Файли за запитом в OneDrive Windows 10

З оновленням Windows 10 до збірки 16.299 в OneDrive з’явилася функція “Файли за запитом”. У сьогоднішній статті розглянемо, що робить дана функція, і як його ввімкнути або вимкнути.

Файли за запитом в OneDrive

Якщо включена функція “Файли за запитом” – відкривши OneDrive в області навігація провідника, ви побачите всі ваші файли і папки, які є в хмарному сховищі. Ви можете завантажувати їх на комп’ютер, видалити непотрібне, простіше кажучи – зможете проводити всі дії, такі ж як якби ви зайшли через браузер в хмарне сховище. При всьому цьому відображаються папки (файли) не займатимуть місце на вашому комп’ютері, поки ви не завантажте їх локальну копію. Навпаки кожної папки (файлу) в стовпчику “Стан” є знак: коло із зеленою галочкою означає, що файл (папка) доступний як на пристрої так і в хмарному сховищі; знак хмари означає, що файл є тільки в хмарному сховищі і немає його локальної копії.

Ви можете відкрити будь-який файл з хмарного сховища будь-яким додатком, навіть якщо немає на комп’ютері його локальної копії. Відкривши блокнот (командний рядок, Microsoft Word і т.д.) ви можете вибрати для відкриття будь-який файл з OneDrive, відразу почнеться його завантаження з хмарного сховища, після чого він буде відкритий. Звичайно всі ці дії не можуть бути виконані, якщо на вашому комп’ютері немає підключення до мережі інтернет.

Якщо ви хочете звільнити місце на комп’ютері, видалити локальну копію файлу або папки, залишивши його тільки в хмарному сховище – натисніть на потрібний файл (папку) правою клавішею миші та виберіть “Звільнити місце”. Якщо ви хочете щоб на комп’ютері завжди була локальна копія файлу (папки) – натисніть на потрібний файл (папку) правою клавішею миші та виберіть “Завжди зберігати на цьому пристрої”.

Якщо якийсь додаток завантажує файл (папку) з хмари OneDrive – в області повідомлень може з’явитися запит на дозвіл даної дії. Ви можете як заборонити додатком завантажувати файли з хмари, так і дозволити, якщо ж ви заборонили раз і в майбутньому хочете дозволити даному додатку завантажувати файли – зайдіть в меню “Пуск” => Параметри Конфіденційність => з лівого боку виберіть “Автоматичне скачування файлів” => з правого боку натисніть на “Дозволити”.

Якщо коротко: нова функція дозволяє користувачам OneDrive легко і швидко отримати доступ до всіх своїх файлів і папок з хмари, при цьому не завантажуючи все на комп’ютер.

Як включити (відключити) файли за запитом

Якщо ви входите в комп’ютер використовуючи обліковий запис Microsoft – вам нічого робити не потрібно, дана функція повинна з’явитися автоматично після оновлення Windows 10 до збірки 16.299. Якщо ви використовуєте локальну обліковий запис – відкрийте OneDrive => введіть свою адресу електронної пошти, який прив’язаний до OneDrive і натисніть “Увійти”.

Натисніть на значок OneDrive в області сповіщень на панелі завдань правою клавішею миші та виберіть “Параметри”.

У вкладці “Параметри” поставте галочку біля “Економити місце і завантажуйте файли в міру їх використання” та натисніть “ОК”, щоб активувати функцію “Файли за запитом”. Якщо ви навпаки хочете відключити цю функцію – приберіть галочку з “Економити місце і завантажувати файли в міру їх використання” та натисніть “ОК”.

Ссылка на основную публикацию