Файл hosts. Де знаходиться файл hosts? Як змінити файл hosts?

Файл hosts використовується операційною системою Windows для перекладу символьних доменних імен в відповідні цим іменам IP-адреси. Якщо простіше, то після того, як введете адресу сайту у вигляді «www.yandex.ru» в адресний рядок свого інтернет-оглядача, файл hosts перетворює його в зрозумілий для машини IP-адреса, що має вигляд «162.253.128.53». Таким же чином він працює під час звернення будь-якої програми або програмного модуля до сайту. Даний файл є звичайним текстовим документ без видимого розширення.

Звернення до hosts має пріоритет перед DNS-сервером. Якщо у файлі міститься будь-яка інформація щодо певного домену, то додатки будуть використовувати саме її, ігноруючи при цьому DNS-сервери.

Для чого потрібен файл hosts?

За допомогою файлу hosts можна вирішувати ряд завдань, і стосуються вони не лише системних адміністраторів, а й батьків не зовсім дорослих дітей. Прописавши в цей текстовий документ кілька рядків, можна легко заблокувати доступ до певних інтернет-ресурсів, перенаправляти програми між сайтами або заборонити вихід в інтернет будь-якого додатка (дуже часто його використовують геймери і виразника для активації зламаних ігор і додатків).

Шахраї також не пройшли повз можливостей, що надаються редагуванням hosts. Наприклад, багато інтегровані в установники шкідливі програми самостійно вносять зміни в цей текстовий документ з метою відвідування певних сайтів або крадіжки паролів від соціальних мереж. Схема роботи така: під час інсталяції програми встановлюється шкідлива програма, змінює hosts таким чином, щоб той перенаправляв з популярних сайтів на сайт зловмисників або сторінку з рекламним вмістом. Шкідливий сайт оформлений таким чином, як, наприклад, Вконтакте. Після введення пароля і логіна вони відправляються зловмисникові на електронну пошту.

Для редагування hosts необхідно знати місце його розташування. У всіх редакціях Windows, починаючи з XP, він розташовується за адресою:

Методи редагування файлу hosts

спосіб перший

 1. Відкриваємо каталог Мій комп’ютер на робочому столі і переходимо на системний диск, як правило, це «C:».
 2. У ньому переходимо за адресою:
 1. Знаходимо hosts і двічі натискаємо по ньому лівою кнопкою маніпулятора.
 1. У меню вибираємо Блокнот або інший використовуваний вами тестовий редактор.

Файл відкритий і готовий до редагування.

другий спосіб

 1. Заходимо в «Пуск» і викликаємо команду «Виконати». Також її можна викликати, затиснувши комбінацію клавіш «Win + R».
 2. У віконці, що з’явилося вводимо команду »без лапок.

 1. Переходимо до пункту 3 попереднього методу, так як дана команда викличе Провідник з відкритою Директорією «etc», в якій знаходиться hosts.

третій спосіб

 1. Відкриваємо Провідник, наприклад, запустивши «Мій комп’ютер».
 2. У пошуковий рядок, розташовану в лівому верхньому кутку, вводимо «hosts» без лапок.
 3. Кількома «Enter».

 1. У результатах пошуку вибираємо потрібний нам документ і відкриваємо за допомогою текстового редактора.

четвертий спосіб

 1. Відкриваємо меню «Пуск».
 2. У пошуковий рядок пишемо «etc» і чекаємо кілька секунд.

Переходимо в каталог з файлом і відкриваємо його.

п’ятий спосіб

 1. Викликаємо діалогове вікно «Виконати» за допомогою комбінації Win + R або через меню «Пуск».
 2. Вводимо notepad «% systemroot% \ system32 \ drivers \ etc \ hosts».

Після цього у вікні блокнота з’явиться содержимой hosts.

шостий спосіб

 1. Запускаємо текстовий редактор з правами адміністратора, наприклад, стандартний.
 2. Викликаємо діалог відкриття документа: Файл ® Відкрити.
 3. У вікні переходимо за адресою:
 4. Вибираємо файл host і тиснемо «Enter».

Варто враховувати той факт, що hosts – важливий системний компонент і, як все йому подібні, є захищеним файлом. Це має на увазі під собою наявність прав адміністратора для його відкриття і редагування. Не обов’язково мати адміністраторськими правами на комп’ютері, достатньо всього лише запустити Блокнот з правами адміністратора і відкрити в ньому hosts.

Варто сказати, що редагування файлу hosts в Windows 10 буде трохи відрізнятися. Про те, як змінити hosts в новій операційній системі, Ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням.

Також пам’ятайте, що за замовчуванням, hosts є прихованим, як і більшість системних файлів. Щоб користувач зміг побачити його у вікні провідника, необхідно виконати кілька простих операцій.

Що потрібно зробити, щоб побачити файл у вікні провідника?

 1. Відкриваємо Провідник.
 2. Викликаємо головне меню і вибираємо «метод».
 3. У меню натискаємо «Параметри папок і пошуку»

 1. Переходимо на вкладку «Вид».
 2. У списку опцій з назвою «додаткові параметри» прокрутити в самий кінець.
 3. Прибираємо позначку з «Приховувати захищені системні файли» і переміщаємо перемикач в положення «Показувати приховані файли …».

 1. Кількома «Застосувати» і «ОК».

Тепер файл hosts знаходиться в вашому повному розпорядженні. Всі внесені зміни вступають в силу відразу ж після їх збереження, не вимагаючи перезавантаження операційної системи.

Ссылка на основную публикацию