Домашня група в Windows

Якщо ви хочете обмінюватися файлами між комп’ютерами, використовувати один принтер для кількох комп’ютерів і всі ваші комп’ютера знаходяться в одній мережі – домашня група допоможе вам легко досягти цього.

Як створити Домашню групу в Windows.

Створюється домашня група на одному з комп’ютерів, а інші вже приєднуються до неї. У рядку пошуку напишіть “Домашня група” і виберіть її зі знайдених результатів (також її можна відкрити в панелі управління).

Якщо у вашій мережі немає створених домашніх груп – вам запропонує створити домашню групу. Якщо на одному з пристроїв в мережі вже хтось створив домашню групу – вам запропонує приєднатися до існуючої групи. У нашому прикладі ми створюємо нову домашню групу натиснувши на “Створити домашню групу”.

Перед вами виникне вікно ознайомлення, в ньому описані деякі відомості про домашній групі. Натисніть “Далі”.

У кожного користувача увійшов в Windows є свій робочий стіл, своя папка “Зображення”, “Відео”, “Музика” і “Документи”. У них можна зайти через провідник відкривши C: \ Users \ і вибравши користувача під яким ви увійшли в систему (якщо звичайно дані папки не перенесена на інший диск). У цьому вікні вам запропонує дати доступ іншим комп’ютерам в домашній групі до своїх папок “Зображення”, “Відео”, “Музика” і “Документи”, а також зробити доступними для інших принтери і пристрої підключені до комп’ютера. Виберіть навпроти кожної папки потрібний дозвіл “Загальний доступ” або “Загальний доступ не надається” і натисніть “Далі”.

У наступному вікні ви побачите автоматично створений пароль, з його допомогою інші пристрої зможуть підключитися до вашої домашньої групи. Ви можете записати собі його, або роздрукувати разом з інструкціями. Не варто боятися, що ви забудете пароль, його в будь-який момент можна подивитися або поміняти. Натискаємо “Готово”.

Наступне вікно можете закрити і приступати до підключення інших пристроїв до створеної домашньої групи.

Як приєднатися до існуючої домашньої групи.

Комп’ютер, який ви хочете підключити до вже існуючої домашньої мережі, повинен знаходиться в тій же мережі, що і комп’ютер на якому дана мережа створювалася.

У рядку пошуку пишемо “Домашня група” (також можна відкрити за допомогою панель керування).

Якщо той комп’ютер, на якому створена домашня група, включений і якщо він знаходиться в тій же мережі, що і цей – у вікні ви побачите, що користувач … створив домашню групу в мережі, вам запропонує приєднатися до неї. Натисніть “Приєднатися”. (Якщо ви використовуєте Windows 7 і комп’ютер не бачить створеної домашньої групи-натисніть на значок мережі біля годинника правою клавішею миші => виберіть “Центр управління мережами і загальним доступом => біля перегляд активних мереж написана мережу до якої ви підключені, під нею швидше за все написано “Громадська мережа”, натисніть на цей напис і виберіть “Домашня мережа”).

Можливо ви побачите інформаційне вікно, якщо побачите – просто натисніть в ньому “Далі”. Виберіть папки, які хочете зробити загальнодоступними в домашній групі (тобто обрані вами папки даного користувача стануть доступними для інших користувачів з інших комп’ютерів, що знаходяться в цій же домашній групі). Після вибору натисніть “Далі”.

Введіть пароль для підключення до домашньої групи, він був написаний при створенні групи на комп’ютері на якому вона створювалася. Якщо ви не знаєте пароль – підійдіть до комп’ютера де створювалася домашня група і виконайте інструкцію нижче. Якщо ви пароль знаєте – введіть його і натисніть “Далі”.

У наступному вікні натисніть “Готово”, ви тепер в домашній групі і можете використовувати принтера підключення до інших комп’ютерів або обмінюватися файлами в загальнодоступних папках.

Як подивитися або змінити пароль домашньої групи.

Якщо ви забули пароль домашньої групи, або ви хочете змінити його – вам потрібно зробити описане нижче на комп’ютері де створювалася домашня група.

У рядку пошуку пишемо “Домашня група” (також можна відкрити в панелі управління).

У цьому вікні ви можете подивитися пароль або роздрукувати пароль, натиснувши на “Показати або роздрукувати пароль домашньої групи”, також можна поставити будь-яке пароль натиснувши на “Змінити пароль”.

Якщо ви натиснули на “Показати або роздрукувати пароль домашньої групи” ви побачите сам пароль і інструкцію, як на інших комп’ютерах підключитися до цієї групи. Можете переписати собі даний пароль або роздрукувати натиснувши на “Друк цієї сторінки”.

Якщо ви натиснули на “Змінити пароль” – ви побачите вікно з оповіщенням, що якщо ви зміните пароль, і якісь комп’ютера з домашньої групи в цей момент будуть вимкнені – на них потрібно буде ввести новий пароль для повторного підключення до домашньої групи. Можете натиснути “Не змінювати пароль” і залишити колишній, або “Змінити пароль”, щоб задати своє.

Придумайте і введіть пароль, після чого натисніть “Далі”.

Запам’ятайте, запишіть або роздрукуйте пароль, після чого натисніть “Готово”.

Наступне вікно можна закрити.

Як змінити ресурси до яких ви надаєте доступ в домашній групі.

Ви можете дати доступ комп’ютерів в домашній групі до будь-якій папці на вашому комп’ютері. Відкрийте “Провідник” => натисніть на папку, якій ви хочете поділитися, правою клавішею миші та виберіть “Поділитися” =>  виберіть потрібне: “Домашня група (перегляд)” – інші комп’ютера зможуть тільки переглядати вміст папки і не зможуть робити зміни; “Домашня група (перегляд і зміни)” – інші комп’ютера зможуть переглядати і робити зміни в цій папці; “Припинити загальний доступ” – ви просто закриєте загальний доступ до папки.

Також ви можете через провідник виділити будь-яку папку => зайти в “Поділитися” в верхньому меню => і вибрати “Домашня група (перегляд)”; “Домашня група (перегляд і зміни)”; “Припинити загальний доступ”.

Відкрийте через пошук “Домашня група” => Змінити ресурси до яких ви надали загальний доступ.

Виберіть необхідні дозвіл для перерахованих папок, після чого натисніть “Далі”.

Як вийти з домашньої групи.

Ссылка на основную публикацию