Дисковод шумить під час програвання диска.

 Незважаючи на засилля підключаються через USB зберігачів інформації, чимало з нас тих, хто більшу частину потрібних даних зберігає на DVD дисках. Дешево і надійно: записав і поклав в конвертик. Який, до речі, можна зробити швидко і з підручних засобів. При належному зберіганні диск прослужить десятки років – на наш вік, так би мовити, вистачить. Але для більшості користувачів перегляд з оптичних дисків часто асоціюється з шумом під час розкрутки болванки. Дисковод шумить з єдиної причини – під час читання даних він виходить на задану (максимальну) швидкість зчитування інформації з DVD диска. Теж саме відбувається всередині жорсткого диска HDD, і там швидкості набагато цікавіше. Але завдяки конструкції такі шуми практично не чути. А ось з дисководом це справжня проблема: болванка так і норовить вискочити з нього або навіть розвалитися прямо там.

Ваш дисковод шумить? Це вже давно не проблема …

Мало хто цікавився таким питанням. Справа в тому, що заявлені швидкості читання оптичних дисководів часто нарочито завищені для ВКРАЙ МАЛОГО числа готових носіїв. Це були ігри, для яких була дуже важлива швидкість читання не тільки зі встановленою на HDD інформацією, але і з самого диска. Зараз кількість таких дисків практично зійшло нанівець, дисковод як такої стає якимось комп’ютерним пристроєм-атавізмом. Йому пророкують ту ж долю, що й. Але більше 4 Гб на звичайному і 8 Гб на двосторонньому DVD диску – це не в калюжу плюнути: роки фотографій, одна весілля, дві-три поїздки на південь. Все це можна буде побачити через роки: диски бояться тільки бензину, вологості і сонця. Так що відмовлятися від дисковода тільки тому, що сам дисковод шумить під час програвання, не варто. Тим більше, що такі космічні обороти мають і реальну небезпеку: деякі з неякісних болванок розлітаються прямо всередині дисковода. І витягти трупики диска з метою спробувати врятувати хоч сам привід допоможуть лише аварійне отвір ручного приводу і викрутка з тонким жалом / голка:

ДОВІДКА: Швидкості приводів

Всі приводи на сьогоднішній день мають швидкість 52х, а часом навіть вище. Швидкості вашого приводу в залежності від типу читаного диска можна побачити по простій табличці.

Неважко помітити, що 1х швидкість читання / запису DVD в рази перевершує 1х для застарілого CD компакт-диска. Але, коли ми говоримо про швидкість читання з диска, ми враховуємо фактично саме тип даних на самому диску. для Блю-рей-дисків 1х означає 36 Мегабіт / сек або приблизно 4,5 Мегабайта / сек. І в той же час, так як для Blu-ray мінімально необхідний показник швидкості передачі даних – 54 Мегабіт / сек, мінімальна швидкість розкрутки такого диска при перегляді комерційного фільму – 2х. До чого це я … У кожної швидкості читання є своя маленька історія прив’язки до стандартів: стандартів тих файлів, які були найбільш популярні у свій час. для компактів CD це була швидкість читання текстових файлів і місткість аудіофайлів в хвилинах, з 1995-го DVD їх стали підміняти: ігри та фільми на компакт-диски стали просто не поміщатися. Так само також стали з’являтися цілі принципи і методики оптимальної записи на різного роду носії в залежності від типу інформації.

Що є на ринку з програм?

Ми продовжимо вирішувати проблеми з шумом. Для обмеження швидкості обертання дисків давно існують перевірені програми, відмінно лягають на всі версії Windows. З найбільш популярних, окремо поставляються і безкоштовних на Windows можна поставити дві. Принцип роботи та інтерфейс обох програм схожі як близнюки. Різниці від їх використання я також не помічав: вибирайте на смак. Обидві сидять в треї поряд з годинником в числі автоматично запускаються. Обидві дозволяють виставляти швидкості обертання диска в приблизно однаковому діапазоні.

УВАГА. На Windows 10 програми використовуйте обережно.

 Після установки значок програми поміщається в системний трей, звідки можна регулювати швидкість обертання болванки. Причому настройки зберігаються незалежно від того, змінюєте ви болванку або граєте оду і ту ж. Після перезапуску системи настройки також залишаються тими, якими їх встановив користувач. Діапазон швидкостей: 1x, 2x, 4x, 8x (за замовчуванням), 16x, 32x, Призначений для користувача і Максимальний (Це часто 52х – після такої швидкості дешева болванка нерідко залишається в дисководі назавжди у вигляді крихт). Так що ставимо і регулюємо.

 Абсолютний аналог, відомий також з незапам’ятних часів, і перекочував з Windows XP в більш сучасні версії. Функціонал програми ідентичний попередній: також сидить в треї і управляє відповідно до доданими вами їй настройками. Поставляється у вигляді декількох варіантів, в тому числі і без установки. Чи не оновлювалася майже десять років, на W10 не випробуваний. Однак ця поставляється з довідкою російською, так що про себе вона розповість більше, ніж я.

Пару слів на закінчення

Трохи вище я згадав про те, що для відтворення тих чи інших форматів файлів існують цілком офіційні стандарти. Вони означають лише те, що перегляд / прослуховування інформації для користувача буде комфортним. Так що на якій швидкості розкручувати диск в дисководі – вирішувати вам. Якщо дисковод шумить некомфортно для вуха – є сенс знизити планку до прийнятого програмою за замовчуванням. Якщо ви помічаєте якісь “фризи” при перегляді улюбленого відео або під час гри з диска, просто встановіть галочку на поріг вище. Все просто.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию