Фрілансери – хто це? З чого починається віддалена робота

Всі чули розповіді про те, як чийсь друг кинув роботу, пішов у фрілансери, а тепер багато подорожує, добре заробляє і повністю задоволений життям. Не виключено, що вам знайомі і інші історії – людина звільняється в пошуках свободи, але через якийсь час знову шукає місце в компанії. Щоденні походи в офіс стомлюють, але так можна розраховувати на гарантований оклад. Чому ж одні роз’їжджають по світу з ноутбуком в рюкзаку, а інші змушені тулитися в малогабаритних конторах? Як обійти рифи, з якими стикаються початківці фрілансери, де ховається «справжній» фріланс? Питань виникає багато, тому спробуємо розібратися в кожному окремо.

Хто такі фрілансери?

Відносно новий для сучасної людини поняття фріланс. Широку популярність термін отримав після масштабного поширення мережі Інтернет, повсюдної комп’ютеризації населення.

У перекладі з англійської «freelance» дослівно означає – позаштатно. Грубо кажучи, фрілансером може вважатися будь-який співробітник фірми, не оформлений по ТК, який надає послуги за договором тимчасового найму. Однак найбільш поширене поняття фрілансу у віртуальному середовищі.

За принципом взаємодії система «працівник-наймач» в мережі Інтернет практично не відрізняється від позаштатної роботи в реальному світі. Однак відмінності все ж є:

 • на віртуальних майданчиках роботодавець і виконавець можуть набагато швидше знайти один одного,
 • перевірка і оплата роботи відбувається в стислі терміни (моментальний результат),
 • немає необхідності витрачати час на особисті зустрічі і співбесіди.

Роботодавець розміщує оголошення (технічне завдання) на одній з тематичних майданчиків, обирає виконавця, віддає йому завдання. У строго відведені терміни виконавець відправляє виконану роботу на перевірку. Роботи, виконані відповідно до вимог, що задовольняють бажанням наймача, розглядаються швидко, а грошова винагорода (обмовляється заздалегідь) негайно відправляється виконавцю.

Фріланс має на увазі взаємодію безпосередньо роботодавця і виконавця. Але останнім часом все більшої популярності набирає система посередництва. Про те, як працюють посередники, а також про плюси і мінуси даного співробітництва поговоримо нижче. А поки сформулюємо поняття фрілансер.

Виходячи з вищесказаного, фрілансер – це людина, яка виконує замовлення наймачів. Кількість замовлень, місце, час роботи кожен фрілансер визначає самостійно, керуючись особистими можливостями. В цьому і полягає «свобода». Однак, вільний графік передбачає і вільну заробітну плату. Фіксованих окладів, авансів, преміальних фрілансерам ніхто не нараховує. Є замовлення є заробіток. Чим швидше робота буде виконана, тим швидше роботодавець перерахує кошти.

Настільки стислий визначення характеризує фріланс лише частково. Розібратися в тонкощах професії можна, розглянувши її більш детально.

Чим займається фрілансер?

Вперше світ дізнався термін «фрілансер» після виходу твору Вальтера Скотта «Айвенго». Письменник вживав його, описуючи воїнів, які б’ються за наймом. В середні віки така практика була досить поширена. Правда найманцями могли бути виключно воїни.

Сьогодні на просторах Інтернету «б’ються» люди різних професій. Кожен, хто вважає себе професіоналом, може запропонувати свої послуги в глобальній мережі. Фрілансер вільний практично у всьому. Від вибору графіка до вибору наймача. Замовнику абсолютно не цікаво, сидить виконавець над роботою необхідні 8 годин або справляється із завданням за пару хвилин. Головні умови – якість і дотримання дедлайну.

По суті фріланс не професія, а різновид трудової зайнятості, доступна сучасній людині. Представники практично всіх спеціальностей можуть надавати послуги за допомогою Інтернету. Будь-яка людина може стати фрілансером.

Займатися фрілансом можна по-різному. Умовно всі взаємодії між працівником і наймачем можна поділити на два типи:

 1. Інтернет – засіб зв’язку з наймачем. В даному випадку, замовлення не обов’язково надходить з віртуального простору. Не завжди замовника і виконавця розділяють сотні кілометрів. Просто в переважній більшості випадків, електронні засоби зв’язку використовуються для більш оперативного зв’язку. Наприклад, потрібно вислати ескіз на затвердження або відправити готовий звіт. За таким типом працюють фахівці, які надають бухгалтерські, юридичні послуги, фотографи, перекладачі і навіть викладачі.
 2. Інтернет – місце роботи. На відміну від першого типу, люди цієї категорії не підробляють, а заробляю в Інтернеті. Не секрет, що сьогодні сайт є головною рушійною силою. Без електронного майданчика не обходиться жоден магазин. Сайти використовують для просування власних брендів, колекцій і, звичайно, думок. Одним сайт потрібен для престижу, іншим для заробітку. Але в сучасному світі сайт потрібен всім! Отже, великим попитом користуються професії, що сприяють створенню, просуванню даного продукту: програмісти, дизайнери, копірайтери і т. П.

