Довільні фігури фотошоп

Фігура Shapes фотошоп – це векторний об’єкт. Фігура обмежує певну область. Фігури за зовнішнім виглядом нагадують кисті. Тільки вони відрізняються від них в вигідну сторону – якщо збільшити у багато разів фігуру, то її якість не погіршиться. При збільшенні ж кисті більше її максимального розміру неминуче призведе до втрати якості. Всі фігури створюються на новому шарі. Викликати довільні фігури можна, вибравши відповідний значок на панелі інструментів.

В налаштуваннях інструменту ви можете вибрати будь-яку з набору стандартних довільних фігур фотошоп. Вам потрібно лише натиснути на стрілочку вниз біля мініатюри однієї з фігур:

Це не всі стандартні довільні фігури. Деякі з них не виведені в цей набір, але їх можна в нього додати або замінити цей стандартний набір іншим. У Adobe Photoshop CS3 є ще стандартні довільні фігури тематик:

  • web
  • банери і нагороди
  • винесення
  • тварини
  • нагороди та ін.

Як додати інший набір стандартних довільних фігур?

Для цього вам потрібно натиснути ще на одну стрілку біля набору стандартних фігур і вибрати потрібну категорію фігур:

Як завантажити довільні фігури, скачані з інтернету, в фотошоп?

Повторюємо дії описані на попередніх двох скріншотах – послідовно натискаємо на стрілочки біля вибору довільної фігури. У випадаючому списку вибираємо пункт “Завантажити фігури”. Не забуваємо, що перед цим потрібно розпакувати архів, що скачав з фігурами.

Як відновити стандартний набір довільних фігур?

Вибираємо пункт “Відновити довільні фігури”. При появі вікна Замінити довільні фігури вибираємо відповідь з трьох варіантів: так, скасування або додати.

Невелике доповнення – ви можете швидко видаляти непотрібні фігури, користуючись комбінацією клавіш ATL і клікаючи по мініатюрі фігури. Це значно полегшує створення власних наборів.

Як зберегти набір фігур на комп’ютер? Виберіть пункт “Зберегти довільні фігури”.

В налаштуваннях інструменту довільна фігура ви можете вказати параметри розміром і пропорцій:

Ще 2 кнопки в настройках інструменту Довільна фігура дозволять створити різні варіанти.

Перша кнопка шар-фігура (виділена на скріншоті червоним) створить повноцінну фігуру фотошоп, а друга кнопка створить лише тільки контур, який згодом можна буде редагувати в програмі (виконати обведення, заливку, створити виділену область і ін.).

Порівняйте:

І останнє по створенню довільної фігури в фотошоп – не забудьте вибрати колір довільної фігури. Завдання кольору фігури – в крайньому правому куті в настройках інструменту. Ви також можете вибрати стиль для фігури.

Редагування довільної фігури.

  •   шар заливка. Будь-яку довільну фігуру ви можете растеризувати, тобто перетворити в зображення, що складається з точок. В цьому випадку ви зможете обробляти фігуру деякими способами, якими неможливо обробляти векторний об’єкт в фотошоп. Наприклад, застосування гумки., Заливки, штампа, фільтрів фотошоп. До шару з довільної фігурою ви можете застосувати параметри накладення (тінь, контур, світіння, глянець і інші). Ви також можете трансформувати фігуру (змінити розміри, повернути, відобразити і ін.).
  • контур. Як вже було сказано вище, ви можете виконати обведення, заливку контуру або утворити з нього виділену область. Для цього після утворення контуру виберіть інструмент Перо, клікніть правою кнопкою миші по документу і виберіть потрібний пункт. Цей об’єкт ви можете також трансформувати.

Розфарбовуємо складні фігури.

Ви можете прикрасити складні фігури фотошоп. Особливо ті з них, які створюють лише контури малюнка при активній кнопці шар заливки:

Створіть фігуру, растрируются її. Візьміть інструмент Чарівна паличка і виділіть внутрішню область фігури, залийте потрібним кольором. Виконайте це з усіма елементами фігури. У мене вийшло:

Ссылка на основную публикацию