Екран став чорно білим Windows 10: чому і як вимкнути

Якщо у вас несподівано екран став чорно-білим в Windows 10 – причин для виникнення цієї помилки не багато, в основному пов’язано з роботою спеціальних можливостей системи, а саме з Колірним фільтром. У даній статті будуть описані найбільш швидкі і зручні варіанти виправлення цієї помилки.

Чорно-білий екран Windows 10

Основні причини виникнення чорно-білого екрану Віндовс 10:

 • Кольоровий фільтр
 • Налаштування драйвера відеокарти
 • стороннє ПО
 • Налаштування екрану монітора

Найбільш частою причиною помилки є настройка Спеціальних можливостей – Кольоровий фільтр. Для його відключення пройдіть в Параметри – Спеціальні можливості – Колір і висока контрастність і відключіть пункт Застосувати колірний фільтр.

У більш свіжих інсайдерських збірках (наприклад, 17083) меню спеціальних можливостей змінилося і даний пункт перемістився в окрему вкладку Кольорові фільтри з настройками функції.

Швидкий доступ Windows + CTRL + C також дозволяє включити \ вимкнути цю функцію, але в останніх збірках можна контролювати запуск Колірного фільтра за поєднанням клавіш, як це зробити, використовуючи редактор реєстру, буде описано далі.

 

Як вимкнути чорно-білий екран Віндовс 10 через реєстр

 

Відкрийте редактор реєстру (Win + R – regedit) і пройдіть по гілці – HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ ColorFiltering

Наступні значення будуть визначати функціонал колірного фільтра:

 • Active – визначає включений або відключений фільтра 1 = Включено 0 = Вимкнено
 • FilterType – визначає тип фільтра 0 = Відтінки сірого 1 = Інвертовані кольору 2 = Інвертовані відтінки сірого 3 = Червоно-зелений (порушене сприйняття зеленого, Дейтеранопія) 4 = Червоно-зелений (порушене сприйняття червоного, Протанопія) 5 = Синьо-жовтий (трітанопія)
 • HotkeyEnabled – дозволити використовувати поєднання клавіш  + CTRL + C для включення або відключення фільтра 1 = Може 0 = Заборонено

Якщо Вище описані рекомендації не допомогли, переходимо до наступного пункту – настройки драйвера відеокарти.

налаштування відеокарти

Якщо після виконаних дій в Віндовс 10 екран чомусь залишився чорно-білим, то причиною можуть бути настройки Вашої відеокарти.Для пристроїв Nvidia: пройдіть на робочий стіл, натисніть ПКМ по вільному простору і виберіть Панель керування Nvidia. У вкладці Дисплей відкрийте Регулювання параметрів кольору робочого столу. Нам буде потрібно розширення Цифрова інтенсивність, у випадку з чорно-білим кольором вона може бути виставлена ​​на 0%.

Для пристроїв AMD \ ATI Radeon було створено кілька програм для керування параметрами відеокарти. Для «старих» пристроїв – Catalyst Control Center. Скидання колірних параметрів виконується кнопкою Defaults у вкладці Display Color.

Для «нових» пристроїв – AMD Radeon Settings. Відкрийте параметри Дисплея (Display) і поверніть (Reset) параметрів.

На крайній випадок можна виконати оновлення драйвера відеоадаптера. Відкрийте Диспетчер пристроїв – Відеоадаптери, потім ПКМ по Вашій відеокарті і виберіть Оновити драйвер.

У першому випадку спробуйте виконати Автоматичний пошук. Якщо оновлений драйвер буде знайдений і встановиться, можливо причина буде вирішена. По-другому випадку спробуйте вибрати раніше встановлений драйвер. Виберіть Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері – Драйвер зі списку доступних на цьому ПК і встановіть раніше встановлений драйвер.

Як альтернативний варіант, можна видалити пристрій з програмами драйверів і після перезавантаження комп’ютера встановити їх заново. Також можна скористатися монтажником драйвера відеокарти і запустити Чисту установку, в цьому випадку і драйвер, і програмне забезпечення відеокарти буде переустановлені.

 

Вплив стороннього ПО

Якщо раптом екран комп’ютера став чорно-білим в Windows 10 вже встановлено чи оновлено будь-яких додатків і програм, то висока ймовірність того, що це саме вони впливають на роботу системи таким неприємним чином.

Для визначення причини ми будемо використовувати «чисту завантаження»:

 • Відкрийте вікно Диспетчера завдань (Ctrl + Shift + Esc) і відкрийте вкладку Автозавантаження
 • Вимкніть Всі записи – це заборонить додатків автоматично завантажуватися при включенні системи.
 • Потім відкрийте вікно Конфігурація системи (Win + R – msconfig)
 • Відкрийте вкладку Служби, поставте галочку на Чи не відображати служби Майкрософт і виберіть Вимкнути всі

Служби антивірус не будуть відключені, так як захищені модулем самозахисту.

Якщо проблема не проявилася після перезавантаження, можна обчислити, що через додаток викликало такої помилки методом підбору – поступово включаючи додатки та служби доти, поки не буде виявлено помилкове.

 

Налаштування екрану монітора

Останній варіант для вирішення питання, коли в Віндовс 10 екран став чорно-білим – це скидання налаштувань екрану або монітора. Даний варіант не підходить для ноутбуків і моноблоків, тому що за настройки екрану відповідають настройки монітора. У разі, якщо Ви використовуєте монітор, спробуйте скинути настройки до заводських.

 

додатково

Якщо запропоновані варіанти не допомогли, спробуйте виконати наступні дії:

 • Якщо помилка носить програмний характер, виконайте відкат до точки відновлення або виконайте переустановку Windows 10
 • Якщо помилка апаратна, для визначення збійного пристрою перевірте помилку при підключенні до іншого роз’єму ПК або до іншого дисплею.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию