Довго завантажується Windows, що робити?

Всі ми помічаємо, що відразу після заміни системи комп’ютер працює блискавично, але в міру часу, все гірше і гірше. Ситуація, коли довго завантажується Windows, не є вироком для системи, ми спробуємо допомогти вам вийти з ситуації, що проблеми.

Зниження продуктивності системи пояснюється тим, що ми поступово, все більше і більше засмічуємо її програмами, програмами та вірусами в тому числі. Всі ці процеси вимагають ресурсів, яких банально не вистачає для повноцінної роботи. При чому, навіть найпотужніші «машини» схильні до цих дій.

Для того, щоб повернути колишню швидкість потрібно просто очистити систему від усього, що приносить більше шкоди, ніж користі. Сюди відносяться відключення служб, видалення або, по крайней мере, деактивація роботи у фоновому режимі додатків, настройка реєстру. Далі розглянемо робочі способи, що дозволяють боротися з проблемою, коли довго завантажується Windows 7 і інші версії Windows.

очищення автозапуску

Найбільш актуальна проблема для недосвідчених користувачів, адже разом з тим, коли ви встановив додаток, воно може додатися до автозапуску, що не завжди корисно. Даний розділ дуже важливий і підтримувати в ньому чистоту необхідно не тільки, коли довго вантажиться Windows при включенні, а й відчуваєте уповільнення в її роботі. Навести порядок в розділі можна так:

 • Win + R і введіть msconfig;
 • Перейдіть на вкладку «Автозавантаження»;
 • Тепер прибирайте все, що вам не потрібно і натисніть застосувати;

 • За новою запустіть систему.

Необхідними для правильної роботи Windows є відеодрайвера, наприклад Nvidia, процеси з таким ім’ям не вбивайте, також аудіо драйвера Realtek, все інше залишайте за вашим бажанням.

Відразу після дії можна спостерігати істотне збільшення продуктивності системи (якщо у вас був захаращений розділ). Проте, це лише частина дій, які можуть допомогти вам в ситуації, коли Windows 10 або будь-яка інша операційка довго завантажується.

Як оптимізувати реєстр?

Вручну налаштувати реєстр – справа трудомістка і напевно ви все одно, щось та й пропустіть. Тому ми не будемо займатися цим самі, просто застосуємо додаток, наприклад CCleaner. Програма давно зарекомендувала себе з позитивного боку і допомагає ще з часів проблеми, коли довго завантажується Windows xp, так само працює і по останню версію системи.

Щоб скористатися методом потрібно:

 • Завантажити утиліту звідси;
 • Запустіть програму і перейдіть в розділ «Registry»;
 • Натисніть кнопку сканувати, яка називається «Scan for Issues»;

 • Процес швидкий, по його закінченні натисніть «Fix selected issues»;

 • Далі усувайте проблеми по одній або всі разом, натискаючи кнопки з відповідними назвами.

В автоматичному режимі відбудеться усунення несправностей з реєстром, але перед цим ви можете встановити точку відновлення.

Якщо вже не так довго завантажується комп’ютер Windows 7 і новіші версії, то вважайте, що спосіб привів до очікуваного результату.

Очищення системи від шкідливого коду

Всі можливі віруси так і прагнуть влізти в вашу систему, одні для вимагання, такі як: шифратори, блокувальники комп’ютера. Інші – з метою вкрасти особисту інформацію або просто знищити систему. Будь-який з вірусів нам не друг і від нього слід позбутися, так як це ймовірна причина, коли Windows 10 довго завантажується при включенні, з проблемою стикаються в усіх операційних системах.

Рішенням проблеми буде спеціальний додаток, яке слід вибрати виходячи з вашого смаку або, ймовірно, у вас вже є якась програма, часто використовується Kaspersky, NOD32 і т.д. Використовувати її вкрай просто:

 • Запустіть обраної програми;
 • Натисніть на вкладку / кнопку «Сканувати»;

 • Після закінчення, не використовуйте автоматичне видалення всіх знайдених вірусів. Вручну визначте, якщо це можливо, тип боротьби з проблемою.

Зазвичай вірусом вважаються exe файли, але, якщо їх видалити додаток стане непотрібним, іноді доводиться йти на компроміс, інакше ризикуєте перевстановлювати більшість програм.

Також існує протилежна сторона, коли причиною, що так довго вантажиться Windows 10, 8, 8.1 або 7, є сам антивірус, адже він досить сильно вантажить систему. Зазвичай так і є, що відразу після його установки на 5-10 секунд система завантажується довше. Тут вибір робити вам, на користь захисту або швидкості, якщо вважаєте себе впевненим користувачем, то можете видалити антивірус.

Обов’язково перевіряйте, щоб у вас не працювала кілька таких програм одночасно, адже це вірний шлях до лагам і зависань.

Зупинка непотрібних служб

Ймовірною причиною, що довго вантажиться Windows 7 і більш сучасні версії, це велика завантаженість системи службами. Деякі процеси мають дуже специфічне призначення і використовуються не те, щоб рідко, а взагалі тільки певними групами людей зайнятими розробками будь-яких додатків, відповідно їх робота не доцільна.

Дане питання дуже делікатне, так як кожна служба має своє призначення і без неї можна зіткнутися з несподіваною проблемою в майбутньому. Існують деякі додатки, які можна безпроблемно відключити, для цього:

 1. Перейдіть в розділ «Адміністрування» з панелі управління;
 2. Знайдіть елемент «Служби»;
 3. Тепер натиснувши правою кнопкою, побачите пункт «Зупинити».

Можна вдатися до цієї функції у випадку з:

 • Служба Windows Update і інші служби update;
 • Диспетчер друку або факс;
 • Служба маршрутизатора;
 • Віддалений доступ;
 • Географічне положення.

Перш краще створити бекап системи на випадок відключення важливої ​​служби.

Основні проблеми, чому довго вантажиться Windows, були розібрані в статті і описані дії повинні допомогти домогтися істотного приросту швидкості роботи системи.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Чому Windows довго завантажується?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию