows XP можна було спостерігати ці приховані файли розкиданими по всіх папок системи. В останніх же версіях Windows мініатюри вже згруповані і купчасто зберігаються в папці Explorer:

Їх компоновка і імена, так само як і кількість, практично у всіх з нас однакове. Числа 1024, 256, 96 і 32 означають розмір мініатюр, Кешована системою. Так, вибираючи один раз в настройках Windows перегляд маленьких іконок, провідник буде використовувати як джерело ескізів файл  thumbcache_32.db. Ну, і по зростанню так далі до розміру величезних значків. І коли користувач відкриває папку, що містить велику кількість малюнків або фотографій, ці настройки кешу ескізів змушують провідник Windows Explorer працювати саме з кешем іконок, а не перечитувати кожен з малюнків в папці заново (а вони можуть бути ДУЖЕ хорошої якості, а значить і розміру) .

Thumbs.db файли. Як відключити можливість створювати для них сховище?

Якщо ви не бажаєте використовувати функцію перегляду мініатюр, її можна відключити спеціальної налаштуванням, яка і відповідає за створення цих самих файлів. Пройдіть по шляху сервісПараметри папок – вкладка вид – виберіть пункт Завжди відображати значки, а не ескізи:

Втім, відключення ескізів – варіант не найкращий з точки зору зручності відображення папок.

Як відключити кеш мініатюр через реєстр?

Щоб це зробити, нам потрібно відправитися по гілці:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced \

Клацніть по параметру DisableThumbnailCache і надайте йому значення 1. До речі, його цілком може там і не бути. Тоді можна його створити у вигляді параметра DWORD. І, знову ж таки, привласнити йому значення 1.

Чи можна видаляти Thumbs.db файли?

Цілком і безпечно. І з цим відмінно впорається Очищення диска, що знаходиться в складі Службових програм Windows:

Однак сама ця операція як проста, настільки ж марні і її результати. Вони будуть створюватися знову і знову. І створюючи їх заново Windows буде витрачати свої ресурси щоразу, коли ви будете відкривати будь-яку папку. Так що сенсу видалення файлів мініатюр, тим більше з метою звільнити простір на диску С, в собі не несе. Так що відключення ескізів застосовується тільки з міркувань безпеки, так як в цьому напрямку у Windows 7, зокрема, є прогалини. Про це в інший раз.

Як подивитися на Thumbs.db файли?

Доведеться скористатися спеціальною програмою для відтворення вмісту файлів. Одна з них швидка і легковажно: Thumbnail Database Viewer. Ще одна, Thumbs.db Explorer, володіє розширеним функціоналом (за порядну суму американських грошей), за допомогою якого можна комфортно переглядати і зберігати мініатюри. Якщо будете встановлювати утиліти, уважно поставтеся до процесу установки: полізуть незрозумілі тулбари, які вашому браузеру абсолютно не потрібні.

Ссылка на основную публикацию