Електромагнітний замок: пристрій, вибір, переваги, монтаж

Електромагнітний замок оснащений замикаючим механізмом у вигляді посиленого електромагніту. Встановити такий електромагнітний замок на двері можна за цілком доступну суму, а сам процес монтажу не викликає труднощів навіть у людини без досвіду. Як правило, електромагнітні прилади керування дверима розміщують в особливо людних місцях, а також там, де важливо зробити вихід доступним при відсутності електрики в приміщенні: на евакуаційних виходах, дверях під’їздів.

Як влаштовані електромагнітні замки

У комплект пристрою входять два магніти: потужний електронний, який закріплений на дверному коробі, і Якорь, постійний магніт, встановлений на полотно двері, або деталь з металу з високою магнітною проникністю. Електромагніт є сердечник з котушкою. У робочому режимі на його обмотку подається струм, який створює напругу, тому деталі тягнуться один до одного. Якщо напруги в мережі немає, то двері вільно відкривається. Закриття замку відбувається по сигналу, що надходить від контролера, а відкриття – так само по сигналу або при натисканні на кнопку «вихід». Електромагнітне запірний обладнання можна доповнити кодовою дзвінком, аудіо- та відеодомофонів.

Головне властивість замку, на яке звертають увагу покупці, – сила, з якою він утримує двері, іншими словами граничне навантаження на відрив. Для тонких дверей в квартирі підходить маленький електромагнітний замок з показником сили в 150 кілограм. Чим масивніше дверна панель, тим більше повинен бути цей показник. Як правило, в магазинах присутні цілі лінійки схожих моделей з різним зусиллям на відрив: від 150 кг до 1000 кг. Виробники пропонують моделі, що працюють від джерела живлення в 12 Вольт, але зустрічаються також і замки на 24 Вольта. Чим могутніше замок і чим вище показник сили утримання, тим складніше його відкрити. Але навіть 100-кілограмову двері, замкнені на замок, що має силу утримання в 500 кг, може відкрити будь-який підліток, якщо напруга живлення буде порядком менше норми. Так для запірного пристрою, що працює від 12 Вольт, досить спаду напруги живлення на висновках замку до 10 Вольт, щоб сила утримання зменшилася майже вдвічі.

Як вибрати замок

Конфігурацію замку вибирають, виходячи з параметрів двері, на яку він буде встановлений: тип рами, матеріал, з якого зроблені дверна панель і короб. Замки бувають врізними або накладними. Вибираючи виразний електромагнітний замок, слід брати до уваги товщину двері, в яку він буде монтуватися. Накладний електромагнітний замок підібрати простіше. Вони представлені в достатньому розмаїтті, щоб знайти пристрій під будь-яку дверну панель. Для легких дверей з ДСП підійдуть найпростіші моделі, а при виборі замикаючого пристрою для металевих дверей слід орієнтуватися на замки з ригелем, який допоможе закрити важкі двері.

Електромагнітний замок з карткою – підходящий варіант для контролю пропускного режиму в офісі. Також все частіше використовують електромагнітні замки готелі і навіть хостели. Це особливо зручно тим, що можна виготовити необхідну кількість ключів від номерів і готелю, анулювати ключ, якщо він загублений, і запрограмувати новий.

Якщо конструкція замку не передбачає механізм перестановки, то важливо звернути увагу, в який бік відчиняються двері, яку він буде закривати.

Встановлюючи електромагнітний замок на хвіртку, важливо вибрати модель з найкращими характеристиками захисту від атмосферних і фізичних впливів.

Переваги замків з електромагнітом

Особливою популярністю такі замки користуються на підприємствах, де необхідний контроль доступу персоналу в приміщення. Також електромагнітний замок вуличний зустрічається практично на кожній під’їзній двері. Пристрої подібного типу частіше використовуються саме на виходах з будівлі, і тому є ряд причин:

 • Електромагнітний замок – ідеальний варіант для евакуаційного виходу: він автоматично відкривається в екстреній ситуації.
 • Запірні пристрої на електромагніт стійкі до перепадів температур і іншим погодних випробувань, тому вони не виходять з ладу навіть в суворих кліматичних умовах.
 • Такий замок можна розкрити за допомогою відмички.
 • Конструкція не має рухомих елементів, за рахунок чого замок має більший термін експлуатації.
 • Електромагнітні замки не створюють стрибків напруги при спрацьовуванні.

Різновиди електромагнітних замків

Замикаючі механізми прийнято ділити на групи за такими характеристиками:

 • вид запірного механізму;
 • тип управління.

По виду запірного механізму моделі поділяються на:

 • утримують: В них якір працює на відрив, тобто двері утримується силою тяжіння магніту. Як правило, це накладні види замків.
 • зсувні: Якір працює на зрушення в поперечному напрямку. Найчастіше зсувний електромагнітний замок встановлюється в двері, так як має врізну конструкцію, його можна монтувати як вертикально, так і горизонтально.

