Google Диск – що це? Як працювати з Гугл Диском?

Google диск представляє з себе сервіс для хмарного зберігання файлів. Завдяки цьому інструменту ви можете не турбуватися за збереження документів, а для роботи на інших пристроях не знадобляться знімні накопичувачі.

Як працює Гугл Диск?

Новий володар Google диск отримує 15 Гб для збереження інформації. Втім, якщо вам цього виявиться недостатньо, розробники передбачили такий варіант подій – при необхідності є можливість розширити обсяг пам’яті, ось тільки вже не безкоштовно.

Сховище приймає на збереження дані, які знаходяться в інших сервісах, які також розроблені американською корпорацією. Йдеться про Google Фото і Gmail.

Розділ «Мій диск» створений для зберігання нових файлів, папок, таблиць, презентацій і т.п. Щоб мати доступ до нього з усіх пристроїв, на яких ви працюєте над тим чи іншим документом, обов’язково увійдіть свою сторіночку в Google. Крім того, і для ПК, і для мобільних пристроїв радимо встановити відповідні версії додатка – тоді працювати буде набагато комфортніше.

Завантажити диво-інструмент можна перейшовши за посиланням, де побачите велику синю кнопку «Завантажити Google диск». Для мобільних пристроїв додаток можна скачати за допомогою наступних посилань: (для Android) або (для iOS).

Завантаження файлів: ручний режим

[Note] Google диск приймає на зберігання документи, зображення, а також аудіо- та відеофайли. Завантажувати дані потрібно на сторінці або у відповідній програмі. [/ Note]

Є кілька видів завантаження, один з них – перетягуванням. Для цього перейдіть на сторінку за посиланням, зазначеної вище, створіть «фолдер» і скачайте матеріал шляхом перетягування в папку Гугл Диска. При наявності додатки, ви просто знаходите відповідну папку на ПК і перетаскуєте в неї все, що вважаєте за потрібне. Потім вони з’являться і на www.drive.google.com.

Для Андроїд-пристроїв даний процес виглядає наступним чином: запустите додаток на вашому смартфоні або планшеті, клікніть на «плюсик» і виберіть пункт «Завантажити». Потім виберіть файли, після чого вони будуть доступні в розділі «Мій диск». Файли можна переміщувати і в інші папки.

У випадку з iOS-пристроями, перші дії аналогічні з попереднім описом, але вже після вибору файлів потрібно клікнути на «галочку», яка знаходиться у верхній частині. У нижній частині буде відображатися рядок стану. Для переходу до конкретного файлу виберіть пункт «Подивитися в папці».

Завантаження файлів: синхронізація

Весь матеріал, який знаходиться в папці «Мій диск», спочатку синхронізується з Гугл Диском. Для синхронізації інших папок необхідно виконати наступну інструкцію:

– запустіть додаток (для Windows: Пуск – Програми – Google Диск; для Mac OS: Finder – Програми – Google Диск);

– клікніть на іконку Гугл Диска (на Windows правий нижній кут панелі завдань; на Mac – правий верхній кут панелі меню);

– клацніть по значку, які виглядають як три крапки в стовпчик (розташований у правій верхній частині) і клікніть «Налаштування», а потім «Параметри синхронізації»;

– вам запропонують 2 варіанти синхронізації – для всіх файлів папки «Мій диск» або для конкретних папок. У нашому випадку потрібно вибрати 2 варіант. Відзначте прапорцями папки, які потрібно синхронізувати;

– клацніть на кнопку «Застосувати».

Робота з папками і документами в Google диск

Щоб створити папку, вам необхідно перейти на сторінку Гугл Диска в інтернеті, клікнути пункт «Створити», потім «Папка». Дайте назву новому «Фолдер» і клікніть «Створити».

Переміщати файли також дуже просто – просто натисніть на потрібний об’єкт правою кнопкою миші і натисніть «Перемістити в», а потім зайдіть в папку, в якій хочете зберігати обраний документ і клацніть «Перемістити».

Також ви можете зберігати файл відразу в декількох місцях. Для цього на сайті drive.google.com виберіть потрібний файл і утримуйте його. Потім натисніть комбінацію клавіш Shift + Z і в кожній папці натисніть “Додати сюди».

Щоб видалити об’єкт натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть відповідну дію. Для файлів, які були видалені випадково, існує функція відновлення через корзину.

Крім того, ви можете дозволяти доступ до файлів іншим користувачам, також як і вам можуть дозволяти переглядати дані інших хмарних сховищ. Спеціально для цього існує розділ «Доступні мені». Сюди потрапляють ті об’єкти, в яких налаштування доступу містять адресу вашого e-mail. До них не належать файли з параметрами «Всім в Інтернеті» та «Всім, у кого є посилання». Для кожного файлу буде розміщена інформація про дату надання доступу, імені власника об’кта і папці місцезнаходження (для даних, доданих в папку «Мій диск»).

Для синхронізації подібних файлів з вашим пристроєм, зайдіть в розділ «Доступні мені», виберіть певний файл і в контекстному меню клацніть на пункт «Додати на Мій диск». Ви також можете перетворити вордовскіе документи (і не тільки) в формат Google.

Для цього перейдіть за посиланням на ПК і знайдіть рядок «Перетворювати завантажений файли в формат Google». Відзначте її прапорцем. Подібні зміни можна внести тільки на ПК.

Може бути таке, що під час користування Гугл Диском, інші програми почнуть гальмувати. В такому випадку необхідно встановити обмеження на швидкість обміну даних. Для цього клікніть на іконку програми (де він знаходиться ми вже згадували вище), знайдіть той самий значок у вигляді трикрапки в стовпчик і клацніть на пункт «Налаштування». Перейдіть на вкладку «Розширені». Щоб встановити інтервал між скачування натисніть «Максимум» для зниження і «Без обмежень» для підвищення. Після зробленого вибору клікніть на кнопку «Застосувати».

Загалом, це все, що ми хотіли розповісти про цей чудовий відеосховища від компанії Google. Встановлюйте Гугл Диск і тоді ваші документи не будуть загублені і пропадати без причини.

Ссылка на основную публикацию