Файл підкачки Windows 7

Всі дані, необхідні для роботи будь-якого процесу, що відбувається в персональному комп’ютері, поміщаються в фізичну або оперативну пам’ять. Сюди зберігаються змінні, фрагменти тексти, відтворювані відео і музика, результати обчислень і багато іншого. Однак в разі, якщо встановленої фізичної пам’яті для виконання якої-небудь дії не вистачає, інформація записується в спеціальний файл підкачки віртуальної пам’яті в ОС Windows 7. У даній статті описується, що таке файл підкачки, де він знаходиться і як його зменшити або збільшити.

Призначення віртуальної пам’яті

Як вже описано вище, в цій пам’яті зберігаються тимчасові дані, які використовуються для роботи операційної системи і сторонніх додатків.

Файл підкачки Windows 7 використовується комп’ютером, коли в RAM пам’яті не вистачає місця, щоб зробити необхідні операції.

В цьому випадку найменш пріоритетні процеси передаються з оперативної пам’яті до віртуальної. Коли вміст файлу pagefile.sys стає необхідно, воно витягується і знову поміщається в RAM. Цей процес носить назву «своппинг». Швидкість свопинга безпосередньо залежить від характеристик комп’ютера: тактової частоти центрального процесора і планок RAM, потужності материнської плати, від використовуваного жорсткого або твердотільного диска.

Далі в статті описується, як збільшити його розмір.

Навіщо потрібно змінювати розмір файлу підкачки

За замовчуванням ОС Віндовс 7 автоматично визначає максимальний розмір файлу підкачки, грунтуючись на характеристиках комп’ютера. Якщо ваш ПК працює повільніше, ніж хотілося б, можливо вам варто збільшити верхню межу. Таким чином, ви втратите трохи вільного місця на жорсткому диску, зате отримаєте невеликий приріст продуктивності PC під час великих навантажень.

Якщо ж ви вирішили збільшити кількість фізичної пам’яті, встановивши додаткові планки – ви можете змінити розмір файлу підкачки в меншу сторону, заощадивши кілька гігабайт на своєму HDD.

Як змінити обсяг віртуальної пам’яті

Для того щоб збільшити вихідний розмір файлу підкачки в своїй ОС, користувачам буде потрібно:

 1. За допомогою спеціальної кнопки із зображенням чотириколірних прапорця на панелі швидкого доступу до меню «Пуск». Ви також можете використовуватися для цих цілей кнопку на клавіатурі.
 2. ПКМ клацнути по кнопці «Комп’ютер».
 3. У спадаючому меню вибрати розділ, який називається «Властивості». 
 4. За допомогою закладок, розміщених в лівій частині вікна, перейдіть в категорію «Додаткові параметри».
 5. Клацніть по кнопці «Швидкодія».
 6. Відкрийте вкладку з назвою «Додатково». 
 7. Натисніть «Змінити …».
 8. Зніміть галку навпроти пункту «Автоматично».
 9. Встановіть позначку навпроти «Вказати розмір».
 10. Введіть значення мінімального і максимального місця, яке може займати pagefile.sys. 
 11. У разі, якщо ви хочете прибрати цю функцію, вам необхідно відзначити галку навпроти пункту «Немає підкачки».
 12. Натисніть «Поставити».

Ссылка на основную публикацию