Головна відмінність фрілансу – віддалене співробітництво. Співпрацювати фрілансер може декількома способами:

 1. Віддалений працівник. Усічена форма фрілансу. В даному випадку фрілансер офіційно має статус співробітника фірми, оформлений за трудовим договором, отримує право на відпустку, премії та інші блага офісної роботи. Йому нараховується трудовий стаж, роботодавець платить відрахування в пенсійний фонд, але працівник не займає додаткового крісла. Однак працюючи вдома по «удаленке», у фрілансера є певні обов’язки. Наприклад, залишатися на зв’язку протягом робочого дня або бути присутнім на загальних нарадах. В даному варіанті можна працювати, сидячи в халаті, тапочках, мати неординарну зовнішність або працювати, занурившись в теплу ванну, але поніжитися на піщаному березі в розпал робочого тижня не вийде.
 2. Фізична особа. Найбільш поширена версія онлайн-заробітку. Як правило, це разові проекти. Правда, в деяких випадках можна отримати великий обсяг робіт, який на довгий час забезпечить фрілансера постійним заробітком. Раніше замовник і виконавець підписували договір про надання послуг за певну плату. Але сьогодні така практика більше нагадує пережиток минулого. Основна маса майданчиків для фрілансерів чітко регулює взаємовідносини між обома сторонами. Замовник застрахований від недоброякісних робіт, а виконавець, в разі вірного виконання замовлення, може не переживати про грошову винагороду.
 3. Індивідуальний (приватний) підприємець. Відразу варто відзначити, що даний вид співпраці найкращий. По-перше, згідно із законом російської держави будь-яка діяльність, що приносить дохід, оподатковується і повинна бути зареєстрована. По-друге, наявність офіційних документів, особовий рахунок в банку – все це свідчить про серйозний підхід і надійності. Великі корпорації або компанії, в першу чергу, вважають за краще працювати з такими людьми.

Якщо ви маєте намір перейти на простори віртуальної мережі всерйоз і надовго, то приватне підприємництво найкращий вид. Але кінцеве рішення залишається за фрілансером.

У чому переваги фрілансу?

Порівнюючи фріланс з офісною роботою, важко не помітити цілий ряд переваг. Основними з них є наступні:

 1. Робочий час залежить тільки від вас. Справа не в кількості робочих годин. Згадайте, скільки реального часу в офісі ви витрачаєте на виконання роботи? У більшості людей на виконання трудових обов’язків йде не більше третини робочого дня. Решту часу – плітки, вітання, обмін думками, пошуки сторонньої інформації в Інтернеті та ін. Але не думайте, що ми ледарі. Всі люди живуть за своїми біологічним годинником. Не всі можуть налаштуватися на робочий лад в строго встановлений час. Працюючи вдома, є можливість регулювати робочі години та години дозвілля, в результаті час використовується найбільш ефективно і правильно.
 2. Ви заробляєте стільки, скільки хочете. Заробіток фрілансера не регламентується трудовим договором. Все залежить тільки від бажання або можливостей. Чим якісніше і швидше ви виконуєте замовлення, тим більше грошей потрапить на ваш рахунок. Якщо ви відчуваєте в собі достатньо сил, співпрацюйте одночасно з декількома замовниками. Але стежте за тим, щоб кількість не відбилося на якості робіт. Крім того, заробіток буде зростати пропорційно досвіду.
 3. “Я начальник”. Це твердження дуже поширене, але не зовсім вірно. На період виконання замовлення вашим начальником є ​​замовник. Він завжди може зажадати продемонструвати виконану роботу, показати ескіз, внести корективи і т. П. Але брати замовлення чи ні, залежить тільки від фрілансера. «Вільний працівник» має право вибирати, з ким йому співпрацювати.
 4. Широкий спектр можливостей. У реальності, щоб не витрачати життя на поїздки до роботи і назад, багато хто намагається підібрати місце роботи максимально близько до будинку. А це нерідко позначається на якості розглянутих вакансій. В Інтернеті таких обмежень немає. Основний орієнтир – цікава, гідно оплачувана робота. А ваш замовник може перебувати в іншому місті або країні.
 5. Мобільність робочого місця. Працювати можна де завгодно: на пляжі, в лісі, в горах, в Бразилії або на Майорці. Поки є доступ до Інтернету, ви можете залишатися на зв’язку і брати нові замовлення. Наймачеві важлива якість виконання, а не місце, де була виконана робота.
 6. Без обмежень. Фрілансером може стати хто завгодно. Школярі, студенти, домогосподарки, пенсіонери. Чи маєте неабиякі вміння або видатні таланти? Чому б не заробити на цьому?

