Foto-Mosaik-Edda – програма для створення мозаїки з фотографій

Створення справжньої мозаїки зі скла або каменю являє собою складний і тривалий процес, чого не можна сказати про створення мозаїки цифровий, основою для якої служать невеликі зображення. До того ж створення цифрової мозаїки не вимагає специфічних навичок, досить мати під рукою програму Foto-Mosaik-Edda. Принцип роботи цієї програми дуже простий. Ви завантажуєте в програму пакет зображень, з яких вона створює базу мініатюр, а потім даєте їй зразок, тобто зображення або фото, яке слід перетворити на мозаїку.

Всі розрахунки проводяться автоматично, процедура займає кілька хвилин. Втім, все залежить від кількості вихідних матеріалів і розміру майбутнього мозаїчного панно. Найбільш оптимальним варіантом було б використання п’яти тисяч зображень формату JPEG розміром не більше ніж 300 * 300 пікселів, хоча зображення можуть бути самого різного розміру. Підійдуть будь-які картинки популярних форматів. Головне, щоб їх було побільше, причому буде краще, якщо вони в своїй масі стануть містити якомога більше колірних відтінків, інакше ваша мозаїка може вийти бляклої і маловиразної.

Створення мозаїки в Foto-Mosaik-Edda

Запустивши програму, натисніть кнопку «Створити / змінити базу», потім натисніть «Далі» і вкажіть в наступному вікні шлях до ісходникам. Дозвіл встановлюємо за бажанням і тиснемо «Виконати». Почнеться процес створення бази мініатюр. По завершенні створення бази повертаємося до головного вікна програми і тиснемо «Створити мозаїчну картину». На вибір вам буде запропоновано декілька варіантів або стилів.

  • Класичний. Всі мініатюри однакові і розташовані строго по сітці.
  • Паркетна. Розташування мініатюр нагадує чергування мостин дерев’яного паркету.
  • Хаос. Мініатюри будуть розташовані без строгого порядку, накладаючись один на одного.
  • Detail Style. Використовувані мініатюри матимуть різні розміри і співвідношення сторін.

Потім вкажіть шлях до тематичного зображенню, каталог для збереження результату і використовувану базу мініатюр. Нарешті, вам потрібно буде вибрати відповідний формат і вказати дозвіл в PPI, а також число використовуваних мініатюр. Чим більше буде останніх, тим більш реалістичним буде виглядати мозаїчне зображення. Всі інші параметри підбираються за бажанням. До них відносяться посилення реалістичності, а також накладення кольоровий рамки. Щоб запустити збірку мозаїки тиснемо кнопку «Виконати».

Завантажити Foto-Mosaik-Edda можна з офіційного сайту розробника. Стандартна версія поширюється на безкоштовній основі, але при використанні деяких стилів мозаїки на вихідне зображення може накладатися водяний знак. Працює Foto-Mosaik-Edda з 7, 8.1 і 10, мова інтерфейсу має російську.

Ссылка на основную публикацию