Драйвера для виндовс 10: як правильно шукати і де їх взяти

Вітаю мої дорогі читачі!

Сьогодні я вирішив написати цікаву статтю про необхідне програмне забезпечення для Windows 10! Так-так, саму нову ОС, яка сьогодні так популярна. Ми розглянемо, як і де взяти драйвера для виндовс 10, як їх шукати, і як скоротити час, який потрібен на все це!

У чому відмінність в версіях і системах?

Багатьох цікавить питання, яка різниця, для якої вінди дрова? Різниця є і вона величезна. Наприклад, зараз переважна більшість користувачів користуються ОС з розрядністю в 64 біта. Я впевнений, у вас стоїть точно така ж. Для неї видається окреме програмне забезпечення, яке вміє пізнавати процесор з декількома ядрами, а також, споживає стільки оперативної пам’яті, скільки є на вашому ноут.

А ось у випадку з ОС в 32 біта, драйвера будуть зовсім інші, так як такі машини слабкіше, і софт, який на них варто, не повинен брати ресурсів більше, їм йому належить. Таким чином, будь-яке ПЗ ділиться на дві групи по розрядності самої системи.

У той же час, величезну роль грає і версія операційної. Багато хто помилково вважає, що скачавши драйвера для «вісти», вони підійдуть і на «десятку». Встановитися то вони можуть, і то в рідкісних випадках, а ось помилок вони наробили стільки, що ПК почне просто гальмувати.

Де брати драйвера?

Припустимо, що у вас ноутбук Асус. Щоб не шукати По окремо, ви миєте спробувати знайти на торрент-трекерах збірки всього необхідного софта саме під ваш ПК. Для цього просто відкриваєте пошуковик, вбиваєте туди повна назва моделі вашої машини і дописуєте «скачати драйвера торрентом».

Якщо пощастить, то попадеться повна збірка з усіма необхідними програмами і навіть утилітами. Тільки не видаляйте потім цей архів. Краще залийте на свій файлообмінник або на флешку. Адже таке ПО завжди може стати в нагоді! До речі, в таких збірках трапляються дрова і для смарт дошки від тієї ж фірми.

Ви можете також спробувати знайти дрова вручну. Це довго, але зате надійно. відкриваєте диспетчер завдань, дивіться, як називається потрібний вам девайс, вбиваєте його назву і фірму в пошуковик і йдете на їх сайт. Наприклад, процесор у вас від АМД, запам’ятайте назву моделі і на порталі цього виробника вбийте його в пошуковий рядок. Якщо на ньому щось є для цього девайса, ви відразу ж побачите. Тільки правильно вибирайте розрядність і версію операційної системи. До речі, ось посилання на AMD.

Насправді, завжди краще качати все необхідне з офіційних сайтів виробників. Це дає гарантію того, що пропоноване ПО є сертифікованим і шлюбу в ньому бути не може. А ось в самопальних збірках початківці програмісти можуть напхати чого завгодно, причому такого, що може зіпсувати ваш ПК.

простий варіант

Є кілька програм, які допоможуть вам знайти всі драйвера швидко і без особливих зусиль.

Driver Reviver – відмінна програма, допоможе знайти і оновити ПЗ для аудіо і для ігор. Платна, проте є демо-версія, яка дозволить вам користуватися їй 7 днів безкоштовно. Працює на всіх версіях ОС. Користувачі відзначають, що вона знаходить потрібні дрова практично для всіх девайсів, особливо для старих.

Для її роботи необхідно підключення до глобальної мережі, в іншому випадку вона зможе тільки провести сканування вашого ПК. Вона автоматично встановлює все необхідне, вам лише потрібно вибрати, чи всі ви хочете інсталювати або то-небудь конкретне. Завантажити можна звідси.

Якщо ви припускаєте, що у вас не буде інтернету, а ПО оновити треба, то кращим рішенням будуть великі збірники з дровами майже всіх виробників. Наприклад, DriverPack Solution. Вам навіть інтернет не знадобитися, все вже є в цій софтина. Важить вона звичайно багато, але і користь від неї величезна. Запишіть її на болванку або флешку і у вас більше ніколи не буде проблем з драйверами. Вона абсолютно безкоштовна.

спеціальні сайти

У мережі повно величезних порталів, де можна знайти потрібне програмне забезпечення для будь-якого девайса. Чи не автоматично звичайно, але і блукати по всьому інтернету вам не доведеться, а це плюс, чи не так? Знайти та завантажити все, що потрібно можна ось на цьому майданчику. Тут є все, від дров на планшети до wi-fi. Все безкоштовно і швидко, ваше завдання просто знайти потрібний софт. Пошук працює відмінно, є коментарі під кожним розділом, все оновлюється і перевіряється на шкідливі віруси.

Ще один портал. У нього також велика база, однак, швидкість скачування файлів більше, і є своє програма, яка дозволить завантажувати За швидше і автоматично. Візьміть на замітку, що цей сайт є топовим, тобто на нього заходить більшість народу в пошуку дров, а це значить, що він гідний вашої уваги.

стандартні процедури

Раніше, такий варіант майже не використовувався. Полягає метод в пошуку драйверів за допомогою стандартного диспетчера пристроїв, вбудованого в вінду. У «десятці» він став більш менш працювати, а ось в попередніх версіях користі від нього ніякої не помічалося.

Що б їм скористатися, йдіть в панель управління вашої ОС, шукайте там вкладку «система», А далі«Диспетчер завдань». У ньому вибираєте будь-девайс і тиснете кнопку «оновити».

Завантажувати нічого не потрібно, якщо ПО буде знайдено, то система сама його завантажить і встановить. У порівнянні зі своїми попередниками, Windows 10 досить часто щось знаходить. Мабуть Майкрософт приділили особливу увагу цьому аспекту.

висновок

На цьому я буду з вами прощатися. Не бійтеся користуватися новою операционкой! Вона проста в управлінні а інтерфейс радує око. Тим більше, я тільки що вам розповів, як ставити під неї потрібний софт.

Ссылка на основную публикацию