DLNA сервер на Windows 10

Якщо ви знайшли цю статтю по прямому пошуку в Інтернеті, ви напевно вже знаєте, що таке DLNA і вас здебільшого хвилює лише питання настройки DLNA-сервера на Windows 10. Про це нижче, а для новачків невеликий теоретичний урок.

Що таке DLNA

DLNA – це абревіатура від Digital Living Network Alliance. Під цим терміном мається на увазі спеціальний софтверний протокол, за допомогою якого сумісні пристрої можуть підключатися до медіабібліотеки вашого комп’ютера. Це дуже корисна технологія, що рятує вас від необхідності переносити файли на інші пристрої для відтворення. Наприклад, у вас на комп’ютері зберігається бібліотека фільмів, але ви хочете подивитися якийсь з них на телевізорі або планшеті. Замість того, щоб копіювати фільм на флешку, диск або переносити його по дроту на планшет, просто підключіться до комп’ютера через DLNA-протокол. Після цього медіаконтент (фото, відео або музика) буде стрім по мережі на високій швидкості і без затримок. Для отримання доступу до медіабібліотеки DLNA використовує технологію UPnP (Universal Plug and Play), за рахунок чого забезпечується сумісність з сотнями найрізноманітніших пристроїв без необхідності в складному додатковому софт або драйвери.

Як налаштувати DLNA на Windows 10

Windows 10 включає в себе все необхідне для налаштування DLNA. Ви можете зробити свій ПК DLNA-сервером або клієнтом для підключення до іншого комп’ютера-сервера. Хороша новина в тому, що все це налаштовується і працює без необхідності щось додатково завантажувати. В принципі існує багато різних DLNA-серверів, але для простого використання середньостатистичному користувачеві вистачить і основних можливостей Windows 10.

Для настройки DLNA на Windows 10 вам знадобиться класична Панель управління. До речі, ця інструкція підходить не тільки для Windows 10, але і для попередніх операційних систем, на кшталт Windows 8.1 або Windows 7.

  1. натисніть Win + R і введіть control. Після цього відкриється вікно Панелі управління. Знайдіть розділ Центр управління мережами і загальним доступом.
  2. До речі, відкрити Центр управління мережами і загальним доступом можна також з Параметрів Windows. натисніть Win + I і перейдіть в розділ Мережа та Інтернет – Стан. Опустіться трохи нижче і натисніть Центр управління мережами і загальним доступом.
  3. Тепер вам треба натиснути на посилання Змінити додаткові параметри спільного доступу.
  4. На новому вікні розгорніть пункт всі мережі. потім натисніть Виберіть параметри потокової передачі мультимедіа.
  5. Відкриється нове вікно, на якому клацніть Включити потокову передачу мультимедіа.
  6. На наступному вікні введіть назву своєї бібліотеки в поле Назва бібліотеки мультимедіа. Це спростить вам підключення на пристрої для відтворення. У списку Показати пристрої на виберіть, які пристрої зможуть підключатися до медіабібліотеки.
  7. натисніть Ок, після чого настройка DLNA на Windows 10 буде завершена.

За замовчуванням Windows відкриває доступ по протоколу DLNA тільки файлів і папок в стандартних бібліотеках, розташованих на диску С. Так як мало хто зберігає свої медіафайли на системному диску, є сенс включити в бібліотеку файли і папки з ваших медіадісков або інших розділів. Робиться це в такий спосіб:

Знайдіть папку, яку ви хочете включити в медіабібліотеку. Клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть Додати в бібліотеку. Залежно від типу вмісту, виберіть Відео, зображення або музика. Після цього весь контент обраної вами папки, включаючи вкладені папки, буде доступний для підключених пристроїв.

Як підключитися до DLNA-сервера на Windows 10

Коли все налаштовано і готове, залишається тільки підключити кінцеве пристрій, на якому ви будете відтворювати контент. Це вже залежить від того, яку операційну системи або додаток ви використовуєте для підключення.

Якщо ви хочете підключитися до DLNA-сервера з іншого комп’ютера, переконайтеся, що обидва пристрої знаходяться в одній мережі. Потім відкрийте Провідник і клацніть на кнопку Мережа в лівій панелі. Відкриється список доступних пристроїв мультимедіа. Виберіть в ньому ваш сервер, після чого відкриється Windows Media Player з доступом до вашої медіабібліоетке. З нього ж ви зможете відтворювати відео, музику або переглядати фотографії. Зроблено все максимально просто і зручно, тому навіть у найвіддаленіших користувачів не повинні виникнути проблеми з підключенням.

Як відключити DLNA в Windows 10

  1. Якщо ви вирішили відключити медіастрімінг, відкрийте Центр управління мережами і загальним доступом, і натисніть на посилання Змінити додаткові параметри спільного доступу.
  2. На новому вікні розгорніть пункт всі мережі, а потім клацніть Виберіть параметри потокової передачі мультимедіа.
  3. На новому вікні заборонити все.

Після цього підключення пристрою не зможуть отримати доступ до вашої медіабібліотеки.

Ссылка на основную публикацию