Дистанційне керування: пульти-брелоки, GSM-контролери

Поточний стан технічного розвитку дозволяє здійснювати дистанційне керування воротами, опаленням та іншими електроприладами без істотних витрат і складнощів. Проте, у всьому різноманітті технологій і технічних рішень досить легко заплутатися. За останні кілька років виробники запропонували безліч конкурентоспроможних пристроїв.

Управління воротами за допомогою пульта-брелока

Шлях в будь-який заміський будинок пролягає через ворота, відкривати які в XXI столітті руками – моветон. Автоматичні системи же вимагають зручної системи управління, що роблять це рішення зручним.

На даний момент на ринку присутні не менше трьох конкурентоспроможних і вигідних рішення. І найбільш дешевим перевіреним часом стає дистанційне дистанційне керування за допомогою пульта на брелоку.

У цих пристроях використовується стандартна частота в 868 МГц. Фізичні властивості такого сигналу забезпечують прийнятну дальність навіть при невеликих потужностях і габаритах. Серед інших основних переваг пультів-брелоків виділяють:

 • простоту монтажу;
 • високу надійність;
 • легкість настойки;
 • невисоку вартість.

У бюджетному сегменті домінують китайські виробники. Компанії, на кшталт ТХ2 і інших, пропонують пульти для управління двигуном відкриття / закриття воріт за ціною менше 20 доларів. За європейські FAAC і Hormann доведеться викласти вдвічі більше, хоча якість виконання таких пристроїв, особливо самих брелоків, значно вище. Так що можна сказати, що така переплата стане мудрим і далекоглядним рішенням, враховуючи невелику підсумкову вартість системи. Можлива і реалізація автоматизованих рішень за схемою, зазначеної нижче.

Як використовуються пульти-брелоки

Обов’язковою умовою для пристрою, будь то замок з дистанційним керуванням або ключ для воріт, є наявність двоканальної передачі даних. Далі для настройки робляться кілька простих кроків:

 1. Підключення основного блоку (приймача) до блоку живлення, що йде в комплекті. Зазвичай для цих цілей доведеться отримати доступ до друкованої плати, де відповідні клеми завчасно позначені виробником знаками «+» і «-».
 2. Далі в більшості пристроїв необхідно затиснути обидві кнопки на пульті для першого підключення і виявлення приймача.
 3. Після цього активувати потрібно вже кнопку навчання. Вона розміщується на корпусі пристрою, але часто виробники залишають її безпосередньо на друкованій платі.
 4. Після того, як обидва пристрої включені і переведені у відповідні режими, кнопка відкриття воріт затискається на кілька секунд до зміни сигналу індикаторів.
 5. Потім проводиться перевірка правильності настройки на різних відстанях і з машини.

Використання GSM-контролера

Дистанційний може використовувати і мобільні мережі, що дає їх користувачеві чимало переваг: стійкість, відсутність необхідності в пульті і так далі. Також у рішення відмінна дальність, так як GSM-управління опаленням або воротами може здійснюватися з практично будь-якої відстані, на відміну від радіопультів.

Особливого поширення набули вітчизняні пристрої компанії «КСІТАЛ», спочатку позиціонували себе як контролери сигналізації. Але низька вартість і універсальність схеми дозволили пристосувати його для самого широкого діапазону завдань.

За допомогою такого контролера можливе дистанційне керування будь-яким електродвигуном, також регулювання систем опалення. Один з варіантів такого управління представлений на схемі нижче.

Плюси GSM-пристроїв

Серед достоїнств подібного класу пристроїв варто відзначити:

 • Можливість налаштування на прийом повідомлень або дзвінків з декількох номерів, до 10 штук, що робить зручним дистанційне керування «розумним будинком».
 • Вбудовані виносні датчики температури в розширеній комплектації.
 • Виділена антена і, як наслідок, гарна якість прийому, що для користувача виливається в мінімальні затримки при проблемах з покриттям.
 • Проста настройка і велика різноманітність подаються сигналів, що дозволяє пристосувати GSM-контролер, як під дистанційне керування опалювальним краном, так і під інші завдання.
 • Можливість роботи з електронними ключами і NFC-сумісними пристроями, в тому числі і смартфонами.

