Файл підкачки Windows XP настройка своїми руками

Віртуальна пам’ять – метод управління комп’ютером, який надає можливість запускати програми, що вимагають більший обсяг оперативної пам’яті, ніж встановлено на ПК. Це здійснюється шляхом вивантаження невикористовуваних даних в файл на диску. Він іменується pagefile.sys. Такий метод розширення апаратних можливостей комп’ютера з’явився до Windows XP і постійно вдосконалюється від версії до версії.

Файл pagefile.sys є файлом підкачки (своп-файл). Розширюється віртуальна пам’ять комп’ютера за наступним алгоритмом. Windows XP, при запуску великої кількості програм або функціонуванні ресурсоемкого додатки, вивантажує дані неактивних на даний момент додатків і деякі фонові служби в оперативній пам’яті і записує їх у файл pagefile.sys. Він в основному розташовується на системному розділі. Але з виходом Vista з’явилася можливість використовувати USB-флешку, щоб зберігати на ній файл підкачки.

Віртуальна пам’ять таким чином трохи уповільнює роботу системи (швидкість доступу до осередків жорсткого диска значно менше швидкості доступу до осередків оперативної пам’яті), але дарує можливість працювати з додатками в Windows, які вимагають більше ОЗУ, ніж фізично встановлено на комп’ютері.

При нестачі оперативної пам’яті кращим рішенням буде докупити ще одну планку, ніж розширювати її за рахунок файлу підкачки, але не завжди є така можливість, тому розглянемо, як встановити та змінити розмір своп-файлу.

І ще один важливий момент: Windows XP підтримує пам’ять, об’ємом трохи більше 3 Гб ОЗУ в зв’язку з недостатньою кількістю адресного простору. При установці 4 Гб операційна система зможе працювати з ~ 3,25 Гб ОЗУ, інший обсяг буде неактивним.

Конфігурація своп-файлу

Налаштування файлу підкачки в середовищі Windows XP здійснюється аналогічним для новіших версій методом.

 • Викликаємо контекстне меню папки «Мій комп’ютер» і запускаємо діалог «Властивості».

 • Переходимо на останню вкладку в першому ряду під назвою «Додатково», де можна розширити пам’ять комп’ютера.

 • У фреймі «Швидкодія» клацаємо по кнопці «Параметри».

 • Переходимо на другу вкладку з найменуванням «Додатково».

 • У фреймі «Віртуальна пам’ять» тиснемо «Змінити».

Після цього здійснюється настройка файлу підкачки в XP.

 • Переміщаємо критичний перемикач в положення: «Особливий розмір».
 • Вибираємо системний диск з міткою «С:» і вводимо свап.

Багато фахівців рекомендують встановлювати його мінімальний і максимальний обсяги рівними. Таким чином додаткова пам’ять не фрагментируется, підвищуючи цим швидкодію і незначно зменшуючи зношування жорсткого диска.

Що стосується конкретних цифр, то тут думки розходяться. Оптимальна настройка файлу підкачки в Windows XP здійснюється операційною системою, тому новачкам рекомендується встановлювати його «Розмір за вибором системи». Надалі досвід підкаже, який обсяг віртуальної пам’яті вимагає ваш комп’ютер для нормального функціонування, але файл підкачки не повинен бути менше обсягу ОЗУ.

 • Після вибору варіанту (і обмеження обсягу при особливому розмірі) обов’язково натискаємо «Поставити».
 • Тиснемо «ОК».
 • Знову натискаємо на кнопку «ОК», прочитавши повідомлення з попередженням про те, що віртуальна пам’ять розшириться після перезавантаження комп’ютера.
 • На пропозицію перезавантажити ПК відповідаємо, виходячи з ситуації.

Не обов’язково перезапускати комп’ютер відразу після того, як завершилася настройка файлу підкачки.

Рекомендації по налаштуванню і обсягом своп-файлу

Варто відзначити, що при використанні двох і більше жорстких дисків (саме HDD, а не розділів) в системі файл підкачки краще розміщувати на вінчестері, відмінному від того, на якому розміщений системний диск зі встановленою Windows XP. Причому розміщувати файл pagefile.sys слід на перший розділ цього диска, так як доступ до нього здійснюється трохи швидше через менший діаметра пластини. Це трохи розвантажить системний розділ і підвищить швидкодію ПК.

Якщо використовуєте динамічний файл підкачки, його слід час від часу дефрагментувати за допомогою спеціального дефрагментатора (інтегрована в Windows XP утиліта для цих цілей не призначена). Для цих цілей підійде крихітна програма PageDefrag.

Ссылка на основную публикацию