Фотошоп для дитини: робимо перші художні кроки

У світі, де важливу роль відводять фотографій, Фотошоп – незамінна, але складна програма, тому її краще пізнавати з самого дитинства. Робота в редакторі зображень допоможе дитині стати більш уважними і захоплююче провести час, а також розширить його кругозір. Це корисний досвід, який стає джерелом доходу для підлітків з підприємницькою жилкою.

Крок перший: привіт, Фотошоп!

Перший крок здається найпростішим. Але він найважливіший, адже його мета – захопити дитину.

Відкрийте перед дитиною програму, покажіть елементи вікна. Малюк повинен не просто побачити, а зрозуміти, навіщо потрібен і як діє кожен з них.

Можна описати коротко:

  1. Горизонтальне меню показує список завдань і операцій з картинкою;
  2. Панель налаштувань відображає настройки, які потрібні при роботі з зображенням;
  3. Панель інструментів знаходиться зліва, з її допомогою створюються шедеври;
  4. Центр – це робоча область, де «живуть» редаговані картинки і шари.
  5. Справа розташувалася панель кольорів, діалогові вікна, історія дій.

Чим менша дитина, тим більше деталей потрібно додати до перерахованих описам. Не забувайте, що діти цінують гумор, креатив і оригінальні порівняння. Останні допомагають їм зрозуміти принцип дії невідомих предметів на вже знайомі речі.

Крок другий: відкрити і зберегти

Далі потрібно навчити малюка основам – як відкрити та зберегти документ. Якщо Вам знайомі програми Microsoft Office, це не займе багато часу.

Щоб відкрити картинку, існує пункт меню «Файл» – «Відкрити» або «Новий», якщо потрібно шедевр власного твору. Важливо виставити розмір зображення.

Щоб зберегти документ, виберіть пункт меню «Файл», а далі один з трьох варіантів:

  • «Зберегти»;
  • “Зберегти як”;
  • «Зберегти для веб».

Визначтеся з форматом картинки і її розташування, потім підтвердіть свій вибір. Другий крок досить простий, але для дитини це крок в новий Всесвіт. Не забудьте похвалити його за такий прорив.

Крок третій: цікаві шари

Шари – найважливіше, що необхідно знати при роботі в Фотошоп, завдяки їм і створюються картини.

Шарів буває скільки завгодно. У верхньому (головному) можна змінювати прозорість і заливку. Можна змішати шари, якщо це необхідно. Також можна дублювати, видаляти і змінювати місцями шари. Це робиться клавішами на клавіатурі або мишкою.

Шари дозволяють працювати з декількома картинками відразу. Тільки навчившись цій роботі, дитина стане впевненим користувачем Фотошоп.

Практика – створення картинки

Настав час практики. Спробуйте для початку створити власний малюнок, адже діти люблять малювати. Розкажіть малюкові як створювати новий файл і задавати потрібний розмір полотна. Інструменти можна почати з освоєння найпростішого – кисті: покажіть дитині як вибрати колір і розмір і дозвольте намалювати все, він що вважає за потрібне. Також для дитини не складе труднощів освоїти інструмент заливки і фігури.

Тепер черга створити два шари, що складаються з різних зображень. Відкрийте їх за допомогою однойменної команди в «файл». Можна експериментувати з опціями, виділяти і вставляти шматочки картинок з одного шару в інший. Спробуйте створити картину, що складається з декількох зображень. Головне – не обмежувати фантазію.

Пам’ятайте, що дитина не «зіпсує» програму і не «наклацает». Він не зробить нічого поганого, тому дозвольте йому діяти без обмежень. Більшість дітей схоплює подібні речі швидше дорослих, але використовуючи «метод тику». Діткам так простіше. Таким чином вони пізнають світ, тому не сваріть за подібне.

Працювати в Фотошопі цікаво. Показавши це дитині, Ви налаштуєте його на творчу гру і допоможете швидко зорієнтуватися в програмі. Альтернатива складною програмою Фотошоп – онлайн рисовалки. Вони підійдуть як майбутньої адаптації до Фотошопу для самих маленьких і допоможуть освоїти найпростіші навички поводження з пензлем і палітрою.

Ссылка на основную публикацию