Підключення GSM-контролерів

Навіть бюджетні моделі систем, що здійснюють дистанційне керування опаленням і іншими функціями, мають не менше трьох вихідних контактних груп. Пристосувати це рішення для відкриття автоматичних воріт виявилося гранично просто:

 • Нормально відкриті контакти реле підключаються паралельно кнопок управління.
 • NO-контакт групи № 2 приєднується паралельно кнопці відкриття, а контакт № 3 – кнопці закриття.
 • Установка кінцевих вимикачів, розмикаючих контакти яких встановлені в розрив ланцюга утримання котушки пускача.

Дистанційне керування відкриває мотором проводиться за допомогою шаблонів SMS. Короткі повідомлення різного змісту дозволяють відкривати або закривати ворота, здійснювати дистанційне керування навантаженням або будь-який інший електронною системою.

При отриманні того чи іншого шаблонного SMS контролер посилає сигнал на вхідні контакти реле і замикає-розмикає ту чи іншу ланцюг. Кількість самих команд обмежена і, в залежності від призначення і вартості пристрою, може варіюватися від чотирьох до більш ніж десятка.

Щоб уникнути випадків ненавмисного включення-виключення функцій «розумного будинку», а також відкриття-закриття воріт доведеться забезпечити GSM-контролер автономним джерелом живлення, що також виллється в додаткові витрати.

Без нього дистанційне керування опаленням і іншими функціями може повести себе непередбачувано під час відключення подачі електрики.

RFID або використання Arduino

Arduino – невеликого розміру комп’ютер, який наробив багато шуму в момент виходу і неухильно розвивається як засіб автоматизації в самих різних сферах. Створення системи на його базі – процес непростий, але дозволяє добитися відмінних результатів в автоматизації роботи опалювальних та інших систем «розумного будинку».

Перший нюанс полягає в виготовленні корпусу. Проблема в тому, що творці мікрокомп’ютера орієнтуються на демократичну цінову політику і універсальність, що не комплектуючи свої вироби цим елементом. Бажана захист електронного пристрою від попадання вологи і води, стандарт повинен бути не нижче IP57.

Герметична оболонка є не єдиною проблемою, яку необхідно буде вирішити користувачеві. Також варто завчасно подумати про розміщення керуючого блоку вашою технікою, адже сусідство з магнітними пускателями і іншими подібними пристрої швидко виведе Arduino з ладу.

Варіанти експлуатації Arduino для «розумного будинку»:

 • система ICBCOM. Досить дороге, вартістю до 500 доларів, але вкрай функціональне рішення. Складається з активної радіопозначки і координуючого блоку для зчитування. Дозволяє реалізувати автоматичне відкривання воріт при наближенні автомобіля до них. Великим мінусом системи є незахищеність від попадання пилу і вологи.
 • Топові рішення типу Parsec PR-G07 та інших. Коштують понад 1000 доларів, але пропонують досить просту настройку і повний захист від оточуючих механічних і погодних впливів. Легко підключаються і конфігуруються конкретно під ваші завдання, мають великий потенціал у галузі активації функцій «розумного будинку», включення освітлення і відкриття воріт. Єдиним мінусом системи є висока вартість.
 • Власноручний збірка системи на базі активної RFID-мітки стандарту SHF або RTLS. Сам пристрій обійдеться приблизно в 50 доларів, до нього варто додати покупку самого мікрокомп’ютера з платами розширення функціоналу, вартістю близько 100 доларів.
 • Цікаві рішення по співвідношенню «ціна / якість» пропонують вітчизняні компанії. Ті ж комплекти «радіус” від компанії SpaceTeam обійдуться в досить скромні 200 доларів, а в якості інтерпретатора можна буде використовувати Arduino Leonardo.

висновок

У нашому швидко розвивається хочеться все встигати, а витрачати час, наприклад, на щоденне відкривання-закривання воріт, регулювання опалення або управління якимись іншими електроприладами небажано. Тому дуже зручно використовувати дистанційне керування цими пристроями. Для цих цілей добре підходять пульти-брелоки або GSM-управління навіть зі смартфона.

Ссылка на основную публикацию