Фрілансер повинен вміти підлаштовуватися під постійно мінливий ринок послуг. Самонавчання і саморозвиток неодмінні атрибути успішної роботи, що, безумовно, є незаперечною перевагою. Фрілансер прагне постійно вивчати нову інформацію, бути в курсі новинок, надати замовнику максимально повний «пакет послуг». Великий багаж знань, високий професіоналізм безпосередньо впливають на вартість послуг, що надаються.

Основні недоліки віддаленого праці

Говорячи про переваги фрілансу, головне не впадати в юнацький максималізм. Слова «свобода» або «необмежені можливості» не повинні затьмарити тверезого погляду на речі. Крім позитивних сторін, у такої роботи є серйозні недоліки:

 1. Стабільність. На це можна не розраховувати. Коли ви працюєте індивідуально, то зарплату нараховуєте самостійно. Виконали замовлення – отримали винагороду. Немає замовлень – зарплати немає. Ціни на послуги постійно змінюються, а значить змінюється кількість зароблених грошей. Щоб бути фрілансером, особливо на початку кар’єри, слід завжди мати деяку суму на «чорний день» і більш відповідально підходити до планування бюджету.
 2. Вовк одинак. Колективні посиденьки, подарунки на день народження, новорічні корпоративи більше не існують. Зате буде більше часу на прогулянки, читання, заняття спортом, сімейні заходи. Для тих, хто не мислить свого життя без колективу, фріланс не підійде. Зате интровертам така робота здасться ідеальної.
 3. Стереотип. Фріланс нерідко прирівнюється до безробіття. Робота на дому привід для пересудів сусідів або докорів з боку родичів. Втім, регулярний і хороший заробіток цілком може компенсувати цей маленький недолік. Найважче доведеться на самому початку кар’єри «вільного» працівника. Замовники з недовірою ставляться до новачків, віддавати замовлення не поспішають.
 4. Відповідальність. При роботі вдома ця складова сильно зростає. Ви відповідаєте за те, що ви робите. І не тільки перед замовником, а й перед сім’єю, перед собою.
 5. Майбутнє. Воно цілком у ваших руках. Сказати з впевненістю, чи будуть ваші послуги користуються попитом через 20 років, не можна. При своєчасному оформленні ІП, сплату податків і відрахувань до пенсійного фонду, є надія, що в старості не доведеться жити на мінімальну пенсію. Правда, чи будуть на той час актуальні пенсійні виплати невідомо. Але заробляючи фрілансом, потрібно вміти бачити і планувати своє майбутнє.
 6. Самоконтроль. Більше нікому вас контролювати, тепер кермо влади перейшли в ваші руки. А управляти власними бажаннями дуже непросто.

Найголовніше оману початківців «внештатников» я працюю стільки, скільки хочу.

Ви можете не хотіти працювати, але робити це необхідно щодня. Особливо на початку творчого шляху. За напруженістю і завантаженості робота вдома не відрізняється, а в деяких випадках перевершує зайнятість в офісі. Фактично, поповнюючи ряди фрілансерів, ви звільняєтесь тільки від обридлого кабінету, але не від трудових буднів.

Втім, при грамотному підході, більшість з описаних мінусів можна легко перетворити на плюси. Вас не лякає невідомість, ви готові до змін, жадайте переступити до роботи? Саме час розібратися, з чого краще починати.

Перші кроки

Неважливо, яка професія значиться у вашому дипломі. Робота по віддаленому принципом примітна тим, що зрівнює можливості всіх початківців. Токар і юрист можуть однаково досягти успіху на просторах глобальної мережі. Головне запастися терпінням.

Основна маса затребуваних в мережі професій з’явилася зовсім недавно. Тому будь-яка людина може освоїти перспективні напрямки, використовуючи тематичні статті, онлайн-вебінари або тренінги. Звичайно, далеко не вся інформація буде корисною. Але фільтрувати її доведеться самостійно, відбираючи по крупинці цінні поради.

При наявності затребуваної професії потрібно відразу зайнятися пошуком замовника. Шукати роботодавця можна на різних майданчиках, розроблених спеціально для фрілансерів.

