Файл закладок opera: як його знайти?

Закладки – це одна з важливих складових браузера. Кожен користувач, який здійснює веб-серфінг, зберігає різний сайти в закладках, щоб потрібна інформація завжди була під рукою. Проте, трапляється так, що користувач хоче змінити веб-оглядач, при цьому втрачати свої закладки він не хоче.

Звичайно, найпростіший і логічний варіант – здійснити експорт / імпорт закладок в Opera. На жаль, це не завжди можливо. Наприклад, бувають ситуації, коли браузер просто перестав відповідати, тому зробити експорт не виходить, відповідно, здійснити імпорт в інший оглядач також не представляється можливим. Як вчинити в такій ситуації? Не впадайте у відчай, адже можна запустити файл закладок opera!

Де знайти закладки Opera

Для підстраховки розробники впровадили в браузер Опера функцію, завдяки якій відбувається автоматичне збереження всіх закладок оглядача. Питання про те, де opera зберігає закладки, вирішується просто, адже всі закладки зберігаються в файлі bookmarks.adr, який можна знайти в папці профілю користувача. До речі, це не точне місцезнаходження, адже все залежить від встановленої операційної системи, від типу браузера (портативний або звичайний), від типу установки веб-оглядача (звичайний або через USB). Щоб знайти папку профілю, зробіть наступне: в адресному рядку браузера напишіть «opera: about» (без лапок). Тепер знайдіть папку профілю, а навпроти неї – шлях, як туди потрапити.

Детальніше про фото закладок

Отже, ви знайшли файл bookmarks.adr. Зрозуміти його структуру дуже просто: по суті, це текстовий документ, в якому відображаються наступні дані:

  • ID – ідентифікатор закладки;
  • NAME – ім’я закладки;
  • URL – її адреса;
  • CREATED – дата створення закладки, але не в звичному розумінні, а в форматі часу UNIX;
  • DESCRIPTION – короткий опис закладки;
  • UNIQUEID – унікальний ідентифікатор закладки.

До речі, для зручності користувача можна змінити місце, де будуть зберігатися закладки, а потім повернути їх назад в файл bookmarks.adr при необхідності. Щоб скинути настройки Опери, введіть в адресному рядку браузера «opera: config» (без лапок), потім напишіть в пошуку «HotListFileVer2», після чого виберіть пункт «За замовчуванням» і перезапустіть веб-браузер. Готово!

Як бачите, навіть якщо здійснити імпорт / експорт звичним способом не представляється можливим, завжди можна підстрахуватися файлом закладок, передбаченим розробниками. Тепер ви ніколи не втратите свої закладки!

Ссылка на основную публикацию