За типом управління механізми поділяються на:

 • замки з датчиками Холла, контролюючими спрацьовування замку. Їм необхідно додаткове харчування.
 • Електромагнітний замок з герконом, що дозволяє контролювати положення дверей. Коли двері знаходиться в закритому положенні, геркон спрацьовує під дією магнітного поля, а коли двері відкриваються, поле слабшає, він відключається.

Електромагнітне блокування

Замки, оснащені функцією електромагнітної блокування, призначені для запобігання аварійних ситуацій, які відбуваються в результаті некоректних дій персоналу і забезпечення безпеки експлуатації високовольтних ланцюгів. Помилки робочих можуть привести як до поломки обладнання, так і до небезпечних наслідків для самих співробітників. Замки встановлюють на заземлюючих пристроях, роз’єднувачах і інших елементах обладнання.

У момент включення і виключення робочих струмів, а також під час включення заземлення на ділянці ошиновки, що знаходиться під напругою, між контактами виникає відкрита дуга. Щоб убезпечити обладнання і працівників, важливо сблокировать роз’єднувачі з вимикачами, а ножі заземлення з роз’єднувачами.

Електромагнітний запірний механізм у складі системи управління контролю доступом

Замок може працювати від ключа або під управлінням контролера СКУД. Система подає постійний струм на обмотку електромагніту або відключає його, керуючи функціонуванням запірного механізму. Якщо конструкція замку має на увазі наявність геркона, то контролер також може відстежувати, закриті двері або відкрита. До того ж за допомогою СКУД можна задати час спрацьовування механізму. Однак, всі ці можливості недоступні, якщо немає електрики. У такій ситуації двері просто відкриється. Тому двері, які замикаються на замки, керовані СКУД, оснащують додатковим джерелом харчування або механічним замком.

установка замка

Перед тим, як підключити електромагнітний замок, необхідно провести підготовчі роботи. Цей етап, як і безпосередньо монтаж, вимагає особливої ​​обережності, так як має на увазі роботу з електрикою.

Для роботи будуть потрібні такі інструменти, як рівень, кусачки, будівельна рулетка, плоскогубці, молоток, свердла і кріплення, а також шуруповерт і олівець. Залежно від виду короба і типу замка також може виникнути необхідність докупити спеціальні куточки, які не входять до магазинний набір. Крім основного інструменту в роботі будуть використовуватися інші елементи, що застосовуються для металевих або дерев’яних конструкцій. Це залежить від того, з якого матеріалу зроблена двері.

Якщо встановлюється міжкімнатні двері, то дроти для живлення механізму підводяться до отвору до того, як будуть закріплені лиштви. Якщо ж ставиться електромагнітний замок на вхідні двері, то провід потрібно підводити і зовсім до обробки стін, щоб надалі проводка не зіпсувала зовнішній вигляд конструкції.

процес монтажу

У комплекті з замком завжди йде докладна схема підключення з урахуванням всіх індивідуальних особливостей конкретного замка. Типова схема підключення представлена ​​на малюнку нижче.

Але незалежно від моделі пристрою процес установки має на увазі такі обов’язкові етапи:

 1. Розмітка області установки замку за допомогою олівця.
 2. Фіксація трафарету пластини на поверхні дверного полотна.
 3. Висвердлювання отворів в місцях кріплення, установка якоря на стулці, підготовка посадкового місця для основного електромагнітного елемента.
 4. Підводка проводів до місця монтажу конструкції, підключення їх відповідно до інструкції, вкладеної в комплект установки.
 5. Закріплення короба з електромагнітом.
 6. Перевірка пристрою на працездатність.

Підключення електромагнітного замка можливо також і з приєднанням його до охоронної системи. Якщо планується підключити замок до сигналізації або пульту охоронного підприємства, то краще звернутися до фахівців, які співпрацюють зі службою охорони, так як схема підключення в цьому випадку досить складна.

рекомендації професіоналів

Поради, наведені нижче, допоможуть довше зберегти замок в робочому стані і продовжити термін його служби:

 • При монтажі замку контролер краще відразу помістити в пакетик, який захистить його від вологи і не допустить короткого замикання.
 • Важливо стежить за станом металевої пластини. Якщо на ній є пошкодження або корозія, то це може негативно позначитися на зчепленні з магнітом.
 • Необхідно регулярно перевіряти стан кріплень механізму. Під впливом статичної навантаження кріплення можуть слабшати. Якщо упустити момент, то пластина може відвалитися.
 • Майстер-ключ, що входить в комплект, треба зберігати в надійному місці, щоб він не загубився. Але якщо це сталося, то в коробці є запасний варіант, який дозволить виконувати кодування без ключа.

висновок

У статті було розказано про пристрій замків, які працюють від електроживлення і володіють магнітними властивостями. А також запропоновані рекомендації щодо вибору та встановлення такого обладнання. Так як робота механізмів замку залежить від електрики, то при монтажі необхідно дотримуватись заходів безпеки. Знову ж варто враховувати, що при падінні напруги, що подається на пристрій, або зовсім його відключенні, сила, що утримує двері в закритому стані, слабшає або повністю зникає. Тому, якщо це необхідно, слід подумати про додаткове електроживленні або механічному замку.

Ссылка на основную публикацию