Файл odt. Чим відкрити файл odt?

Багато користувачів стикаються з файлами, що мають дозвіл odt, і тут же виникає проблема з їх відкриттям. У цій статті з’ясуємо, які дані можуть міститися в файлах формату odt і які програми зможуть їх відобразити.

ODT – це абревіатура від OpenDocumentText. Як могли здогадатися знавці англійської мови, зберігаються в такому документі текстові дані. ODT – це відкритий, на відміну від doc і docx, формат текстових файлів, призначений для зберігання не тільки текстової, але і графічної інформації, таблиць, діаграм і т. Д. У 2006-му році цей тип документів взяли в якості міжнародного стандарту. Майже через десятиліття, в 2015-му році, був стандартизований формат відкритих документів ODT версії 1.2.

Офісні документи широко використовуються в державних установах і комерційних організаціях. А в таких закладах, за законодавством, має використовуватися ліцензійне програмне забезпечення. Крім придбання ліцензійних копій продуктів, широко поширене застосування безкоштовного навіть для комерційного використання програмного забезпечення. Для таких офісних програм і був розроблений файловий формат odt.

Виходячи з того, що цей тип даних призначений для зберігання текстових документів і являє собою безкоштовну альтернативу комерційним doc, docx, і є міжнародним стандартом, то і відкриє його будь-який текстовий процесор. Як і платні аналоги, odt можна відкрити за допомогою будь-якої програми, що входить до складу будь-якого комерційного чи вільно поширюваного офісного пакету програм.

Файл odt – чим відкрити?

З безкоштовних додатків, здатних відкрити документи формату odt, варто відзначити текстові редактори, що входять в набори офісних програм, такі як LibreOffice, Open Office і SoftMakerOffice. До платних програм відносяться текстові процесори Word, що входять до складу будь-якого офісу від компанії Microsoft.

Як відкрити файл odt безкоштовно?

Текстовий редактор безкоштовного офісного пакету

Розглянемо процес відкриття файлу формату odt в текстовому процесорі, який входить до складу компактного і вільно поширюваного офісу під назвою SoftMakerOffice2016.

 1. Запускаємо текстовий редактор Text Maker
 2. Переходимо до головного меню і викликаємо пункт «Файл».
 3. У ньому натискаємо по пункту «Відкрити …» і вказуємо шлях до файлу формату odt.
 4. Тиснемо кнопку «Відкрити».

Аналогічним чином відкриваються документи у всіх офісних програмах, в тому числі LibreOffice, Open Office, тому зупинятися на кожній програмі не має сенсу.

Крім вище перерахованих додатків, документи формату odt також можуть відкрити:

 • безкоштовна читалка AlReader
 • вільний текстовий редактор AbiWord;
 • програма Visio Writer;
 • численні плагіни для браузерів (ODFReader для Firefox і ODT, ODP, ODS Viewer для Google Chrome).

Після установки плагінів OooViewer, decFastThumbs і OpenOffice Simple Viewer для файлового менеджера Total Commander вбудований в нього переглядач зможе відображати вміст odt-документів. А додаток під назвою SynWrite Editor дозволить також вносити корективи в такі документи.

Як відкрити формат odt онлайн?

Якщо ж користуєтеся файлами представленого формату досить рідко і не хочете завантажувати і інсталювати офісні пакети, в інтернеті існує маса сервісів для перегляду і навіть редагування текстових файлів формату odt онлайн. Розглянемо найпопулярніші з них

Відкриття файлів odt за допомогою Google Docs

Сервіс Google Docs є одним із найзатятіших активістів використання хмарних сховищ даних, активістом і захисником використання відкритого програмного забезпечення і форматів файлів. Завдяки такій політиці компанія Google в деякій мірі є конкурентом Microsoft в сфері текстових процесорів. Крім перегляду і редагування файлів формату odt, Google Docs пропонує безкоштовно зберігати їх в хмарі і перетворити в будь-який інший текстовий формат. Для відкриття вільно поширюваного текстового файлу в Google Docs виконуємо наступні дії.

 1. Переходимо на сайт і авторізіруемся, використовуючи дані вашого облікового запису в системі.
 2. Далі вибираємо пункт «Документи» з меню, що випадає (підводимо курсор миші до лівого краю вікна, щоб з’явилося меню, як в Windows 8).
 3. Тиснемо червоно-жовту кнопку з плюсом, розташовану в лівому нижньому кутку екрану.

З’явиться текстовий редактор від Google.

 1. У ньому зупиняємо свій погляд на головне меню: тиснемо «Файл», потім вибираємо «Відкрити …» або використовуємо універсальну комбінацію клавіш для відкриття документів – «Ctrl + O».
 2. Тиснемо «Завантаження» і вибираємо «Виберіть файл для завантаження».
 3. У діалоговому вікні вказуємо повний шлях до нашого файлу формату open document text і натискаємо на кнопку «Відкрити» або тиснемо «Enter».
 4. Очікуємо кілька секунд, поки завантажиться файл і стане доступним для перегляду.

Програма, що відкриває odt файл – Application Factory

Ще одним популярним сервісом для перегляду odt-документів є Application Factory, що дозволяє також конвертувати долучення в документ формату txt, що має на увазі втрату його форматування і структури.

Для відкриття файлу виконуємо наступні дії

 1. Переходимо за адресою.

Якщо є обліковий запис – залогініваемся.

 1. Тиснемо на кнопку «Виберіть файл».

3. Вказуємо шлях до файлу формату odt і тиснемо «Відкрити».

4. Після цього натискаємо на кнопку «Upload» для завантаження документа на сервер (автоматичного завантаження файлу після його вибору не відбувається).

Через кілька секунд документ буде завантажений, і його вміст відобразиться у вікні браузера.

Ссылка на основную публикацию