Деякі з цих сайтів ідеальні для початківців фрілансерів, інші мають обмежений доступ і працювати на них під силу тільки справжнім професіоналам. Дізнатися, до якої категорії працівників ставитеся ви, можна, випробувавши кожен ресурс самостійно. Поради тут недоречні, підготовка і ступінь везіння у всіх різна. Пробуйте все, з часом ви визначите найбільш комфортну для себе майданчик.

Вимоги для фрілансерів можуть сильно відрізнятися від вимог до штатним співробітникам.

Знайти відповідний сайт, зареєструвати свою кандидатуру це половина справи. Причому найлегша. Набагато складніше отримати замовлення, особливо гідно оплачувана. Перший час доведеться задовольнятися швидше символічною оплатою. Як довго триватиме цей період, залежить тільки від вас. Чим продуктивніше будете працювати, тим швидше наберетеся досвіду. А з досвідом підніметься вартість ваших послуг.

«Робота на репутацію» або початковий етап фрілансу – найскладніший. У цей час більшість початківців «внештатников» розчаровуються у вільному заробіток і повертаються в звичні офіси. Але ті, кому вдалося втриматися в перехідний момент, залишаються в мережі назавжди.

Відео 5 помилок початківців фрілансерів

Як не втратити впевненість в собі?

Будь-які починання даються нелегко. Без досвіду, без розуміння специфіки – це більше схоже на плавання у відкритому океані без рятувального круга. Але лякатися тимчасової невизначеності не варто. Всі успішні фрілансери колись проходили сувору школу інтернет-найму. Їх успіх обумовлений непохитною волею і старанної, планомірною роботою.

Основна проблема – велика кількість претендентів на біржах фріланса. Але, повірте, роботи в Інтернеті вистачає на всіх. Потрібно просто дочекатися свого замовника. Правда, чим активніше ви його чекаєте, тим більше шанси на успіх:

 • залишайте активнішу реакцію, до замовлень, які в змозі виконати,
 • не соромтеся описувати свої переваги,
 • докладніше заповнюйте особистий профіль. Детальна інформація завжди викликає більше довіри.

Головне – не втрачати віру в себе і розуміти, навіщо ви прийшли на онлайн-майданчики. Коли ви точно знаєте, чого хочете, не втратити орієнтир буде набагато легше. І навіть якщо ви рухаєтеся до наміченої мети занадто повільно (на ваш погляд), важливо вже те, що ви йдете вперед.

Посередництво і фріланс

Так уже склалося, що слово «посередник» стало носити негативне забарвлення. Але, насправді, нічого поганого в цьому немає. Адже, купуючи продукцію в магазині, ви не обурені тим, що вам не дали можливості купити продукт безпосередньо на заводі. Так і з замовленнями для фрілансерів. Втім, посередник посереднику ворожнечу.

Перший тип посередників – це успішні фрілансери, що напрацювали велику клієнтську базу. Замовлення таким виконавцям надходять регулярно. Відмовитися від них – значить втратити замовника. Але часу на виконання вистачає не завжди. Тому найбільш логічним виходом буде посередництво. Пошук початківців, але грамотних виконавців. Ціна на замовлення в даному випадку, як правило, цілком адекватна, а умови лояльні.

Є ще один варіант посередників – так звані перекупки. Люди, котрі збирають замовлення на сторонніх сайтах, і пропонують їх до виконання на фрілансерських майданчиках. Вартість робіт в даному випадку може бути вкрай низькою, а вимоги до замовлення дуже часто межують з безглуздям. Таких замовників краще уникати. У початківця фрілансера немає досвіду, але самоповага присутнім повинно.

Підводячи підсумки, можна сказати наступне: фріланс НЕ медовий пряник. Великі гроші за мінімум трудовитрат ніхто і ніде не платить. Правило «безкоштовного сиру» ніхто не відміняв. Інтернет-ресурси не виняток.

Вільний графік дозволяє розсунути звичні рамки, бути скульптором свого власного життя. Але стати справжнім фрілансером зможе тільки людина цілеспрямована, зібраний, працьовитий і старанний.

Сподобалася стаття? Збережіть, щоб не втратити!

РЕКОМЕНДУЄМО СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як створити свій сайт самостійно або за допомогою професіоналів

Інтернет

Заробіток в інстаграм: заробіть на рекламі, лайок і передплатників

Інтернет

Види інтернет-маркетингу: допомога в розкручуванні бізнесу

Інтернет

Ваш відгук Натисніть, щоб скасувати відповідь.

Ссылка на основную публикацию