Екрануючи або замінюємо кабель USB 3.0. Вирішуємо проблеми заважають роботі бездротових пристроїв

Якщо для ергономіки робочого простору, на своєму комп’ютері ви використовуєте бездротові пристрої, наприклад клавіатуру і мишу, які працюю на частоті 2.4 ГГц, і на додаток до цього постійно використовуєте зовнішній диск з роз’ємом USB 3.0, то у вас можуть виникнути проблеми. Якщо говорити точніше то, швидше за все ви вже помітили, що при підключеному USB 3.0 пристрої переміщення курсора миші відбувається із затримкою і клавіатура відгукується на натискання клавіш з великими затримками або не відгукується взагалі.

Відбувається це через те, що USB 3.0 пристрої сумісні з ним працюю таким чином, що створюють великі перешкоди на частоті 2.4 ГГц, на якій власне і працюють всі бездротові пристрої (по крайней мере, велика їх частина).

На додаток до цього, проблеми роботи бездротових пристроїв при використанні USB нової версії, посилюють самі виробники. Вони не піклуються в повній мірі про хороше екранування кабелю USB 3.0.

Однак подібного роду проблеми можна вирішити, при цьому своїми силами. Отже, якщо у вас порушується робота бездротових пристроїв на настільному (стаціонарному) комп’ютері, то ви можете усунути перешкоди просто під’єднайте кабель USB 3.0 якнайдалі від радіоприймача, припустимо до задньої панелі системного блоку, на якій розташовані відповідні роз’єми.

Якщо ж ви використовуєте для роботи ноутбук або планшетний комп’ютер, то описаний вище спосіб вирішення проблеми вам не підійде 100%. У вашому випадку не уникнути покупки гарного довгого і якісного подовжувача. За допомогою нього ви зможе розмістити сумісний з USB 3.0 пристрій на пристойній відстані від радіоприймача (бездротового адаптера / пристрої). Запам’ятайте, чим більше відстань, тим менше радіовипромінювання, що порушує роботу бездротових пристроїв і створює перешкоди на частоті 2.4 ГГц.

До речі. Якщо разом з пристроєм, що підтримує USB 3.0, у вас в комплекті є кабель, то можна екранувати його самому. При цьому робиться це абсолютно безкоштовно. Візьміть звичайну харчову фольгу і оберніть їй провід та частина зовнішнього накопичувача (якщо це жорсткий диск). Ось і все, фольга служить хорошим екраном і значно зменшує наводки.

Ссылка на основную публикацию