Економія трафіку – 4 корисних ради

Відсутність інтернету в передмісті або в селах цілком звичайна справа.

Так як провести провідний інтернет не завжди є можливим, представники мобільного зв’язку запропонували альтернативу – мобільний інтернет.Якість мобільного інтернеті залишає бажати кращого і цього типу інтернет з’єднання більше підходить фраза, і все ж це краще ніж нічого. Серфінг по мережі через мобільний інтернет є не тільки більш тривалим, але і більш дорогим.

Багато тарифні плани різних мобільних операторів поєднують в собі певну кількість трафіку і плату за нього.

Але як ми знаємо, не завжди цього трафіку вистачає для хоча б комфортного серфінгу по мережі не кажучи вже про закачування музики або картинок.

У зв’язку з цим існує безліч ізмерялок трафіку, для точного визначення використання оного, але ми сьогодні будемо говорити скоріше не про вимірі трафіку (про це в одній з найближчих статей.

щоб не пропустити) а про способи економії трафіку. Зараз з цього приводу в мережі існує безліч рекомендацій, які наштовхнули мене на думку зібрати їх все воєдино + додати від себе кілька фішок, так як самому свого часу доводилося шукати способи заощадити трафік.

Реклама це наш головний ворог, так як при перегляді сайтів і інформації на них ми навряд чи збираємося кликати на ону що-б щось купити або кудись перейти. Зате левову частку сторінки дуже часто займає реклама. Саме з відключення реклами починається економія трафіку.

Що необхідно для відключення реклами в інтернеті? Для цього рекомендую скористатися відмінним плагіном для Firefox Adblock PlusПро тонкощі налаштування і роботи плагіна читайте тут.

Якщо ви користуєтеся іншим браузером, то ви можете пошукати альтернативу задавши в пошуковій системі Яндекса запит – «Блокування реклами opera» наприклад.

За допомогою знайдених плагінів, рекомендую позбавляти від усієї реклами як flash так і текстової. У мене тільки за рахунок блокування реклами економія трафіку збільшилася мінімум на половину.

Сервіс стиснення трафіку

Якщо ви вирішили посерфити по великій кількості сайтів, на яких можна зустріти безліч всяких картинок, то рекомендую використовувати сервіс стиснення трафіку – Toonel.net.

Цей безкоштовний сервіс робить справжні чудеса компресії html-коду і зображень. Варто пам’ятати що сервіс Toonel.net для роботи з гугл не варто використовувати, так він визначити ваше місцезнаходження в Німеччині (сервера Toonel.net знаходяться в Німеччині) і ви будете бачити все на німецькій мові. З іншими сайтами все буде в порядку.

Прекрасна штука для тих хто часто переглядає одні й ті ж сайти – пошта, новини, блоги. Зараз у всіх браузера цю функцію можна налаштувати. Про це читайте в статті – як налаштувати оперу на комп’ютері. Також існують спеціальні утиліти, такі як Handycache. За допомогою Handycache ви можете економити сотні мегабайт трафіку щодня, так що рекомендую.Скачать можна тут.

зображення

Іноді зображення забирають для себе 80% витраченого трафіку. Тому якщо ви шукайте текст або хочете що скачати замість того щоб чекати завантаження об’ємних зображень пропоную їх просто відключити.

Звичайно для деяких зображення важливі, але все ж заради експерименту я б порадив спробувати посерфити в мережі без зображень хоча б тиждень, тоді ви точно зможете визначиться необхідно вам це чи ні.

В кожному браузері є функція відключити зображення, якщо з цим виникають складності напишіть в коментарі який у вас браузер і я підкажу як налаштувати показу зображень на ньому.
Отже начебто все вказав, точніше способи економії трафіку розписав, тепер справа за малим. Залишилося все це налаштувати для більш ефективної роботи. Маленький рада: для мобільного серфінгу, раджу використовувати останню версію браузера Firefox

Для початку ставимо плагін для Firefox – Adblock Plus

запускаємо викачаний Handycache. А в налаштуваннях проксі Firefox (Опції – розширені – мережа – настройкізадаем порт 8080 і проксі HTTP proxy 127.0.0.1.

Все кеш налаштований. В принципі я на цьому зупиняюся так як ефекту мені цілком достатньо. Можна ще відключити зображення якщо не потрібні.

Також для тих кому мало з’єднуємо Handycache і Toonel.net. Завантажуємо і встановлюємо програму Toonel.net виставляємо в ній необхідну вам ступінь стиснення.

Далі в настройках Toonel.net додаємо проксі Хост: 127.0.0.1 Порт: 8090. Все тепер у нас все запитувані дані через інтернет спочатку будуть братися з кеша а в разі відсутності оні будуть стискуватися і кешіроватся через Toonel.net.

От і все. правда з Toonel.net іноді бувають деякі глюки, то сервера не витримують то ще щось, тому я ним не користуюся.

В цілому навіть без використання Toonel.net з помощьюпростих налаштувань кешування і відключення зображень ви зможете серфить по мережі набагато швидше, довше і дешевше.

Ссылка на основную публикацию