Формат диска для Windows: короткий опис, можливості, мінуси.

Формат файлової системи

Як тільки створюється на жорсткому диску розділ, наступним етапом має бути процес підготовки вінчестера до прийому ОС, яка без форматування не може записати на диск жодного біта інформації.

Windows підтримує велику кількість форматів файлових систем, абсолютна більшість яких ви не побачите. Це CDFS, UDF, FAT12, FAT16, FAT32, exFAT і, звичайно ж NTFS. Дві останні на сьогодні самі загальноприйняті. Багато вже давно на “жорстко-дисковому” ринку і нікуди не збираються йти. І почнемо ми з історично перших.

Формат сімейства FAT

C перебігом часу в ній виявилися серйозні мінуси, до числа яких можна віднести факт, що інформацію, що міститься в цій файлової системи, приховати засобами системи неможливо; все, що зберігається на FAT можна будь-якого прочитати, скопіювати або видалити.

формат NTFS

Рідна для системи Windows. розшифровується як New Technology File System. Більш складна і вже надає адміністраторам можливість захищати розміщувані файли. Ось її відмінні риси:

 • Представлена ​​в версіях Windows NT
 • Функція стиснення файлів для зменшення дискового простору.
 • Символьні посилання і точки з’єднання
 • Розмір тому – до 256 ТБ
 • Максимальний розмір файлу 16 ТБ
 • Високонадійний рівень шифрування папок і файлів
 • Самовідновлюватися функція (хоча і не явно виражена)

формат ReFS

Формат NTFS з нами протягом 20 років і протягом цього часу в ній мало що змінилося. Чи не тому, що працювати над нею більше не було сенсу: просто фундамент був продуманий чітко і заздалегідь.

І ось з появою Windows 8.1 і Windows Server 2012 була представлена ​​файлова система Windows нового покоління ReFS (від Resilient File System – «гнучка система»). Необхідність в розробці нового формату була продиктована втекли далеко вперед технологіями в області програмного забезпечення і самого обладнання: дані повинні були зберігатися по-іншому. Microsoft заявила, що цей формат системи буде переважати в майбутні років 10 мінімум, перекриваючи недоліки NTFS, проте не замінюючи її.

Поки що цей формат помічений на серверних ОС сімейства Windows, пропонуючи організаціям нові можливості за обсягами зберігання, продуктивності даних без скільки-небудь помітного збільшення ціни. Широко анонсується і функція самовідновлення даних, зводячи ризики втрати даних практично нанівець.

Однак, як і у її попередниць, відразу визначилися і мінуси формату:

 • Завантажувальний тому Windows не може бути відформатований в ReFS
 • Дублікат диска в цій системі зробити неможливо апріорі
 • Про шифруванні і компресії даних можна забути
 • Працювати з флешками не буде, так само як і з версіями до Windows 8.1 і Windows Server 2012

На цьому про формати все, залишайтеся з блогом Комьпютер76. Успіхів.

Ссылка на основную публикацию